Szkodliwy pakiet cnót

Ocena: 4.78 (9 głosów)
Pod rządami nowej naczelnej Kalina traci status gwiazdy i zostaje „zesłana” na offowy tydzień mody do Siedlec. Jest to dla niej cios, bo absolutnie nie znosi pisania o modzie. Na miejscu, podczas budowy wybiegu dla modelek, z ziemi wykopano kości... Setki ludzkich szczątków, a wśród nich te jedne... współczesne.
Na zapleczu parady próżności dzieją się rzeczy tajemnicze, a nawet mrożące krew w żyłach. Podczas pokazów zbyt wiele osób chce zbyt wiele ukryć...

Spójna intryga, ciekawy pomysł, niebanalne postacie. Do tego blichtr pokazów mody w tle, tajemnica z przeszłości, silne osobowości bohaterek i humor autorki.

Mariola Zaczyńska jako dziennikarka – dociekliwa i pyskata, staje zawsze w obronie słabszych. Jako miłośniczka zwierząt – walczy o ich prawa i opiekuje się gromadą przygarniętych psów. Jako brunetka z krwi i kości – temperamentna. Jako przyjaciółka – lojalna na zabój. Jako pisarka – autorka „Jak to robią twardzielki” i „Gonić króliczka”.

Informacje dodatkowe o Szkodliwy pakiet cnót:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-02-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7839-454-9
Liczba stron: 448

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szkodliwy pakiet cnót

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Jeśli to prawda, że wystarczy tylko chcieć, to czemu mamy tylu sfrustrowanych ludzi wokół? Doprawdy, z tymi optymistycznymi przesłaniami to już gruba przesada!


Więcej

Podobno jesteśmy mistrzami w spychaniu w zakamarki duszy tego, co najbardziej boli. Bo zmierzenie się z prawdziwymi uczuciami to operacja na żywym organizmie. Tylu ludzi obywa się bez operacji! Po co zaglądać sobie w kiszki?! Poboli, poboli... i przestanie.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Szkodliwy pakiet cnót - opinie o książce

Całkowitym przypadkiem zaczęłam słuchać tego audiobooka. Po prostu kliknęłam na pierwszy, który miałam w wirtualnej bibliotece na EmpikGo i wzięłam się za słuchanie oraz układanie puzzli. To fascynujące, że można dwie rzeczy robić jednocześnie, bez żadnej straty czasu.
Przyznam, że chociaż początkowo wydawało mi się to wszystko jednym wielkim galimatiasem z powodu natłoku bohaterów, to im dalej, tym było zdecydowanie lepiej i nawet bardzo wciągnęła mnie ta cała opowieść. Jestem mile zaskoczona.


"Każdy ma swój plan na życie. Niektórzy mają plany także na życie innych. Boże, chroń nas przed planistami!"
Kalina jest reporterką, można nawet powiedzieć, że była swoistą gwiazdą w redakcji, ale do czasu aż nowa naczelna z dnia na dzień zdegradowała ją i wysłała na tydzień mody do Siedlec. Oto ona, najlepsza (wg niej) musi robić teraz to, czego nienawidzi, prowadzić kącik mody. Na dodatek jej chłopak Marek nie potrafi jej zrozumieć, traktuje ja niemal jak powietrze...
Wkurzona jedzie do rodzinnego miasta aby tam zrobić super materiał z pokazu mody i pokazać im wszystkim na co ją stać.
Do Siedlec przyjeżdża również Daria, jej siostra Dominika jest modelką i będzie brała udział w tym pokazie. Daria trochę obawia się spotkania z piękną siostrą, lecz chciałaby wyjaśnić nieporozumienia, które je poróżniły.
Obie dziewczyny spotykają się w kamienicy, w której ma odbyć się pokaz. 
Okazuje się, że pokaz staje pod znakiem zapytania, bo przypadkowo podczas budowy wybiegu dla modelek, wykopano ludzkie szczątki, dużo ludzkich kości, ale wśród tych starych sprzed wielu lat odkryto współczesne szczątki mężczyzny. Zamordowanego mężczyzny...


" Nie żyjemy na pustyni. Co dzień mijamy tysiące ludzi, nie znając ich, nie zapamiętując twarzy. Nie mamy czułego instrumentu, który by rejestrował, ile właśnie przeszło obok nas smutku, radości, cierpienia, miłości... To dobrze. Świat innych ludzi zawsze będzie dla nas zagadką. No, chyba że ktoś sam otworzy do tej krainy drzwi."
Wydaje się, że ten na pozór nudny i mało interesujący pokaz mody, jest tylko małym dodatkiem do różnych i niespodziewanych a niejednokrotnie tajemniczych wydarzeń zupełnie nie związanych z modą. 
Tajemnice, sekrety sprzed lat, rodzinne kłótnie i wiele innych zaskakujących faktów, oraz dobrze przedstawieni bohaterzy, chociaż chwilowo wydaje się ich zbyt duża ilość. 
Słuchało się tej opowieści bardzo lekko i szybko minął czas spędzony nad tą lekturę.
Chociaż nie jest to taki rasowy kryminał, bardziej komedia kryminalna z przymrużeniem oka, chociaż autorka poruszyła w niej wiele spraw dość trudnych.
Świetna lektura na długie wieczorki lub przy układaniu puzzli...

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2015,
Jak dla mnie trochę mało humoru, jak na Mariolę Zaczyńską przystało, ale nie można powiedzieć, że książka nudzi. Kilka sprytnie splecionych ze sobą wątków przyciąga czytelnika, który znajdzie w tej powieści prawie wszystko. Najważniejszy wątek to chyba ten kryminalny, ale splata się on z innymi i tak: możemy znaleźć w tej książce zarówno sensację, jak i miłość, przyjaźń i tajemnicę sprzed lat. Chociaż tego ostatniego trochę mi było za mało i wydał mi się taki jakiś niedokończony. Polecam jednak książkę z czystym sercem, bo obok książek Zaczyńskiej nie można przejść obojętnie. To wspaniała terapia na smuteczki. I jak każda książka tej autorki to lektura lekka, łatwa i przyjemna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kalina zostaje "zesłana" przez swoją naczelną do Siedlec, by napisać artykuł o przebiegu Off Fashion Week. Daria z kolei postanawia zerwać ze swym chłopakiem i szuka pocieszenia u przyjaciółki, Jadwigi. Dominika, siostra Darii jest znaną i cenioną modelką, którą prześladuje stalker. Delfina jest dziennikarką telewizyjną i szuka newsów. Adam to rekin show-biznesu. Wszystkich łączy ów Fashion Week, każdy wplątany jest w inną historię z przeszłości. Plejada barwnych postaci, złych i tych o gołębim sercu, ciekawe zwroty akcji, stopniowo wyjaśniane tajemnice, kulisy świata mody i dziennikarstwa. Znakomita lektura. Na pozór banalna historia, napisana w niebanalny sposób.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nasturia
nasturia
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane,
Inne książki autora
Kobieta z Impetem
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Kobieta z Impetem

Pełna humoru i temperamentu powieść o przyjaźni, miłości i szaleństwie. Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans! A Irena na pewno. Ale jak go ukryć...

Zaklinaczki
Mariola Zaczyńska0
Okładka ksiązki - Zaklinaczki

Dodająca sił i przywracająca wiarę w potęgę międzyludzkich relacji opowieść o przyjaźni. To nie była znajomość od szkolnej ławy. Spotkały się już jako...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy