Szarlotka pachnąca marzeniami

Tuśka naprawdę ma na imię Karolina, a kiedy przyjeżdża na wakacje do Domu Pod Czterema Zegarami, pensjonatu, w którym pracują jej rodzice, zostaje Szarlotką. Nazywa ją tak malowniczy i roztargniony Kucharz Bazyli. Dziewczyna  ma tak niezwykły węch, że potrafi rozpoznać składniki gotowanych potraw, czym natychmiast zaskarbia sobie przyjaźń Bazylego. Wspólnie próbują odnaleźć niezawodny przepis dziadka Bazylego na potrawę, która kucharzowi z Domu Pod Czterema Zegarami zapewni zwycięstwo w konkursie kulinarnym. Pojawia się też Patryk, który darzy Tuśkę sympatią.

Mnóstwo zwariowanych przygód, rozwiązywanie tajemnic i ciekawostki kulinarne oraz przepisy na wspaniałe potrawy, m.in. pyszną szarlotkę.

Informacje dodatkowe o Szarlotka pachnąca marzeniami:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-10-15
ISBN: 978-83-7551-327-1

Kup książkę Szarlotka pachnąca marzeniami

Szarlotka pachnąca marzeniami - opinie o książce

Szarlotka pachnąca marzeniami
Iwona Czarkowska
Wydawnictwo BIS @wydawnictwobis

Dziewczyna ma tak niezwykły węch, że potrafi rozpoznać składniki gotowanych potraw, czym natychmiast zaskarbia sobie przyjaźń Bazylego. Wspólnie próbują odnaleźć niezawodny przepis dziadka Bazylego na potrawę, która kucharzowi z Domu Pod Czterema Zegarami zapewni zwycięstwo w konkursie kulinarnym.
Ogromna wada wzroku i wyostrzony węch i słuch Tusi powodują wiele zwariowanych nieporozumień, z których biorą się komiczne sytuacje.
Wiele wydarzeń kręci się wokół kuchni, kulinarnych ciekawostek i przepisów, które zostały zamieszczone na końcu każdego rozdziału książki.

Szalona, zwariowana historia z wątkiem tajemnicy i romansu w tle do doskonała propozycja dla dzieci 11-letnich i starszych.
Rozrywka gwarantowana, jak i rozbudzone apetyty na bułeczki mleczne, zupę cebulową albo naleśniki z jagodami

"Szarlotkę pachnącą marzeniami" odnalazłam na półce z książkami syna. Sięgnęłam po nią z ciekawością. Jest ta książka dla młodzieży, a ja, pomimo tego, że lata młodzieńcze mam dawno za sobą, byłam nią zachwycona. Jest to magiczna, bardzo ciepła i miła opowieść, niezwykle oryginalna, bo przepełniona... zapachami. Bohaterką książki jest Karolina, przez babcię nazywana Tuśką. Jest ona niezwykłą nastolatką. Ma bardzo słaby wzrok, nosi okulary, które mają szkła jak denka od butelek, dlatego też nauczyła się poznawać świat w inny sposób. Jej świat jest bardzo aromatyczny, pełen wszelakich zapachów. Nawet różne sytuacje kojarzą jej się z zapachem, np. pocałunek pachnie poziomkami, kiedy zbliża się awantura czuje zapach czosnku. Kiedy Karolina wraz z rodzicami przejeżdża do pensjonatu Różowy Struś, przez kucharza Bazylego zostaje nazwana Szarlotką. To smakowite określenie pasuje do niej idealnie! Jak się okazuje pensjonat nie jest zwykłym miejscem... wędruje po nim czarny kot, który nie jest kotem, a dziadkiem Bazylego oraz duch Chińczyka, który jak się okazuje nie jest, a może jest... O nie nie zdradzę wszystkiego! Warto zajrzeć do książki, by samemu się przekonać. Dodam tylko, że przed Tuśką ważne zadanie odnalezienia skarbu ukrytego przez dziadka Bazylego. Czy jej się to uda? Fabuła opowieści jest dosyć prosta i przewidywalna, ale przecież jest przeznaczona dla nastolatków, więc moim zdaniem taka powinna być. W książeczce znajdują się również proste przepisy kulinarne na różnorodne potrawy. Kilka z nich już wybraliśmy, by wypróbować. Zapowiada się smakowita uczta!
"Szarlotka pachnąca marzeniami" to książka o dziewczynie obdarzonej niezwykłym talentem . Nie jest ona jednak wysportowana, uzdolniona plastycznie czy muzycznie. Karolina potrafi świetnie rozpoznawać zapachy :D Bohaterka książki spędza wakacje w pensjonacie, w którym pracują jej rodzice. Poznaje tam zabawnego kucharza Bazylego, miłego Patryka i... kota buszującego po całym obiekcie, który według przekonania Bazylego ma być jego dziadkiem. Na dodatek okazuje się, że miejsce jej przebywania, to nie taki tam zwykły hotel, ale budynek kryjący prawdziwe tajemnice. "Szarlotka..." to przyjemna, wesoła i... aromatyczna lektura, z barwnymi postaciami i wartko toczącą się akcją. Jej bardzo przyjemnym dodatkiem są przepisy kulinarne, które można znaleźć na końcu każdego rozdziału :D
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
TA KSIĄŻKA OPOWIADA O DZIEWCZYNCE KTÓRA POJECHAŁA NA WAKACJE DO PENSJONATU.POZNAJE TAM PEWNEGO KUCHARZA KTÓRY DAJE JEJ DUŻO PRZEPISÓW NA RÓŻNE DANIA.KAŻDEGO DNIA NA SCHODACH WIDUJE CHINCZYKA.POLECAM DO PRZECZYTANIA.
Świat wokól nas
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Świat wokól nas

Wspaniała, interaktywna książka edukacyjna! Pokazuje świat zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Dzięki dokładnym ilustracjom i trafnej charakterystyce...

Detektyw Zagadka. Zaszyfrowana wiadomość
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Detektyw Zagadka. Zaszyfrowana wiadomość

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu...