安iat Zofii

Tytu orygina逝: Sofies Verden
T逝maczenie: Iwona Zimnicka
Ilustracje: -

Ocena: 5 (18 g這s闚)

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawia. "安iat Zofii" to ksi捫ka kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytaj j zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Jest to pasjonuj帷a powie嗆 o pi皻nastoletniej dziewczynce. Zofia (bo tak ma na imi bohaterka) w tajemniczych okoliczno軼iach odkrywa histori europejskiej filozofii. Ksi捫ka integruje literatur pi瘯n z najprostszym z mo磧iwych przekazem filozofii dla niefilozofów. Poprzez t prost i g喚bok zarazem lektur odkrywamy na nowo dawno je zapomniany albo nigdy nie poznany 鈍iat. Dzi瘯i mistrzowskiemu przewodnictwu norweskiego nauczyciela filozofii, pod捫aj帷 郵adami Platona, Sokratesa i Heideggera docieramy do SIEBIE SAMYCH otwieraj帷 si na niewyczerpane zasoby w豉snej m康ro軼i i wra磧iwo軼i.

Zainteresowanie t filozoficzn powie軼i nie maleje. Na 鈍iecie sprzedano ju ponad 20 milionów egzemplarzy (w samych Niemczech sprzedano jej ponad 2,5 miliona egzemplarzy, w Polsce jej nak豉d przekroczy ju 200 000 egzemplarzy!) Ksi捫ki Josteina Gaardera dosta造 w maju 1997 roku nagrod Du瞠go Donga Fundacji 安iat Dziecka.

Jak to si sta這, 瞠 powie嗆, któr norweski nauczyciel filozofii napisa dla swoich dzieci, sta豉 si w ci庵u roku bestsellerem, wydawanym w wielu krajach wszystkich kontynentów, za w ci庵u miesi帷a - ksi捫k czytan przez m這dzie i doros造ch w ca貫j Polsce? Czy zdecydowa豉 o tym tylko pasjonuj帷a fabu豉, pe軟a tajemnic i niespodzianek?

Kup ksi捫k 安iat Zofii

cudowna podr騜... polecam:)
Avatar u篡tkownika - migaweczka
migaweczka
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Pierwsza ksi捫ka, od kt鏎ej zacz窸am przygod z powie軼iami Gaardera :-)
Avatar u篡tkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 6, Przeczyta貫m,
Wszystkim co maj ochot na spotkanie troch filozofii !!
Avatar u篡tkownika - zuzannaxd
zuzannaxd
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2013,
Ksi捫ka lekko nudnawa ale mo積a si z niej wiele dowiedzie. Historia filozofii przemycona jest przy okazji przyg鏚 Zofii. Utw鏎 zmienia pogl康y lecz nie jest to lekka ksi捫ka dla ka盥ego .
Avatar u篡tkownika - Fryziak
Fryziak
Przeczytane:2019-07-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2019,

Najpierw ukazana jest nam historia tytu這wej Zofii, która tocz帷 monotonne 篡cie, pewnego dnia otrzymuje pierwsze lekcje filozofii od Sokratesa przez Jezusa do Freuda. Nagle okazuje si, 瞠 Zofia jest bohaterk ksi捫ki, która zosta豉 stworzona, dla córki majora. Nast瘼nie Zofia i filozof wyrywaj si ze 鈍iata wyobra幡i majora, skazani s na tu豉czk w 鈍iecie "篡wych", którzy ich nie dostrzegaj.

Avatar u篡tkownika - pawel_okulewicz
Inne ksi捫ki autora
草速y krasnal
Jostein Gaarder0
Ok豉dka ksi您ki - 草速y krasnal

Pewnego dnia Arild wraca ze szko造 do pustego mieszkania. Nie lubi by sam, chce zadzwoni do taty, ale telefon jest g逝chy. Wychodzi z domu. Nigdzie -...

Przepowiednia D穎kera
Jostein Gaarder0
Ok豉dka ksi您ki - Przepowiednia D穎kera

Podczas podr騜y zojcem dwunastoletni Hans Thomas daje si wpl徠a wprzedziwn histori. Jedz帷 bu貫czk od dorfskiego piekarza, 豉mie prawie z帳 na...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Pod naszym niebem