Szczęśliwy płaszcz Koziołka

Koziołek jest przeszczęśliwy! Dostał piękny nowy płaszcz i czuje się w nim kimś wyjątkowym. Czy zdoła poświęcić swój skarb dla uratowania kogoś, kto bardzo potrzebuje pomocy? Wspólne czytanie tej pełnej perypetii historii przyniesie mnóstwo emocji zarówno małym, jak i dużym czytelnikom, a wzruszające zakończenie z pewnością wszystkich zaskoczy.

Ta ciepła wierszowana opowieść Toma Percivala, w znakomitym przekładzie Marcina Brykczyńskiego, pokazuje najmłodszym, że dobroć jest najlepszą receptą na szczęście.

Tom Percival autor bestsellerowych książek dla dzieci, rozwijających inteligencję emocjonalną.

Marcin Brykczyński znany i ceniony tłumacz, pisarz i poeta, autor mistrzowskich wierszy i opowiadań.

Christine Pym autorka uroczych, pełnych ciepła ilustracji, na które wprost nie można się napatrzeć.

Informacje dodatkowe o Szczęśliwy płaszcz Koziołka:

Szczęśliwy płaszcz Koziołka - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" od @wydawnictwojednosc to przepięknie wydana, rymowana opowiastka o małym Koziołku z wielkim serduszkiem. Potrafił on podzielić się tym, co dla niego najcenniejsze z potrzebującymi, dzięki czemu zyskał przyjaciół.

Książeczka, po za wspaniałymi ilustracjami cieszącymi oko małych czytelników, niesie ze sobą piękne przesłanie. Uczy dzieci jak w prosty sposób, dzieląc się tym co mamy, można dać drugiemu szczęście i przywołać uśmiech na twarzy. Przykład Koziołka jest dowodem na to jak wyciągnięta, pomocna dłoń potrafi zdziałać cuda w życiu nie tylko tego, komu pomagamy, ale i w nas samych, bo dobro zawsze wraca do tego kto je czyni.
Polecam wam bardzo tę wartościową publikację, która umili czas waszym pociechom. I jestem pewna, że nie jeden raz chętnie po nią sięgną.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Ta urocza książeczka to nie tylko wspaniała pochwała bezinteresownej pomocy, ale także przykład na to, iż prawdziwy przyjaciel stawia dobro innych nad własne, nawet jeśli w ten sposób utraci coś wartościowego. Rzeczy i dobra materialne bowiem nie są najważniejsze, warto je poświęcić dla wyższego celu, którym jest dobro i bezpieczeństwo potrzebujących.

Tytułowy Koziołek to bezsprzecznie bohater, który oczaruje każdego. Jest on cudowną postacią, niosącą bezinteresowną pomoc wszystkim, których niespodziewanie spotyka, na dodatek bez względu na konsekwencje. Niestety, w pewnym momencie zdawać się może, że okazana troska zaszkodziła samemu wspierającemu, lecz nie trwa to długo. Młody czytelnik szybko przekona się, że dobro, które czynimy, zawsze do nas powróci i warto dbać o innych, gdyż wspólnie zawsze można osiągnąć więcej.

Fundamentem tej uroczej książeczki jest niewątpliwie przepiękna, odurzająca szata graficzna. Feeria barw skutecznie zachęca dziecko do przeglądania, silnie angażuje, ilustracje są duże, szczegółowe, idealnie odzwierciedlają poznawaną treść, dlatego błyskawicznie oczarują młodego czytelnika. Tekstu nie ma zbyt wiele, a duża czcionka kusi pociechę do samodzielnej lektury, jaka z pewnością przyniesie mnóstwo radości oraz satysfakcji.

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" to wyjątkowa książeczka, która pod postacią niebywale ciepłej, przyjemnej opowieści, przemyca ponadczasowe lekcje o tym, że zawsze warto bezinteresownie pomagać i czynić dobro, a także uzmysławiająca, że w grupie tkwi siła, dlatego trzeba współpracować i troszczyć się o siebie nawzajem. Mieć kogoś, na kogo zawsze możemy liczyć, to ogromne szczęście. Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2022-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
To kolejna, piękna książka duetu Percival i Pym, a właściwie trio dokładając do tego przekład Marcina Brykczyńskiego.

Bohaterem jest koziołek. Przeszczęśliwy koziołek, bo otrzymał przepiękny nowy płaszcz, którego wszyscy mu zazdroszczą. Jednak gdy podczas spaceru trafia na potrzebujące pomocy żabki długo się nie zastanawia i z kawałka płaszcza tworzy dla nich łódkę. Na tym nie koniec, bo potrzebujących jest o wiele więcej. Ostatecznie to koziołek pozostaje bez okrycia. Ale może zyskał coś w zamian? Jak się okazuje tak, ma wspaniałych przyjaciół, którzy nie zapominają o nim w potrzebie.

Przepiękna opowieść o niesieniu bezinteresownej pomocy, życzliwości i przyjaźni. O tym, że dobro wraca, czasem ze zdwojoną siłą.

To bardzo wartościowa lektura, okraszona pięknymi ilustracjami i rymowanym tekstem. Nie sposób się od niej oderwać!

W powyższej książce znajdziecie przepiękną, rymowaną historię o bezinteresownej pomocy, dobroci serca, przyjaźni i życzliwości ?

Koziołek miał nowiutki, piękny płaszcz, który budził w każdym zachwyt. Myślę, że nie ma się co dziwić naszemu bohaterowi, że był z płaszczyka bardzo dumny i czuł się szczęśliwie słysząc dochodzące zewsząd zachwyty.

Koziołek jednak nie był próżnym zwierzątkiem i gdy na swojej drodze spotykał mniejszych milusińskich, którzy potrzebowali pomocy bez wahania im jej udzielał. Niestety pomoc Koziołka była okupiona kosztem pięknego płaszczyka, który wraz z napotkaniem kolejnych zwierząt coraz bardziej zmieniał się z pięknego ubranka w kawałek szmaty.

Z płaszczyka zostawało coraz mniej, ale za to serce koziołka rosło coraz bardziej, bo ostatecznie pomaganie jest wspaniałym uczuciem. Tyle tylko, że pomoc nie ogrzeje naszego bohatera zimą, a płaszczyk i owszem.

Na szczęście zwierzątka, którym koziołek pomógł stanęły na wysokości zadania i wszystko kończy się happy endem.

To cudowna, chwytająca historia ucząca empatii ?

Starania Toli
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Starania Toli

Świat Toli jest taki, jaki powinien być... aż pewnego dnia odwraca się całkowicie DO GÓRY NOGAMI. Nagle wszystko jest pokręcone i nic nie wydaje się...

Gniewny Antoś
Tom Percival0
Okładka ksiązki - Gniewny Antoś

Antoś jest najmłodszy, a co za tym idzie, najmniejszy w całej rodzinie. Do tej pory nie miał nic przeciwko byciu najmniejszym, aż pewnego dnia jego za...