安irus

Tom 4 cyklu Zuzanna Lewandowska
Ocena: 5 (4 g這s闚)

Janek Paprocki cudem prze篡wa katastrof budowlan. Gdy budzi si z amnezj w szpitalu, o鈍iadcza, 瞠 kogo zabi. Wskazuje miejsce ukrycia zw這k i broni. Maria雟ki rusza z dochodzeniem.
Zuza Lewandowska przyjmuje Paprockiego jako swojego klienta. Wkr鏒ce wychodz na jaw kolejne tajemnice, a Lewandowska stara si odkry prawd i odnale潭 sens w chaotycznych zeznaniach Janka. Gdy w spraw zaczyna miesza si sekretarz partii - Wi郾iewski, oraz warszawski gangster - Turski, sytuacja komplikuje si z dnia na dzie coraz bardziej.
Jakie znaczenie ma w tym wszystkim znikni璚ie ulubionego p這ckiego lekarza? Czy zaginione przed laty kosztowno軼i w jakikolwiek spos鏏 wi捫 si ze spraw? Czy zamkni皻y w zak豉dzie psychiatrycznym Paprocki odzyska pami耩 zanim b璠zie za p騧no na rozwi您anie zagadki?
Niespodziewane zwroty akcji doprowadz Zuz Lewandowsk do fina逝, kt鏎ego nikt si nie spodziewa!

Informacje dodatkowe o 安irus:

Tagi: b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k 安irus

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

安irus - opinie o ksi捫ce

Pi徠y tom serii z papug ju ods逝chany. Niezawodna Ewa Abart rozbawi豉 mnie interpretacj Zgagi. Nieskomplikowana, ale wci庵aj帷a fabu豉 przyjemnie si s逝cha豉 i zosta豉 w pami璚i.

Kiedy na jedn z p這ckich kamienic spada sputnik, Janek Paprocki cudem wychodzi ca這 z katastrofy. Problem pojawia si, kiedy okazuje si, 瞠 m篹czyzna ma amnezj. Nie pami皻a niczego ze swojego 篡cia, za to 鈍ietnie wie, 瞠 kogo zabi i wyjawia miejsce ukrycia cia豉 i broni. Jego wyznania s coraz bardziej nieprawdopodobne, bo po pewnym czasie wycofuje wszystko, co powiedzia na temat morderstwa. Mecenas Zuza Lewandowska postanawia zaj望 si spraw m篹czyzny, ale nie spodziewa si, 瞠 nie raz przyjdzie jej tej decyzji po瘸這wa.

Miejscem akcji jest P這ck w latach siedemdziesi徠ych. Atmosfera PRL zosta豉 zachowana. Mistrzem absurdu pozostaje niezr闚nany kapitan Maria雟ki, kt鏎y i tym razem prowadzi 郵edztwo. Przedstawiciel MO zamierza zapuszkowa Janka, skoro upiera si, 瞠 jest morderc. Zuza natomiast ma zdanie zgo豉 odmienne, wi璚 robi wszystko, by wyci庵n望 ch這paka z opresji. Czy jej si do uda?

Zdecydowanie polecam na wiecz鏎, je郵i macie ch耩 odpocz望, s逝chaj帷 zabawnego krymina逝 retro. Zgaga, jak zawsze, dodaje kolorytu.

Avatar u篡tkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2023-09-12, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2023,
Inne ksi捫ki autora
Porwanie
Jacek Ostrowski0
Ok豉dka ksi您ki - Porwanie

Kto porwa Zgag i dlaczego? Zuza Lewandowska nie mo瞠 pogodzi si z t strat. Nie opuszcza mieszkania, lamentuje, pije do nieprzytomno軼i, tym samym...

Transplantacja
Jacek Ostrowski0
Ok豉dka ksi您ki - Transplantacja

Transplantacja jest sensacyjn opowie軼i o ludziach stoj帷ych w obliczu trudnych 篡ciowych wyborów, jak i o tych, co z desperacj walcz o 篡cie...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemia雟ki ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher