Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje

Przewodnik po polskiej literaturze pięknej od XVI do XXI wieku ,,500 polskich książek, które warto w życiu przeczytać" (Muza 2012) zaliczył ,,Syberię" Jacka Pałkiewicza do pozycji, które z różnych powodów wypada znać.

Jacek Pałkiewicz to jeden z najwybitniejszych podróżników odkrywców. Dotarł do najdalszych i najbardziej niezwykłych zakątków naszej planety. Jego książki i reportaże są czytane z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, a jego działalność przyczynia się do pogłębienia wzajemnego zrozumienia między ludźmi oraz szerzenia idei ochrony środowiska naturalnego.

Michaił Gorbaczow

laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jedyny prezydent ZSRS

Wyprawa ,,Syberia '89" kierowana przez Jacka Pałkiewicza odegrała wielką rolę w ociepleniu relacji Wschód-Zachód w burzliwym okresie pierestrojki, punkcie zwrotnym w historii XX wieku.

,,Corriere della Sera", Mediolan

Marzyłem, by gdzieś pojechać na daleką wyprawę, taką niezwykłą, którą się zapamięta do końca życia. Mieliśmy z Jackiem jechać na Syberię, ale się zrobiło, jak się zrobiło - prezydentowi nie wypada brać udziału w tego rodzaju eskapadzie.

Bronisław Komorowski

prezydent RP

Informacje dodatkowe o Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-01-30
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje

Syberia. Biegun zimna, polski ślad i dobrosąsiedzkie relacje - opinie o książce

Avatar użytkownika - Thaeus
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam,
Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek
Jacek Pałkiewicz0
Okładka ksiązki - Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek

Zagadka źródeł Amazonki od dawna była przedmiotem niekończących się spekulacji. Temat wywołał też dużo niezdrowej atmosfery w rodzimych kręgach. Autor...

palkiewicz.com
Jacek Pałkiewicz0
Okładka ksiązki - palkiewicz.com

Kolejna książka pogromcy Atlantyku i Amazonki to wielobarwna podróż, w której Autor widział dużo więcej niż prekursor epoki odkryć geograficznych, legendarny...

Forget Me Not
Julie Soto