Szczęśliwe związki

Kontynuacja bestselleru „Jestem szczęśliwym singlem“.

Z tej książki nauczysz się jak być w szczęśliwym związku i znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Jak kochać szczęśliwie?
Czym są zdrowe granice i co zrobić kiedy partner je przekracza?
Dlaczego ciągle zakochujesz się w niewłaściwych facetach?
Jakie są Twoje podświadome wzorce miłości?
Jak być asertywnym?
Dlaczego powstają toksyczne relacje?
Dlaczego w konfliktowej sytuacji ON krzyczy, a ona płacze?
Na czym polega rozmowa partnerska?Jak stworzyć szczęśliwy związek?
Praktyczny poradnik z interaktywnymi ćwiczeniami.

Informacje dodatkowe o Szczęśliwe związki:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Poradniki

Tagi: poradniki rumunia

Kup książkę Szczęśliwe związki

Szczęśliwe związki - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2022-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

To moje koleje spotkanie czytelnicze z Beatą Pawlikowską. Tym razem sięgnęłam po jej najnowszą książkę pt. "Szczęśliwe związki" będącą kontynuacją bestselleru "Jestem szczęśliwą singielką". Autorka tym razem próbuje odpowiedzieć na szereg standardowych pytań, które każdy z nas zadaje sobie w codziennym życiu: Jak kochać szczęśliwie? Czym są zdrowe granice i co zrobić, kiedy partner je przekracza? Dlaczego ciągle zakochujesz się w niewłaściwych facetach? Jakie są Twoje podświadome wzorce miłości? Jak być asertywnym? Dlaczego powstają toksyczne relacje? Dlaczego w konfliktowej sytuacji on krzyczy, a ona płacze? Na czym polega rozmowa partnerska? Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Niektórzy stwierdzą, że Autorka nie powiedziała nic nowego i pewnie mają rację, ponieważ – słuchając audiobooka czytanego przez samą Pawlikowską – też w pewnym momencie odniosłam takie wrażenie, ale jednak ten czas z książką spędziłam niezwykle przyjemnie. Z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwałam się prawdom życiowym, które Pawlikowska starała się przekazać odbiorcy poprzez narrację w drugiej osobie, zwracając się bezpośrednio do swoich czytelniczek. Dla mnie więc "Szczęśliwe związki" to książka nie tylko o relacjach damsko-męskich, ale przede wszystkim o nas samych – ludziach z krwi i kości wraz ze wszystkimi naszymi wadami czy zaletami, dlatego po części mam wrażenie, że zrobił się z tego poradnik psychologiczny, ale pisany przez osobę, która doświadcza życia nie mając dyplomu w tej dziedzinie. Nie nazwałabym jednak autorki nauczycielką życia.

Jeśli bowiem ktoś szukał tutaj recepty na stworzenie idealnego związku, to chyba takiej nie znajdzie, ponieważ zwyczajnie jej nie ma! Każdy jest inny i ma odmienne problemy, znajduje się w różnych sytuacjach, więc nie można tego poradnika traktować jako klucza do rozwiania zagadki człowieka. Ktokolwiek tak pomyślał, rozczaruje się. Niemniej jednak książka skłania do myślenia, pozwala zastanowić się nieco głębiej nad sobą, własnym charakterem, wnętrzem, osobowością.

Jeśli zaś przeraża Was ilość stron (w końcu to faktycznie cegła licząca prawie 600 stron), to zachęcam do przesłuchania audiobooka, a wtedy skupicie się na podawanych przez Autorkę przykładach żywcem wyjętych z życia, co sprawia wrażenie, że takie sytuacje mogą spotkać każdego. Przyznajcie się, ile razy, czytając jakiś poradnik, krzyknęliście: "to o mnie!". Tutaj właśnie tak jest, co sprawia, że czytelniczka z łatwością odnajdzie tutaj siebie. Przecież wiele z tych problemów dotyka każdego z nas w naszej codzienności. Błędy też popełniamy wszyscy, często nawet o tym nie wiedząc. Pawlikowska po to podaje te wszystkie sytuacje analizie, aby nauczyć nas reagować, a nie działać pod wpływem emocji.

Idealnym uzupełnieniem są zawarte w książce ćwiczenia, które pozwolą zatrzymać się na chwilkę nad treścią i zastanowić nad sobą, zapisać uwagi, spostrzeżenia. Bardzo lubię takie rozwiązanie w poradnikach, ponieważ książka nie powinna być tylko do czytania, ale też skłaniać do refleksji nad samym sobą.

Blondynka na Wyspie Zakochanych
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na Wyspie Zakochanych

Ona wyruszyła na swoją kolejną samotną wyprawę do Ameryki Środkowej. Samodzielna, odważna, myślała, że nie potrzebuje nikogo do szczęścia. W tym samym...

Życie jest wolnością. Autobiografia
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Życie jest wolnością. Autobiografia

Kulisy pracy w radiu i telewizji, porady dla początkujących pisarzy. Pablo Picasso, Beatlesi i Alicja w Krainie Czarów, czyli bohaterowie mojego...