Szczęście przy kominku

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-10-30

Poznaj pełną świątecznego ciepła opowieść, która w te Święta może przydarzyć się również tobie.
Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści – „Antykwariat z książką i kawą”. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?
Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię Świąt!

Kup książkę Szczęście przy kominku

Opinie o książce - Szczęście przy kominku

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bunia, sędziwa staruszka dawno temu założyła antykwariat. Zależało jej, aby oprócz książek panowała domowa, rodzinna atmosfera. Wpadła więc na pomysł, że swoich gości będzie raczyła domowym ciastem, pysznymi zimowymi herbatami oraz smacznymi kawami. A co najważniejsze, na środku stanie kominek, który wprawi każdego w dobry nastrój. Jak sobie wymarzyła, tak też zrobiła. "Antykwariat z książką i kawą" działał prężnie z czego Bunia była bardzo zadowolona.

Ta kobieta miała coś takiego w sobie, że potrafiła nie tylko jednoczyć ludzi, ale także każdy kto pojawił się chociaż na chwilę w jej królestwie - wracał ponownie, nie tylko na ciepły napój, ale także po to, aby się wyżalić i usłyszeć jakieś dobre słowo.

W tej niby zwyczajnej powieści znajdziemy historię młodego małżeństwa, które zmaga się z trudami swojego związku i nieplanowanej ciąży. Poznamy samotną matkę, która opiekuje się ukochanym dziadkiem. Zobaczymy jak samotny mężczyzna opiekuje się dorastającą córką. A na koniec poznamy młodego mężczyznę, który nie odnajduje szczęścia ani w miłości ani w pracy, którą wykonuje.

Każdą z tych osób będzie łączyło jedno - Antykwariat i Bunia, do której będą zachodzili. Czy dobre rady właścicielki przemiłej kawiarenki będą pomocne? Czy los tych osób się w jakiś sposób odmieni? Musicie przeczytać książkę!

Sama chciałabym się znaleźć w tak ciepłym i miłym miejscu jakie jest opisane w książce. Jest jeden minus. Rzecz, która mnie bardzo denerwowała w książce. Jest nią słowo - dziadziuś. Zostało ono zbyt często użyte i to dokładnie w takiej formie jak napisałam. A przecież jest tyle ładnych określeń na dziadka. Mimo tego, książka warta jest przeczytania.

Avatar użytkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2019-12-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Każdy ma potrzebę posiadania takiego miejsca na ziemi, gdzie czuje się akceptowany i gdzie może w razie potzrby schronić się i przemyśleć swoje życie. A jeśli jescze obok jest osoba, która doradzi ale nie będzie od razu oceniać to już niebo na ziemi.Takie miejsce stworzyła Bunia bohaterka książki, która prowadzi od wieli lat antykwariat. Nie jest to tylko sklep ze starociami, ale miejsce z duszą. tam parzy aromatyczną kawę, tworzy mieszani herbaciane, ale przede wszystkim jest z ludźmi, potrzebującymi azylu na chwilę. To nie tylko sytuacje z naszego podwórka, ale piękne przemyślenia o przemijaniu, rodzinie, miłości czyli o tym wszystkim co dotyczy każdego z nas, a tak często o tym zapominamy w pędzie życia.

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2020-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2019,

Autorka pisze pięknie, wzrusza czytelnika zabierając go do świata ludzi, którzy są tacy jak tysiące innych, z radościami i problemami dnia codziennego. Jest wiele spraw niedokończonych i wielu ludzi, którzy lepiej lub gorzej radzą sobie ze swoimi problemami, ale najważniejsze jest w tym wszystkim to, że człowiek może liczyć w trudnej chwili na drugiego człowieka.

Przyznam szczerze, że bardzo poruszył mnie w tej książce problem fałszywej dumy i samotności, dumy, która pozbawiona jest realnymi spotkaniami z rówieśnikami, a zastępowana fałszywymi z wirtualnymi przyjaciółmi, ludźmi będącymi jedynie followersami obserwującymi człowieka na portalach społecznościowych. Jak bardzo młodzież (i nie tylko) potrafi przenieść się z realnego świata do tego sztucznego, pełnego fałszu i nieprawdziwych uśmiechów. Ile jest taki młody człowiek w stanie zrobić, aby być akceptowanym w gronie swoich rówieśników. Jak bardzo czasami potrafi poniżyć się byleby tylko być zauważonym.

Mamy w tej książce również cudowny, a zarazem bardzo wzruszający wątek dotyczący bezgranicznej miłości wnuczki do dziadka, miłości oplątanej mackami bólu i bezradności w obliczu postępującej choroby jaką jest Alzheimer. Jak często młodzi ludzie potrafią poświęcić swoje życie drugiej osobie, komuś komu zawdzięczają piękne wspomnienia z dzieciństwa, ale teraz uwięzionej we własnym ciele i niepełnosprawnym umyśle. Moim zdaniem niewielu jest takich ludzi jak Iga, dziewczyna borykająca się z samotnym macierzyństwem, a jednak znajdująca czas przepełniony miłością dla swojego Dziadziusia.

Na uwagę zasługuje również wątek młodego małżeństwa Laury i Krzyśka, młodych ludzi, którzy w obliczu macierzyństwa i związanych z nim trudów nie potrafią pogodzić opieki nad dzieckiem i życia z sobą. Przemęczona nocnym wstawaniem i zniewolona miłością do dziecka kobieta w pewnym momencie czuje, że nie radzi sobie z emocjami i uczuciami i zamiast spokojnie rozwiązać nawarstwiający się problem wspólnie z mężem, stara się być zbyt samodzielna.

Książka jest piękna, wzruszająca, ale dla mnie trochę mało świąteczna. Czegoś mi w niej brakowało. Nie czułam tej magii zbliżających się świąt, może przytłoczyły ją problemy bohaterów, a może po przeczytaniu którejś już z kolei książki świątecznej dopadł mnie jakiś przesyt.

Polecam tę lekturę, chociaż niekoniecznie jako opowieść świąteczną. Jak dla mnie jest to powieść obyczajowa z wątkiem świątecznym, ale troszkę mi tej atmosfery świąt w niej brakowało.

To książka o kilku rodzinach, których losy splatają się ze sobą w cudownym miejscu, jakim jest antykwariat prowadzony przez Bunię. To historia jak nasze życie, raz skomplikowana, innym razem pełna miłości, a jeszcze innym pełna bólu i cierpienia. Polecam

Bardzo lubię książki Pani Gargaś. Jest w nich mnóstwo miłości czyta je się tak przyjemnie ,że przykro jest odłożyć je po skończeniu. Jak tylko dowiedziałam się , o nowej książce  "Szczęście przy kominku " nie mogłam jej nie kupić. Cudownie czyta się takie opowieści. Serdecznie polecam wszystkie książki Pani Gabrysi.

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytane, 52 książki 2019,
Magia grudniowej nocy
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Magia grudniowej nocy

W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich!W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród...

Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Kiedyś się odnajdziemy

Nowa, poruszająca saga rodzinna czarodziejki kobiecych uczuć! Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;