Świąteczny nieznajomy

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-11-12

Czy złamane serce będzie jeszcze potrafiło zaufać?

Życie Maggie Walther nagle rozpada się na kawałki. Kłamstwo męża, któremu ufała, zabija w niej wiarę w ludzi. Po druzgocącym rozwodzie kobieta zaszywa się w domu, najchętniej w ogóle by z niego nie wychodziła.

Jest zła na przyjaciółkę, kiedy ta namawia ją do świątecznych przygotowań. Przecież święta spędza się z najbliższymi, a jej rodzinne szczęście runęło jak domek z kart. I wtedy w życiu Maggie pojawia się Andrew - niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który chwyta za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Niestety, on też skrywa pewien sekret...

Czy tajemniczy nieznajomy wniesie do jej życia światło i nadzieję? Czy po tym, co przeżyła, Maggie zaufa jakiemukolwiek mężczyźnie?

Świąteczny nieznajomy to zaskakująca i pełna emocji opowieść o mierzeniu się z przeszłością. Richard Paul Evans, mistrz świątecznych opowieści pokazuje, że tylko przebaczenie daje prawdziwą wolność.

Wzruszająca kontynuacja Serii z Noel.

Seria z Noel

Słowo Noel pochodzi z łaciny i oznacza ,,narodzić się". Seria z Noel to wyjątkowe historie o tym, że w każdym życiu mogą narodzić się miłość i dobro. Wystarczy tylko mocno w to wierzyć.

Kup książkę Świąteczny nieznajomy

Opinie o książce - Świąteczny nieznajomy

Avatar użytkownika - pola84
pola84

Za mną kolejna książka świąteczna. Tym razem "Świąteczny nieznajomy" Richarda Paula Evansa. Ja kiedyś skusiłam się na "Tajemnice pod jemiołą" i była całkiem niezła. Czy tym razem jest podobnie?

Życie Maggie rozpada się w jednej chwili. Dowiaduje się, że jej mąż jest bigamistą i posiada w innym stanie jeszcze jedną rodzinę. Nasza bohaterka załamuje się. Zamyka w swoim domu i dopiero interwencja przyjaciółki pomaga się wyrwać z tego odosobnienia. Maggie postanawia kupić choinkę, by choć trochę poczuć świąteczny nastrój. Tam poznaje Andrew, który oferuje pomoc z przewiezieniem drzewka za kubek kawy. Tak zaczyna się znajomość, która będzie miała nieoczekiwany przebieg..

Pióro autora jest bardzo lekkie. Książkę czyta się błyskawiczne. Początek bardzo mnie zaintrygował i wciągnął. Cieszyłam się, że Maggie zauroczyła się nieznajomym. I nawet to, że to poszło tak szybko nie przeszkadzało, ale czy po tygodniu można stwierdzić, że to miłość na całe życie? W sumie nie mnie to oceniać. Miłość to temat rzeka i każdy ma prawo odbierać ją inaczej. Ale jakoś takie grzeczne to było dla mnie. Wyjechali do tego Meksyku (jak ja bym się teraz pogrzała na słoneczku) i codziennie coś zwiedzali, a potem każde do swojego łóżka szło spokojnie spać. Czy tym charakteryzuje się wielka, namiętna miłość? Może się czepiam, ale tutaj było zero emocji. Skomplikowana historia Aarona oraz Andrew była pewnym zaskoczeniem, ale nie uratowało to książki. Chociaż zakończenie było jakie lubię. W porównaniu z świątecznymi książkami polskich autorek jakie miałam okazje czytać w tym roku naprawdę według mnie ta wypada słabiutko. Tego nastroju przedświątecznego było jak na lekarstwo, ale i tak się cieszę że mogłam ją przeczytać. Takich powieści w tym okresie nigdy za mało!

„Świąteczny nieznajomy” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Richarda Paula Evansa, bestsellerowego amerykańskiego pisarza. Jest to drugi tom dobrze przyjętej przez czytelników świątecznej serii „Noel”.

