Szczęście za horyzontem

Czasem spalone mosty to najlepszy początek. Justyna popełnia wielki błąd, po którym nie może już wrócić do dawnego życia: pracy w eleganckim biurowcu, wygodnego apartamentu i związku, który opiera się na przyjemności. Janek wszystko zrobił, jak należy, jednak na każdym polu ponosi klęskę. Ma kłopoty finansowe, beznadziejną pracę, której nie znosi, a jego dzieci są zaniedbane. Tych dwoje spotka się przypadkiem. Zderzenie dwóch światów sprawi, że życie Justyny i Janka na zawsze się odmieni.

Czy starczy im odwagi, by poszukać szczęścia trochę dalej niż na wyciągnięcie dłoni? Ruszyć za horyzont, do miejsca, które wydaje się najmniej odpowiednie, a jednak kusi z wielką mocą?

Informacje dodatkowe o Szczęście za horyzontem:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-09-19
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Szczęście za horyzontem

Dlaczego wcześniej na to nie wpadli? Ot, zagadka ludzkiej duszy. Czasem trzeba impulsu, by wyzwolić dobre odruchy, solidarność, obudzić do działania.

Szczęście za horyzontem - opinie o książce

Avatar użytkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2022-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Czasami wystarczy zrobić coś dobrego, by poczuć się lepiej. Justyna popełniła jeden błąd, który zaważył na jej życiu. Chcąc odpokutować swoją winę, pomaga samotnemu mężczyźnie w opiece nad jego trójka dzieci. Okazuje się, że są sobie potrzebni nawzajem. Dzieci Jana, do tej pory radzące sobię same, zyskują opiekunkę, a ludziom z niewielkiej miejscowości Jesionowo otworzyły się oczy, że mogli zrobić więcej, żeby im pomóc. Czy dwoje zranionych przez życie ludzi odnajdzie wspólną drogę? Czy połączy ich miłość? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę piękną książkę.

Historia Justyny, która po swoich tragicznych w skutkach, życiowych błędach, szuka zapomnienia w górskich wioskach. Historia Jana, który zmaga się z codziennością i przegrywa walkę z każdym dniem. Tych dwoje połączy smutek, rozpacz i przedziwne zawiłości losu. To co wydawało się niewykonalne i niewyobrażalne, zacznie zamieniać się w.... szczęście.... majaczące jeszcze daleko za horyzontem, ale za to za jakim! Polecam :)

Ktoś kiedyś powiedział że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Tak samo było z życiem głównej bohaterki-Joanny.

Nieostrożność na drodze doprowadza do tragedii. Joanna traci dwójkę nienarodzonych dzieci. Oddala się od ukochanego. Wizyta u dawno niewidzialnej babci zmienia jej życie. Z Warszawianki żyjącej z dnia na dzień, staje się pokutnicą. Za przyczyną przypadku trafia do samotnego ojca trójki dzieci gdzieś na dalekiej wsi.

Odmienia się punkt widzenia i życie wielu osób. Z pokuty jej pobyt przeradza się w miłość. Jej upór staje się początkiem nowego życia wielu osób. Samotny ojciec zaczyna walczyć o to co ważne w jego życiu-dzieci.

Książka skłaniająca do przemyśleń. :)

Miłość, kłamstwa i sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Miłość, kłamstwa i sekrety

Wszyscy kochają prawdę, ale to skomplikowana miłość. Jak przyjdzie co do czego, bardziej kusi słodki smak kłamstwa. Vincent to słynny youtuber kulinarny...

Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Jabłoniowy Sad (Tom 2). Rodzinne sekrety

Otoczony jabłoniowym sadem dom rodziny Zagórskich znajduje się w niebezpieczeństwie. Kłopoty finansowe zmuszą Jana seniora rodu i właściciela księgarni...