Szczęście przy kominku

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-10-30

Poznaj pełną świątecznego ciepła opowieść, która w te Święta może przydarzyć się również tobie.
Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści – „Antykwariat z książką i kawą”. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?
Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię Świąt!

Kup książkę Szczęście przy kominku

Opinie o książce - Szczęście przy kominku

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bunia, sędziwa staruszka dawno temu założyła antykwariat. Zależało jej, aby oprócz książek panowała domowa, rodzinna atmosfera. Wpadła więc na pomysł, że swoich gości będzie raczyła domowym ciastem, pysznymi zimowymi herbatami oraz smacznymi kawami. A co najważniejsze, na środku stanie kominek, który wprawi każdego w dobry nastrój. Jak sobie wymarzyła, tak też zrobiła. "Antykwariat z książką i kawą" działał prężnie z czego Bunia była bardzo zadowolona.

Ta kobieta miała coś takiego w sobie, że potrafiła nie tylko jednoczyć ludzi, ale także każdy kto pojawił się chociaż na chwilę w jej królestwie - wracał ponownie, nie tylko na ciepły napój, ale także po to, aby się wyżalić i usłyszeć jakieś dobre słowo.

W tej niby zwyczajnej powieści znajdziemy historię młodego małżeństwa, które zmaga się z trudami swojego związku i nieplanowanej ciąży. Poznamy samotną matkę, która opiekuje się ukochanym dziadkiem. Zobaczymy jak samotny mężczyzna opiekuje się dorastającą córką. A na koniec poznamy młodego mężczyznę, który nie odnajduje szczęścia ani w miłości ani w pracy, którą wykonuje.

Każdą z tych osób będzie łączyło jedno - Antykwariat i Bunia, do której będą zachodzili. Czy dobre rady właścicielki przemiłej kawiarenki będą pomocne? Czy los tych osób się w jakiś sposób odmieni? Musicie przeczytać książkę!

Sama chciałabym się znaleźć w tak ciepłym i miłym miejscu jakie jest opisane w książce. Jest jeden minus. Rzecz, która mnie bardzo denerwowała w książce. Jest nią słowo - dziadziuś. Zostało ono zbyt często użyte i to dokładnie w takiej formie jak napisałam. A przecież jest tyle ładnych określeń na dziadka. Mimo tego, książka warta jest przeczytania.

Avatar użytkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2019-12-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

Każdy ma potrzebę posiadania takiego miejsca na ziemi, gdzie czuje się akceptowany i gdzie może w razie potzrby schronić się i przemyśleć swoje życie. A jeśli jescze obok jest osoba, która doradzi ale nie będzie od razu oceniać to już niebo na ziemi.Takie miejsce stworzyła Bunia bohaterka książki, która prowadzi od wieli lat antykwariat. Nie jest to tylko sklep ze starociami, ale miejsce z duszą. tam parzy aromatyczną kawę, tworzy mieszani herbaciane, ale przede wszystkim jest z ludźmi, potrzebującymi azylu na chwilę. To nie tylko sytuacje z naszego podwórka, ale piękne przemyślenia o przemijaniu, rodzinie, miłości czyli o tym wszystkim co dotyczy każdego z nas, a tak często o tym zapominamy w pędzie życia.

To książka o kilku rodzinach, których losy splatają się ze sobą w cudownym miejscu, jakim jest antykwariat prowadzony przez Bunię. To historia jak nasze życie, raz skomplikowana, innym razem pełna miłości, a jeszcze innym pełna bólu i cierpienia. Polecam

Bardzo lubię książki Pani Gargaś. Jest w nich mnóstwo miłości czyta je się tak przyjemnie ,że przykro jest odłożyć je po skończeniu. Jak tylko dowiedziałam się , o nowej książce  "Szczęście przy kominku " nie mogłam jej nie kupić. Cudownie czyta się takie opowieści. Serdecznie polecam wszystkie książki Pani Gabrysi.

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytane, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Lato utkane z marzeń
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Lato utkane z marzeń

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W...

Magia grudniowej nocy
Gabriela Gargaś; 0
Okładka ksiązki - Magia grudniowej nocy

W tę grudniową noc magia świątecznej atmosfery rozgrzeje serca wszystkich!W małym bieszczadzkim miasteczku mieszkańcy śnią o Świętach jak z bajki. Wśród...