¦wi±teczna narzeczona

Ocena: 5.4 (5 g³osów)

Wyszeptane w biegu, zapisane w ¶niegu, wyca³owane pod jemio³±...

W³a¶ciciel wydawnictwa Jankes - Hubert, jest lekkoduchem i kawalerem, który ani my¶li szukaæ sobie narzeczonej. Kiedy przed ¶wiêtami pojawia siê szansa na pozyskanie poczytnej autorki romansów historycznych, Idalii Monaster, traktuje to jako wyzwanie, choæ ma pewne obawy, poniewa¿ pisarka s³ynie z zami³owania do konserwatywnych warto¶ci rodzinnych.

W tym samym czasie Matylda - projektantka sukien ¶lubnych, próbuj±c odzyskaæ od klientki pieni±dze za zamówion± kreacjê, dziêki zabawnemu zbiegowi okoliczno¶ci przez przypadek trafia do wydawnictwa Jankes. W wyniku nieporozumienia zostaje przedstawiona Idalii jako narzeczona Huberta. Pisarka jest zachwycona faktem, ¿e jej nowy wydawca okazuje siê ustatkowanym mê¿czyzn±.

Hubertowi wcale siê to nie podoba, ale czego siê nie robi dla dobra biznesu. Pewny siebie mê¿czyzna jeszcze nie wie, ¿e tym razem los postanowi³ z niego zadrwiæ.

W serii ¶wi±tecznej ukaza³y siê jeszcze:

"Wy¶niona Gwiazdka" Anny Kapczyñskiej

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

wiêcej

Kup ksi±¿kê ¦wi±teczna narzeczona

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

¦wi±teczna narzeczona - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-01-14, Ocena: 6, Przeczyta³em, Mam,

Chocia¿ czas ¶wi±t min±³ ja uwielbiam czytaæ ksi±¿ki w klimacie bo¿onarodzeniowym i mogê to robiæ ca³y rok.
"¦wi±teczna narzeczona" rozbawi Was do ³ez i sprawi, ¿e odprê¿ycie siê.
G³ówny bohater powie¶ci Hubert Jankes to bawidamek, który nie zamierza ustatkowaæ siê. Jednak, kiedy przed ¶wiêtami Bo¿ego Narodzenia trafia siê okazja, by pozyskaæ znan± autorkê Idaliê Monaster on chce zrobiæ wszystko, aby konserwatywna pisarka zgodzi³a siê do³±czyæ do jego wydawnictwa.
W wyniku zabawnego zbiegu okoliczno¶ci Matylda Jab³czyñska projektantka sukien ¶lubnych trafia do wydawnictwa Huberta Jankesa. Przez nieporozumienie zostaje przedstawiona Idalii jako narzeczona Huberta.
Co wyniknie z tej zabawnej sytuacji?
Czy Matylda zgodzi siê udawaæ narzeczon± Huberta?
Czy Idalia nawi±¿e wspó³pracê z Hubertem?
Je¶li jeste¶cie ciekawi, co wyniknie z tej farsy siêgnijcie po tê ksi±¿kê.
"¦wi±teczna narzeczona" to lekka i zabawna historia w klimacie bo¿onarodzeniowym. ¦wietna fabu³a, ciekawie wykreowani bohaterowie, genialne i zabawne dialogi. To idealna ksi±¿ka na poprawê humoru wiêc zapewniam Was, ¿e spêdzicie z ni± przyjemny czas. Autorka ma lekki i przyjemny styl wiêc ksi±¿kê czyta siê szybko.
Je¶li jeste¶cie fanami komedii romantycznych to ta ksi±¿ka zrelaksuje Was na maksa.
Bêdziecie zachwyceni!
Polecam!

„¦wi±teczna narzeczona” to utrzymana w bo¿onarodzeniowym, ciep³ym klimacie komedia romantyczna. Hubert, lekkoduch, który nie ma zamiaru siê ustatkowaæ, przypadkiem zostaje wpl±tany w przedziwny uk³ad, który pocz±tkowo nie jest mu na rêkê, a który ostatecznie ma zamiar wykorzystaæ do w³asnych celów. Hubert jest w³a¶cicielem wydawnictwa Jankes i tu¿ przed ¦wiêtami chce pozyskaæ poczytn± autorkê romansów historycznych, z któr± jest jeden problem. Idalia Monaster ceni sobie warto¶ci rodzinne. Mê¿czyzna w wyniku pomy³ki zostaje przedstawiony jako narzeczony Matyldy – projektantki sukien ¶lubnych, która chc±c odzyskaæ pieni±dze od nieuczciwej klientki pojawia siê w wydawnictwie Huberta. W wyniku tego nieporozumienia Hubert zyskuje w oczach pisarki jako ustatkowany m³ody cz³owiek. Co wyniknie z tej pomy³ki, sprawdzicie w powie¶ci.

Powie¶æ jest urocza, przepe³niona genialnym humorem, który do mnie trafi³ idealnie i wprawi³ mnie w dobry nastrój na d³ugi czas. To ksi±¿ka z rodzaju tych, które z powodzeniem mog³yby zostaæ zekranizowane. Pierwsza ustawi³abym siê w kolejce po bilet, aby zobaczyæ film. Akcja powie¶ci dzieje siê w grudniu i idealnie wprowadza czytelnika w ¶wi±teczny czas. Klimat ¦wi±t jest w niej wyra¼nie odczuwalny, jednak powie¶æ nie ocieka lukrem, nie jest przes³odzona. Pomys³ na fabu³ê nie jest byæ mo¿e specjalnie nowatorski, a ksi±¿ka jest ciut przewidywalna, jednak jest tak bardzo sympatyczna, ¿e czyta siê j± z prawdziw± przyjemno¶ci±. I doskonale mo¿na przy niej odpocz±æ po ciê¿kim dniu. To króciutka opowie¶æ, idealna na jeden wieczór. Sama historia mog³aby byæ odrobinê bardziej rozbudowana, jednak tak naprawdê niczego jej nie brakuje. Wszystkie w±tki zostaj± domkniête, w±tpliwo¶ci wyja¶nione, tajemnice odkryte. Po drodze jest tak du¿o zabawnych, czasem wprawiaj±cych w konsternacjê sytuacji, ¿e brzuch mo¿e rozboleæ od ¶miechu. Ca³o¶æ jest jednak przede wszystkim niezwykle ujmuj±ca, a to co zaczyna ³±czyæ bohaterów wypada urzekaj±co, choæ niezbyt wiarygodnie. Nie za bardzo widaæ rozwój tego uczucia, nie do koñca czuæ miêdzy bohaterami chemiê, dlatego ta relacja nie jest przekonuj±ca. Akcja powie¶ci jest wartka i du¿o siê dzieje ju¿ od samego pocz±tku, jednak mo¿e dzieje siê to zbyt szybko, dlatego ciê¿ko jest uwierzyæ w rodz±ce siê miêdzy Matyld± a Hubertem uczucie.

Je¶li szukacie czego¶ lekkiego do poczytania, z czym przyjemnie spêdzicie wieczór lub dwa, co skutecznie oderwie Was od problemów codzienno¶ci i znakomicie wprowadzi w ¶wi±teczny klimat, polecam „¦wi±teczn± narzeczon±”. To niewymagaj±ca i bardzo sympatyczna lektura, która w³a¶ciwie czyta siê sama.

Specjalnie kupi³am te ksi±¿kê,  bo autorka tak samo siê nazywa jak za czasów panny ?

Nie rozczarowa³am siê t± ksi±¿k±.  Fabu³a bardzo ciekawa, wci±gaj±ca,  lekka, prosta.w sam raz na ¶wi±teczny wieczór

Polecam

Avatar u¿ytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-01-08, Ocena: 6, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2023,

Hubert Jankes, w³a¶ciciel wydawnictwa dowiaduje siê, ¿e jedna z poczytnych autorek zrezygnowa³a z wspó³pracy ze swoim dotychczasowym wydawnictwem. Mê¿czyzna pragnie nawi±zaæ z ni± wspó³pracê. W tym celu zaprasza j± na rozmowê.
Ta niestety nie przebiega tak jak by sobie tego ¿yczy³, bo jej koniec przybiera nieoczekiwany zwrot akcji.
Matylda próbuje odzyskaæ od klientki pieni±dze za sukniê ¶lubn±. Niestety kobieta odsy³a j± do Huberta Jankesa. Zdesperowana Matylda udaje siê do wydawnictwa, które prowadzi mê¿czyzna. W wyniku nieporozumienia zostaje wziêta za narzeczon± Huberta.
Huberowi nie podoba siê farsa, w któr± zosta³ wkrêcony, ale czego nie zrobi siê dla biznesu... Ani Matylda ani tym bardziej Hubert nie zdaj± sobie sprawy, ¿e krok po kroku oszustwo, którego siê dopu¶cili zacznie zmieniaæ siê w prawdê.
Urocza ok³adka i intryguj±cy tytu³ skrywa w sobie przyjemn±, ¶wi±teczn± i nieco zakrêcon± historiê. W ¦wi±tecznej narzeczonej nie znajdziemy nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie znajdziemy zapieraj±cej dech w piersiach fabu³y. Tutaj spotkamy siê raczej z prost± histori± i przewidywalnym koñcem. Jednak nie powiedzia³abym, ¿e jest to wada. Jej lekko¶æ i nieskomplikowana fabu³a powoduj±, ¿e mo¿emy liczyæ na dobr± i niezobowi±zuj±c± lekturê. Nie raz mo¿emy siê przy jej lekturze za¶miaæ. Nie zaznamy te¿ nudy. Tak. To wprost idealna lektura na zimowe ( i nie tylko) wieczory.

Avatar u¿ytkownika - agf
agf
Przeczytane:2022-11-05, Chcê przeczytaæ,
Inne ksi±¿ki autora
Pensjonat na Kaczym Wzgórzu
Paulina Koz³owska0
Ok³adka ksi±zki - Pensjonat na Kaczym Wzgórzu

Samotnia - oaza mêskiej rozpusty i Pensjonat na Kaczym Wzgórzu - miejsce, gdzie poturbowane przez mi³o¶æ kobiety lecz± z³amane serca. Czy te dwa domy mog±...

Domek w Niebiosach
Paulina Koz³owska0
Ok³adka ksi±zki - Domek w Niebiosach

W tej historii pomiêdzy nie lubiê a kocham jest bardzo cienka granica Zuzanna i Filip s± asystentami znanej pary aktorskiej - Patrycji i Rafa³a....

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;