Szepty pustyni

Ocena: 5 (3 głosów)

Anna Fox, chcąc odpocząć po przykrych przeżyciach związanych z rozwodem, wybiera się na wycieczkę do Egiptu śladami swej prababki Luizy, znanej akwarelistki, która w połowie ubiegłego stulecia odbyła rejs po Nilu z Luksoru do Asuanu. Anna zabiera w podróż dziennik Luizy i należący niegdyś do niej starożytny flakonik na wonności. Z dziennika Luizy dowiaduje się o pięknym, egzotycznym, tragicznie zakończonym romansie prababki i klątwie ciążącej na egipskim flakoniku. Samą Annę też zaczyna prześladować czyjaś upiorna, nieuchwytna obecność - ktoś strzeże flakonika i usiłuje zawładnąć jaźnią Anny. Przerażona, próbuje pozbyć się przeklętego naczynia, lecz ono wciąż do niej wraca - nawet gdy Anna ratuje się ucieczką do Anglii. Czy miłość Toby'ego zdoła ocalić jej duszę przed potęgą egipskich magów?

Informacje dodatkowe o Szepty pustyni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2002 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 8372558280
Liczba stron: 413
Tytuł oryginału: Whispers in the Sand
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Ewa Pankiewicz

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Szepty pustyni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szepty pustyni - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2019-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Świetna książka oparta na trzech liniach czasowych, które przeplatają się ze sobą i przenoszą nas w różne epoki. Służą też wstrzymaniu akcji, dają chwilę na złapanie oddechu, przemyślenia.
Właściwa akcja to czasy współczesne. Anna za namową ciotki wyjeżdża na wycieczkę do Egiptu. Jest to podróż jej życia, podróż śladami prababki Luizy, znanej malarki. Anna zabiera ze sobą pamiętnik Luizy i flakonik na wonności, który prababka przywiozła z wyprawy egipskiej. Podczas rejsu dziewczyna czyta pamiętnik i odkrywa przerażającą prawdę o flakoniku.
Właściwa akcja przerywana jest fragmentami z pamiętnika Luizy. To z niego dowiadujemy się, w jaki sposób znalazł się on w posiadaniu malarki, dlaczego chciała się go pozbyć i jak za każdym razem do niej wracał.
Trzeci tor akcji, to tzw. wprowadzenie do rozdziałów. Fragmenty te opowiadają historię flakonika, która zaczyna się już w starożytnym Egipcie. Dzięki tym wyjaśnieniom, rozdział po rozdziale, dowiadujemy się, jakie spustoszenie siał ten mały przedmiot wśród mężczyzn, którzy chociaż przez chwilę mieli go w posiadaniu. Poznajemy też historię dwóch kapłanów Izydy, którzy podążają za flakonikiem, bo tak naprawdę od nich wszystko się zaczęło.
Może i są w książce jakieś niedociągnięcia. Może główna bohaterka jest momentami mało asertywna, łatwowierna, ale nie ma to większego wpływu na moją ocenę powieści, bo lubię ten sposób prowadzenia akcji. Dla mnie jest to książka, którą warto przeczytać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2014-08-27, Przeczytałam, 2014,
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2002-08-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Na progu ciemności
Barbara Erskine0
Okładka ksiązki - Na progu ciemności

Lata trzydzieste XX wieku. Pięknego słonecznego dnia w górach Szkocji u stóp kamienia, na którym wyryto zagadkowe znaki druidów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy