Szklana góra. Baśnie polskie

Dawno, dawno temu w samym sercu Warmii – tam, gdzie płynie rzeka Łyna – wznosiła się szklana góra. Należała do potężnego księcia, który miał córkę najpiękniejszą z pięknych. Kochał ją nad życie i strzegł jej jak źrenicy oka.

Piękna księżniczka wiedzie dostatnie życie, je z porcelanowych talerzy i spija wodę ze złotych kielichów. Zamieszkuje brylantowy zamek znajdujący się na szczycie szklanej góry. Do tej pysznej budowli nie może dotrzeć żadne zło, ale nie może tam też trafić żadne dobro, dlatego księżniczka nie jest szczęśliwa. Los jednak sprawi, że zwykły chłopak, Jaśko o szczerym spojrzeniu, odmieni los pięknej panny. Przeczytajcie sami, jak do tego doszło.

Odbiorcy:
– dzieci, które zachwycą się piękną opowieścią o szklanej górze.
– rodzice, którzy podarują dzieciom klasyczną baśń polską.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– przenosi młodego czytelnika w czarujący świat klasycznych baśni.
– dołączona do niej płyta CD z urzekającym słuchowiskiem wzbogaci odbiór opowieści.
– jej przepiękne ilustracje przemawiają do wyobraźni nie tylko małego odbiorcy.

Informacje dodatkowe o Szklana góra. Baśnie polskie:

Szklana góra. Baśnie polskie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Od dzieciństwa znamy mnóstwo baśni i legend pochodzących z innych krajów. Najbardziej popularne są autorstwa  H. Ch. Andersena, Charlesa Perraulta braci Grimm. Jednak nasze polskie baśnie i legendy też są piękne, szczególnie te, które pochodzą z bliskich nam regionów. Z wielką przyjemnością polecam ,,Szklaną Górę"  z cyklu ,,Baśnie i legendy polskie" w opracowaniu Liliany Bardijewskiej jako lekturę, która może przybliżyć dzieciom różne zakątki Polski, a także przekazać wiele wartości.

,,Szklana Góra" to legenda z Warmii. Opowiada ona o tym, jak bardzo człowiekowi potrzebny jest do szczęśliwego życia drugi człowiek. Nie złoto, diamenty i inne świecidełka, nie wspaniałe stroje, klejnoty tylko dobry człowiek. Czy łatwo do szczęścia dotrzeć? Myślę, że trzeba się bardzo natrudzić i wykazać, by osiągnąć to, co najpiękniejsze.  Tak jak niełatwa była droga Jasia, bohatera legendy ,,Szklana Góra", jednak poprzez dobre uczynki i wielkie serce osiągnął to, o czym inni mogli tylko pomarzyć. W jaki sposób Jaś tego dokonał, dowiecie się z pięknie wydanej i ilustrowanej książki.

Dodatkowym atutem jest płyta ze słuchowiskiem, zamieszczona w książce. Dzięki temu, że dziecko może odsłuchać bajkę, uczy się pięknego czytania. Poprzez słuchanie nabiera umiejętności odtwarzania, a także kształtuje percepcję słuchową.  Możemy również kształtować koordynację słuchowo - wzrokową poprzez oglądanie ilustracji czy śledzenie tekstu. Zajęcia z książką można w różny sposób urozmaicać. Można poprosić dzieci, by w trakcie czytania zwróciły uwagę na słowo np. koń i gdy tylko usłyszą ten wyraz, mają udawać galop koński. Dzieci bardzo lubią takie zabawy, a dzięki nim kształtujemy odpowiednie percepcje. Polecam takie ćwiczenia dzieciom dyslektycznym.  Maluchy także nie będą się nudzić, gdy włączymy im bajeczkę i razem z nimi będziemy oglądać ilustrację. Dla niecierpliwych maluszków  -polecam  oglądanie ilustracji i krótkie opowiadanie treści zamiast czytania.

Baśnie polskie. Książę Popiel
Liliana Bardijewska, Ola Makowska0
Okładka ksiązki - Baśnie polskie. Książę Popiel

Dawno temu w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło żył okrutny książę Popiel ze swoją podstępną i rozrzutną żoną. Pewnego dnia przybyli do zamku krewni...

Baśnie polskie. Bazyliszek
Liliana Bardijewska, Ola Makowska0
Okładka ksiązki - Baśnie polskie. Bazyliszek

Kto jeszcze nie zna historii o strasznym bazyliszku, musi koniecznie sięgnąć po tę książkę! To barwna opowieść z dreszczykiem, z której dzieci dowiadują...

Forget Me Not
Julie Soto