Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin

Dlaczego Rosja kocha Putina?

Nowa książka reporterki cyklu ,,Szerokie tory" i autorki bestsellera Nie ma jednej Rosji

Co Rosjanie myślą o swoim prezydencie?

Kiedy narodził się nowy rosyjski nacjonalizm?

Jak Rosja wstaje z kolan?

Wreszcie: kim naprawdę jest Władimir Putin?

Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka, wieloletnia korespondentka polskiej telewizji w Moskwie, nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.

Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni, a równocześnie charakterystyczni - reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami, w tym relacją  z bezpośredniego spotkania z Putinem.

Z jej fascynujących, lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa i rosyjskiej duszy.

Informacje dodatkowe o Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin:

Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-11-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Reportaż o Rosji, a raczej o tym jak przeciętni Rosjanie postrzegają Putina. Lektura tej książki wywoływała u mnie jednocześnie uśmiech, jak i irytację, bowiem dla większości Rosjan sen o potędze i imperium jest ważniejszy niż wolność, prawda, demokracja, czy dobre warunki życia, szczególnie na prowincji. Historia zaś postrzegana jest przez nich bardzo wybiórczo, bądź jak sami mówią najlepiej zapomnieć o przeszłości, bo po co rozdrapywać stare rany.
"- Niech pani poda choć jedną datę, kiedy Rosja na kogoś napadła.
- Na nas napadła. Na Polskę. Siedemnastego września tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego roku.
- Tak?! - szczerze dziwi się emerytka.
- Tak, na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow - wyjaśniam.
- W trzydziestym dziewiątym?! Wiem, że przed Wojną Ojczyźnianą były walki z Finami, ale żeby była jakaś wojna z Polską, to nie słyszałam..."
Bardzo dobrze mi się czytało, choć raczej nie dowiedziałam się niczego odkrywczego, ale jednak warto przeczytać.

Avatar użytkownika - kaspa
kaspa
Przeczytane:2023-01-09, Przeczytałam, 26 książek 2023,
Avatar użytkownika - jdeszcz
jdeszcz
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2022,
Dyktanda za pół ceny klasa IV
Barbara Włodarczyk0
Okładka ksiązki - Dyktanda za pół ceny klasa IV

Dyktanda za pół ceny to zbiór tekstów, które mają pomóc uczniowi opanować stosowanie reguł ortograficznych w praktyce. Książka została wzbogacona tabelami...

NIe ma jednej Rosji
Barbara Włodarczyk0
Okładka ksiązki - NIe ma jednej Rosji

W swoich telewizyjnych reportażach Barbara Włodarczyk przybliżyła Rosję polskim widzom; teraz po raz pierwszy odłożyła kamerę i sięgnęła po klawiaturę...