Maggie Walther poznajemy w momencie, kiedy jej życie rozpada się na drobne kawałeczki. Kobieta, która przez dziewięć lat żyła w pozornie szczęśliwym związku, dowiaduje się o długo skrywanym sekrecie męża. Jego bigamia to cios prosto w jej serce. Po bolesnym rozwodzie Maggie przechodzi załamanie. Zaszywa się w domu, nie wychodzi nawet do pracy. Nie cieszą jej spotkania z ludźmi, a tym bardziej przygotowania do Świąt. Kobieta ma jednak oddaną przyjaciółkę, której pewnego dnia udaje się namówić Maggie, aby wybrała się po świąteczne drzewko. Na miejscu kobieta poznaje tajemniczego Andrew i postanawia dać szczęściu jeszcze jedną szansę. Czy tym razem Maggie nie zostanie oszukana? Jaki sekret skrywa nowo poznany mężczyzna?

Spodziewałam się po „Świątecznym nieznajomym” powieści lekkiej i sympatycznej i taką właśnie powieść otrzymałam. Liczyłam również na to, że odnajdę w niej sporo świątecznej atmosfery, jednak w tej materii trochę się zawiodłam, bo tej atmosfery nie ma prawie wcale. Owszem, opowiedziana historia dzieje się w okolicy Świąt i jakieś świąteczne akcenty oczywiście w niej są. Ale to nie jest taka magia Bożego Narodzenia, jakiej się w książce spodziewałam. Nie przeszkadzało mi to jednak w czerpaniu przyjemności z lektury. Jest to prosta opowieść, jest też dość przewidywalna, chociaż były momenty, kiedy autorowi udało się mnie zaskoczyć. Jest słodka, miejscami nieco odrealniona, ale przesympatyczna, przepełniona ciepłem, nadzieją i napełniająca optymizmem. To książka o miłości, ale nie tylko. Mówi przede wszystkim o przebaczeniu, bez którego nigdy nie będziemy prawdziwie wolni. Ale też o dawaniu drugiej szansy, o nadziei i wierze w lepsze jutro. Przywraca wiarę w ludzi i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby odkupić swoje winy. Powieść jest wypełniona emocjami po brzegi i napisana tak, że chce się ją czytać. Autor ma fajny styl, który bardzo mi podpasował. Do tego rozdziały są krótkie i książkę można przeczytać w jeden wieczór. Każdy rozdział rozpoczyna się jakimś wpisem z dziennika Maggie, co jest nie tylko ciekawym urozmaiceniem, ale też skarbnicą cytatów, które skłaniają do przemyśleń.

Jeśli chodzi o bohaterów, polubiliśmy się połowicznie. Odpowiada mi poczucie humoru Maggie i niektóre cechy jej charakteru. Jednak mocno irytuje mnie jej brak konsekwencji. Życie bardzo ją doświadczyło, nie wie, czy jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie zaufać jakiemuś mężczyźnie i co robi? Trafia jej się pierwszy lepszy przystojniak i w mgnieniu oka obdarza nieznajomego przecież faceta zaufaniem i to takim, żeby wyjechać z nim w zagraniczną podróż. Serio? Ja tego nie kupuję. Chociaż z drugiej strony, patrząc na postać Maggie, można odnieść wrażenie, że robiła podobnie przez cały czas. Za swojego męża wyszła również bardzo szybko, chociaż miała za sobą traumatyczne przeżycia. Ta kobieta serio nie miała lekko. Matkę straciła jako nastolatka, w wieku, w którym najbardziej jej potrzebowała. O ojcu wolę nie pisać niczego, bo lepiej dla Maggie byłoby, gdyby został wykreślony z jej historii. Z tego powodu, że miała tak trudno, starałam się zrozumieć jej postępowanie i od razu jej nie skreślać. Udało mi się tylko częściowo. Andrew z kolei to mężczyzna przystojny, zaradny, pracowity i inteligentny. I oczywiście skrywający jakąś tajemnicę. Sama postać jest zbudowana poprawnie i nawet mnie przekonuje, chociaż jest to bohater raczej schematyczny. Ciekawie poprowadzony jest wątek dotyczący przeszłości i w ogóle tożsamości Andrew. Mężczyzna odkrywa swoje sekrety bardzo powoli i stopniowo, dzięki czemu podczas lektury odczuwamy zauważalne napięcie. I jest ono obecne nawet wtedy, kiedy akcja wyraźnie zwalnia. Akcja powieści nie jest zbyt dynamiczna, jednak nie odczuwa się tego za bardzo, bo błyskotliwe i zabawne dialogi skutecznie pchają ją do przodu.

„Świąteczny nieznajomy” to bardzo przyjemna, nieco baśniowa historia dwojga ludzi z pokaźnym bagażem doświadczeń, których los stawia na swojej drodze. To urocza, pełna wzruszeń i wielu innych emocji opowieść o miłości i przebaczeniu. Będąca tylko i aż świetną rozrywką. Gdyby nie irytujące momentami zachowania głównej bohaterki i nieco odrealniona fabuła, byłaby to książka idealna. Mimo pewnych niedociągnięć, bawiłam się podczas lektury naprawdę dobrze, dlatego mogę Wam tę powieść polecić.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama

"Świąteczny nieznajomy" Richarda Paula Evansa to książka idealna na długi, zimowy wieczór. Wzruszająca kontynuacja Serii z Noel.

Mąż Maggie Walther okazał się kłamcą i oszustem. Kobieta nie spodziewała się, że w jej życiu będzie tak wiele złych i bolesnych chwil. Rozwód bardzo dużo ją kosztował.
Nic jej nie cieszy, nawet nadchodzące święta. Straciła wiarę w ludzi. Jej przyjaciółka bardzo się o nią martwi. Uważa, że kobieta powinna zająć się przygotowaniami do świąt, bo to pomoże jej pozbierać się emocjonalnie.

Pewnego dnia Maggie jedzie na targowisko, kupić choinkę. Poznaje Andrew, który pomaga jej zawieźć drzewko do domu. Mężczyzna ma jednak swoją głęboko skrywaną tajemnicę.

Czy ta znajomość zmieni coś w życiu bohaterki? Czy w jej sercu znajdzie się miejsce na miłość?

Każdy rozdział zaczyna się od fragmentu z pamiętnika, który pisze bohaterka.

Maggie została bardzo zraniona. Ufała i wierzyła osobie najbliższej. Nie podejrzewała, że ktoś tak bardzo może ją skrzywdzić. Bardzo zamknęła się w sobie i straciła nadzieję, na to, że jej los się jeszcze odmieni.

Duża część książki dzieje się w Meksyku. Maggie podróżuje, poznaje nowe miejsca i zwyczaje. Cieszy się egzotycznymi smakami, poznaje ciekawych ludzi. Odpoczywa i odnajduje w sobie spokój.

"Świąteczny nieznajomy" to książka, która nie raz Was zaskoczy, poprawi humor, ale też pokaże, że nie zawsze należy skupiać się na swoich problemach. Warto pomagać innym, bo to daje nam pozytywną energię do życia.

Czytając takie powieści robi się ciepło i przyjemnie na serduszku. Zaczyna się wierzyć w ludzi i ich dobre serce, a duch i magia świąt unoszą się w powietrzu, czuć go wszędzie.

"Świąteczny nieznajomy" to cudowna powieść, idealna na prezent pod choinkę dla mamy, przyjaciółki, koleżanki z pracy. Pełna emocji, ciepła i nadziei.

Na koniec piękny cytat, który mnie wzruszył:

"Miarą miłości nie jest to, jak bardzo kogoś pragniesz, tylko to, czego pragniesz dla ukochanej osoby".

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"Czasami miłość wymaga od nas, żebyśmy skoczyli, mając nadzieję,
że ktoś nas złapie..."

Miałam możliwość przeczytania ostatnio książki Richarda Paula Evansa pt. "Świąteczny nieznajomy".

Książkę czyta się szybko, ponieważ lektura oparta jest w większości na dialogach bohaterów.

Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autora i szczerze jestem ciekawa jego innych książek :)

"Świąteczny nieznajomy" - tytuł co prawda wskazywałby na typowo świąteczną lekturę, ale oprócz zakupionej choinki i "wesołych świąt" na końcu książki nie dało się odczuć typowo świątecznej atmosfery.

Podczas okresu świątecznego przenosimy się na jakiś czas do słonecznego Cabo w Meksyku, gdzie bohaterowie spędzają sporą ilość czasu. (dlatego napisałam że atmosfery świątecznej nie można było tak bardzo odczuć) :)

Powieść Evansa bardzo mi się podobała, chociaż były mąż głównej bohaterki irytował mnie do granic wytrzymałości😋 Miałam wrażenie, że on miał dwie osobowości🙈 - jak nie więcej :P

Jeżeli chodzi o Maggie. Ona pragnęła być szczęśliwa i kochana. Gdy dowiaduje się o tym, że jej mąż prowadził podwójne życie - załamuje się. Nie chodzi do pracy, nie chce nawiązywać kontaktów z innymi ludźmi... traci chęć do życia.

