Świat Zofii

ISBN: 83-86821-23-X
Tytuł oryginału: Sofies Verden
Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Ilustracje: -

Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać. "Świat Zofii" to książka kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytają ją zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Jest to pasjonująca powieść o piętnastoletniej dziewczynce. Zofia (bo tak ma na imię bohaterka) w tajemniczych okolicznościach odkrywa historię europejskiej filozofii. Książka integruje literaturę piękną z najprostszym z możliwych przekazem filozofii dla niefilozofów. Poprzez tę prostą i głęboką zarazem lekturę odkrywamy na nowo dawno jeż zapomniany albo nigdy nie poznany świat. Dzięki mistrzowskiemu przewodnictwu norweskiego nauczyciela filozofii, podążając śladami Platona, Sokratesa i Heideggera docieramy do SIEBIE SAMYCH otwierając się na niewyczerpane zasoby własnej mądrości i wrażliwości.

Zainteresowanie tą filozoficzną powieścią nie maleje. Na świecie sprzedano już ponad 20 milionów egzemplarzy (w samych Niemczech sprzedano jej ponad 2,5 miliona egzemplarzy, w Polsce jej nakład przekroczył już 200 000 egzemplarzy!) Książki Josteina Gaardera dostały w maju 1997 roku nagrodę Dużego Donga Fundacji Świat Dziecka.

Jak to się stało, że powieść, którą norweski nauczyciel filozofii napisał dla swoich dzieci, stała się w ciągu roku bestsellerem, wydawanym w wielu krajach wszystkich kontynentów, zaś w ciągu miesiąca - książką czytaną przez młodzież i dorosłych w całej Polsce? Czy zdecydowała o tym tylko pasjonująca fabuła, pełna tajemnic i niespodzianek?

Kup książkę Świat Zofii

cudowna podróż... polecam:)
Avatar użytkownika - migaweczka
migaweczka
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pierwsza książka, od której zaczęłam przygodę z powieściami Gaardera :-)
Avatar użytkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2013-10-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wszystkim co mają ochotę na spotkanie trochę filozofii !!
Avatar użytkownika - zuzannaxd
zuzannaxd
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka lekko nudnawa ale można się z niej wiele dowiedzieć. Historia filozofii przemycona jest przy okazji przygód Zofii. Utwór zmienia poglądy lecz nie jest to lekka książka dla każdego .
Avatar użytkownika - Fryziak
Fryziak
Przeczytane:2019-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Najpierw ukazana jest nam historia tytułowej Zofii, która tocząc monotonne życie, pewnego dnia otrzymuje pierwsze lekcje filozofii od Sokratesa przez Jezusa do Freuda. Nagle okazuje się, że Zofia jest bohaterką książki, która została stworzona, dla córki majora. Następnie Zofia i filozof wyrywają się ze świata wyobraźni majora, skazani są na tułaczkę w świecie "żywych", którzy ich nie dostrzegają.

Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
Przeczytane:2015-03-28, Przeczytałam, Mam,
Sophie's World
Jostein Gaarder0
Okładka ksiązki - Sophie

Ex-philosophy teacher Jostein Gaarder and Albert Knos stimulate 15 year old Sophieto ask those fundamental questions which have exercised the imaginations...

Żółty krasnal
Jostein Gaarder0
Okładka ksiązki - Żółty krasnal

Pewnego dnia Arild wraca ze szkoły do pustego mieszkania. Nie lubi być sam, chce zadzwonić do taty, ale telefon jest głuchy. Wychodzi z domu. Nigdzie...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna