安iat Zofii

Tytu orygina逝: Sofies Verden
T逝maczenie: Iwona Zimnicka
Ilustracje: -

Ocena: 5 (18 g這s闚)

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawia. "安iat Zofii" to ksi捫ka kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytaj j zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Jest to pasjonuj帷a powie嗆 o pi皻nastoletniej dziewczynce. Zofia (bo tak ma na imi bohaterka) w tajemniczych okoliczno軼iach odkrywa histori europejskiej filozofii. Ksi捫ka integruje literatur pi瘯n z najprostszym z mo磧iwych przekazem filozofii dla niefilozofów. Poprzez t prost i g喚bok zarazem lektur odkrywamy na nowo dawno je zapomniany albo nigdy nie poznany 鈍iat. Dzi瘯i mistrzowskiemu przewodnictwu norweskiego nauczyciela filozofii, pod捫aj帷 郵adami Platona, Sokratesa i Heideggera docieramy do SIEBIE SAMYCH otwieraj帷 si na niewyczerpane zasoby w豉snej m康ro軼i i wra磧iwo軼i.

Zainteresowanie t filozoficzn powie軼i nie maleje. Na 鈍iecie sprzedano ju ponad 20 milionów egzemplarzy (w samych Niemczech sprzedano jej ponad 2,5 miliona egzemplarzy, w Polsce jej nak豉d przekroczy ju 200 000 egzemplarzy!) Ksi捫ki Josteina Gaardera dosta造 w maju 1997 roku nagrod Du瞠go Donga Fundacji 安iat Dziecka.

Jak to si sta這, 瞠 powie嗆, któr norweski nauczyciel filozofii napisa dla swoich dzieci, sta豉 si w ci庵u roku bestsellerem, wydawanym w wielu krajach wszystkich kontynentów, za w ci庵u miesi帷a - ksi捫k czytan przez m這dzie i doros造ch w ca貫j Polsce? Czy zdecydowa豉 o tym tylko pasjonuj帷a fabu豉, pe軟a tajemnic i niespodzianek?

Kup ksi捫k 安iat Zofii

cudowna podr騜... polecam:)
Avatar u篡tkownika - migaweczka
migaweczka
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Pierwsza ksi捫ka, od kt鏎ej zacz窸am przygod z powie軼iami Gaardera :-)
Avatar u篡tkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 6, Przeczyta貫m,
Wszystkim co maj ochot na spotkanie troch filozofii !!
Avatar u篡tkownika - zuzannaxd
zuzannaxd
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2013,
Ksi捫ka lekko nudnawa ale mo積a si z niej wiele dowiedzie. Historia filozofii przemycona jest przy okazji przyg鏚 Zofii. Utw鏎 zmienia pogl康y lecz nie jest to lekka ksi捫ka dla ka盥ego .
Avatar u篡tkownika - Fryziak
Fryziak
Przeczytane:2019-07-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2019,

Najpierw ukazana jest nam historia tytu這wej Zofii, która tocz帷 monotonne 篡cie, pewnego dnia otrzymuje pierwsze lekcje filozofii od Sokratesa przez Jezusa do Freuda. Nagle okazuje si, 瞠 Zofia jest bohaterk ksi捫ki, która zosta豉 stworzona, dla córki majora. Nast瘼nie Zofia i filozof wyrywaj si ze 鈍iata wyobra幡i majora, skazani s na tu豉czk w 鈍iecie "篡wych", którzy ich nie dostrzegaj.

Avatar u篡tkownika - pawel_okulewicz
Inne ksi捫ki autora
安iat Zofii
Jostein Gaarder0
Ok豉dka ksi您ki - 安iat Zofii

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawia. 安iat Zofii to ksi捫ka kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytaj j zar闚no...

Diagnoza i inne opowiadania
Jostein Gaarder0
Ok豉dka ksi您ki - Diagnoza i inne opowiadania

Literacki debiut Josteina Gaardera (1986) to zbi鏎 opowiada, kt鏎ych bogata zawarto嗆 my郵i przekazana jest j瞛ykiem tak gi皻kim, przejrzystym i prostym...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Hotel ostatniej szansy