Kiedy za namową przyjaciółki postanawia kupić drzewko świąteczne jej życie wywraca się do góry nogami za sprawą Andrew...

"-Wesołych świąt, mój nieznajomy!
- Wesołych świąt, moja miłości. Witaj w naszym życiu na zawsze..."

Ogólnie jestem mile zaskoczona tą książką!

Ciekawa i wciągająca historia.

Polecam każdemu, kto lubi romantyczne historie ❤

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2021,

„Świąteczny nieznajomy” to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Evansa i szczerze mówiąc sama się sobie dziwię, że wcześniej nie skusiłam się jego książki. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak emocjonalnej historii. Wciągnęła mnie od pierwszej strony, a lekkie pióro autora sprawiło, że książkę przeczytałam w jeden wieczór. Wydawać się może, że historia sama w sobie nie jest niczym niezwykłym, a jednak autorowi niejednokrotnie udało się mnie zaskoczyć, i z pewnością przez długi czas pozostanie przeze mnie niezapomniana. „Świąteczny nieznajomy” to niesamowita opowieść. O życiu, miłości, sztuce przebaczenia i drugiej szansie. Wszystko jest niezwykle realistyczne od samego początku, co w jakimś stopniu pozwala nam zaangażować się w tą historię i mieć nadzieję, że wszystko skończy się szczęśliwie. Jednak oprócz nadziei, przeżywamy cały wachlarz emocji, od smutku i złości, po radość i szczęście, a dzięki tajemnicom wplecionym w fabułę, staje się ona bardzo intrygująca i nie pozwala się oderwać.

Ta historia być może pozwoli niektórym spojrzeć na pewne sprawy z nieco innej perspektywy, przywróci wiarę w drugiego człowieka, skłoni do refleksji nad własnymi przekonaniami. Czuję, że potrzebuję więcej książek autora w moim życiu, i wam również polecam!

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-12-05, Ocena: 3, Przeczytałem,

“Zbyt długo widziałam tylko noc, zapominając, że słońce musi zajść, aby znowu wzejść”

Życie Maggie rozpada się na kawałki, kiedy na jaw wychodzi kłamstwo jej męża. Załamana kobieta zaszywa się w domu i nie ma ochoty nigdzie z niego wychodzić. Przyjaciółka namawia ją do świątecznych przygotowań. Przypadkiem w życiu Maggie pojawia się Andrew. Pomiędzy nimi coś zaczyna się dziać.

W tym roku postanowiłam, że poszukam idealnej, świątecznej książki. Kiedy Wydawnictwo Znak napisało do mnie z propozycją recenzji “Świątecznego nieznajomego” z chęcią się zgodziłam, tym bardziej, że rok temu, na świątecznym spotkaniu, tego autora zachwalała @zaczytana_tak_po_prostu.

Miałam ogromne oczekiwania i znowu się zawiodłam. Początek był całkiem niezły, wciągnęłam się, a strony znikały jedna za drugą. Do pewnego momentu, później było już tylko gorzej. Historia Maggie i Andrew z każdą stroną stawała się coraz bardziej infantylna, a zachowanie głównej bohaterki raziło. Chwilami nie rozumiałam, jak dorosła kobieta może być tak naiwna. Co do świąt, to ich też tu było jak na lekarstwo, więcej chyba było śniegu niż jakiegokolwiek klimatu świątecznego. Styl autora też mi nie przypadł do gustu, momentami miałam wrażenie, że czytam amatorskie opowiadania. Jedynym plusem tej książki, było to że od początku do końca czytało się ją bardzo szybko.
Niestety moje pierwsze spotkanie z Panem Evansem nie wyszło i wątpię, że jeszcze kiedykolwiek dam mu szansę.

Kup książkę Świąteczny nieznajomy

Zegarek z różowego złota
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki -  Zegarek z różowego złota

Gdy David poznał MaryAnne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie – nawet...

Podarunek
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Podarunek

Natan Hurst, cierpiący na Syndrom Tourette’a pracownik działu ochrony sieci sklepów muzycznych, nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Choinka...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch