Święta i śmierć

Zbliża się Boże Narodzenie, ale porucznik Eve Dallas z wydziału zabójstw nowojorskiej policji w ogóle nie odczuwa świątecznego nastroju. Musi znaleźć zabójcę Treya Zieglera, trenera osobistego i kulturysty, który został śmiertelnie ugodzony kuchennym nożem. Szukając wrogów Zieglera, Eve trafia na cały szereg kobiet, oszukanych i porzuconych przez cynicznego uwodziciela. Porucznik Dallas stara się przezwyciężyć swoją antypatię do zabitego mężczyzny i jak najszybciej rozwiązać zagadkę jego śmierci. A z całą pewnością woli szukać działającego z zimną krwią mordercy, niż kupować gwiazdkowe prezenty i organizować świąteczne przyjęcie dla przyjaciół, które wydaje wraz z mężem. Na szczęście we wszystkich tych trzech zadaniach może liczyć na pomoc detektyw Peabody oraz jak zawsze niezawodnego Roarke’a. J.D. Robb to pseudonim Nory Roberts, autorki ponad dwustu powieści, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad czterystu milionów egzemplarzy i regularnie trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”. Dużą popularnością cieszy się jej seria powieści sensacyjnych, których akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości.

Informacje dodatkowe o Święta i śmierć:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-01
ISBN: 978-83-8069-151-3

Kup książkę Święta i śmierć

Święta i śmierć - opinie o książce

Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
"Święta i śmierć" to kolejna książka z jednej z moich ulubionych serii kryminalnych "In death". I choć serię czytam w kolejności losowej to uwielbiam jej bohaterów, ich poczucie humoru i sprawy, które rozwiązują z wykorzystaniem najnowszych technologii dostępnych w 2060 roku. Tym razem ofiarą jest trener fitnessu, który okazuje się negatywną i budzącą wstręt osobą, znienawidzoną przez wiele osób, co sprawia, że ogarnięcie grona podejrzanych jest dla Eve Dallas nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy we współpracy z Summersetem musi przygotować świąteczne przyjęcie w domu swoim i Roarke'a. Druga książka przeczytana w tym roku i po raz drugi bezbłędnie typuję sprawcę zbrodni! Jestem w tym coraz lepsza :D "Święta i śmierć" rewelacyjnie się czyta po okresie świąteczno-noworocznym, gdy ludzie mają już dość rodzinnych wizyt i długiego przesiadywania przy stole. Lekkość, zabawa i zbrodnia, z głęboką miłością Dallas i Roarke'a to cechy charakterystyczne serii, które odnaleźć można również w tej książce.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Eve Dallas, porucznik z wydziału zabójstw zajmuje się śmiercią Zieglera- trenera, hazardzisty, nieprzyjemnego typa, który wykorzystywał i manipulował ludźmi. Wiele osób go nie lubiło i mogło go zabić, nikt mu nie współczuje. A on też miał swoje sekrety. Czy tajemnice plus chciwość równają się zbrodni?

„Śmierć pozbawia życia, odbiera prawo do prywatności.”

Eve jest cyniczna, podejrzliwa, bynajmniej nie ufna, raczej zamknięta w sobie, jest dobrą policjantką z tragiczną przeszłością. Święta nie kojarzą się jej zbyt dobrze. Ma świadomość, że zawsze będzie gliniarzem, kiedyś była ofiarą i … zabójcą. Ze swoich wątpliwości podczas prowadzonego śledztwa zwierza się mężowi- przystojnemu i bogatego Roarke’owi, który pomoże jej co nieco. Bo sprawiedliwość wymaga znalezienia winnego tej zbrodni, Dallas ma silne poczucie tego co słuszne, taką wybrała drogę, tym jest.

Spotkanie z kryminalnym wydaniem Nory Roberts uważam za bardzo udane, nabrałam ochoty na sięgnięcie po historie z innymi śledztwami porucznik Dallas. Pisarka w sposób ciekawy ukazuje przebieg śledztwa, relacje Dallas z kolegami z pracy oraz z mężem. Tutaj pojawia się wątek zdrady i chciwości. Polecam.

Avatar użytkownika - OkiemMK
OkiemMK
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Psychoza i śmierć
J.D. Robb0
Okładka ksiązki - Psychoza i śmierć

Po latach służby w policji Eve Dallas uważa, że już nic jej nie zaszokuje. A jednak... To był jeden z tych barów w centrum miasta, gdzie pracownicy...

Born in Death
J.D. Robb0
Okładka ksiązki - Born in Death

Set in New York City in 2060, bestseller Roberts's latest police thriller under her Robb pseudonym in her Lt. Eve Dallas series (Naked in Death, etc.)...