Szaroburylas

Trzy młode kobiety. Absurdalna podróż, aby ratować świat. Czy uda im się zapobiec katastrofie? Komedia!

„To nie jest zwyczajny kryminał. To kryminał niezwykły, w dodatku inteligentnie napisany. I zabawny!”

Wojciech Nerkowski
pisarz, scenarzysta filmowy

„Debiut Max Majki zachwyca! Po prostu! Doskonale skrojone postaci. Brawurowa akcja. Znakomite poczucie humoru. Zabawa stereotypami, także polsko-niemieckimi. Trzy zdesperowane jednojajowe Portugalki i pisarka, która w swojej książce przewidziała wszystkie draństwa szemranego prezesa. Szaroburylas jest błyskotliwą, kolorową i bardzo dowcipną komedią kryminalną! Tuzy tego gatunku właśnie zyskały godną konkurentkę!”

Radosław Figura
pisarz i scenarzysta

Informacje dodatkowe o Szaroburylas:

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2022-10-09

Tagi: komedia kryminał akcja i przygoda humor

Kup książkę Szaroburylas

Oni robią wiele złego, bo mogą. Nie muszą. Ale chcą. (Jeżyna do Sanny)

Oni robią dużo złego, bo mogą. Nie muszą. Ale chcą. Jeżyna do Sanny

Szaroburylas - opinie o książce

Avatar użytkownika - pannamelancholia
pannamelancholia
Przeczytane:2023-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Takie debiuty to ja lubię! "Szaroburylas" Max Majki to nieoczywista, zwariowana komedia kryminalna, która zasługuje na rozgłos 🔥.

Główną bohaterką jest Sanna - młoda, początkująca pisarka, która niedawno wydała pierwszą powieść. Jej książka szybko skupia uwagę ważnej szychy w mieście a wszystko za sprawą historii w niej zawartej. To, co wymyśliła Sanna i było wytworem jej wyobraźni, ma tak naprawdę odniesienie w rzeczywistości bowiem dokładnie opisuje interesy - w tym machloje prezesa Leśnego oraz zawiera dużo faktów z jego życia. Przez to Sanna znajduje się w niebezpieczeństwie i musi uciekać z kraju. Po drodze poznaje sekretarkę Leśnego - Emilię Lato oraz córkę prezesa - Marcelinę. Kobiety z własnych pobudek dołączają do Sanny i ruszają z nią w podróż pełną przygód. A jest to dopiero początek serii pomyłek i niefortunnych zdarzeń, które wspólnie przeżyją ...

Max Majka stworzyła historię pełną humoru i zakrętów w fabule. Dużo się tam dzieje ale bez obaw, nie pogubisz się w tej historii bo każdy rozdział zawiera krótki opis, streszczający w kilku zdaniach to, o czym za moment przeczytamy. Podobał mi się ten zabieg. I w ogóle podobało mi się wszystko w tej książce! Autorka serwuje różnorodne postacie, które sprawnie rozwija, a także skrupulatnie przemyślaną intrygę z licznymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnymi scenami. Częste dialogi, cięte uwagi i bardzo przyjemna narracja - ułatwiają czytanie i sprawiają, że jest to zabawna lektura.

Sięgając po "Szaroburylas" możecie być pewni, że ta książka dostarczy Wam rozrywki, wywołując uśmiech na twarzy. Pokręcona historia pisarki Sanny bardzo przypadła mi do gustu ale i z innymi, pobocznymi bohaterami zdążyłam się też polubić. Polecam Waszej uwadze.

Avatar użytkownika - Jamajka99
Jamajka99