Szkodliwy szpital. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 8

Ocena: 4.22 (9 głosów)
Inne wydania:

Czy w ostatnich miesiącach sieroty Baudelaire nie dość wycierpiały? Oczywiście! Czy istnieje szansa, że ich los odmieni się na lepsze? Wątpliwe. Czy możliwe jest, że wpadną w jeszcze większe tarapaty? Jak najbardziej! Okazuje się, że wredna wioska, z której rodzeństwo uciekło, nie była najgorszym miejscem na świecie. Na Wioletkę, Klausa i Słoneczko, którym w wyniku intrygi Hrabiego Olafa przypięto łatkę morderców, czyhają nowe niebezpieczeństwa. Baudelaire'owie muszą zmierzyć się między innymi z podejrzliwym sklepikarzem, zbyteczną operacją, znieczuleniem oraz balonikami w kształcie serc. Dzieci stają też przed kolejnym wyzwaniem, którym jest rozwiązanie zagadki Jacques'a Snicketa. Wydaje się, że znajomość z Wolontariuszami Zwalczania Schorzeń i pobyt w szpitalu Schnitzel przybliży rodzeństwo do odkrycia prawdy. Plany Baudelaire'ów niweczą jednak starzy znajomi o niezbyt dobrych intencjach... Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że ,,Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.

Informacje dodatkowe o Szkodliwy szpital. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 8:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788327686251
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału: The Hostile Hospital

więcej

Kup książkę Szkodliwy szpital. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 8

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szkodliwy szpital. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 8 - opinie o książce

,,Szkodliwy szpital" to kolejna udana część serii o przygodach Wioletki, Klausa oraz Słoneczka Baudelaire, przy której można przyjemnie spędzić czas (przy okazji czegoś pożytecznego się ucząc) i po przeczytaniu której ma się chęć natychmiastowego sięgnięcia po kolejny tom. Mam tylko nadzieję, że wydawnictwo Harper Collins nie każde długo czekać na kolejne części, bowiem jestem szalenie ciekawa, jak też dalej potoczą się losy rodzeństwa i jakież jeszcze niefortunne zdarzenia staną się jego udziałem. 

 

Cała recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-seria-niefortunnych-zdarzen-szkodliwy-szpital-lemony-snicket/

Link do opinii
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-09-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

SZPITAL, MORDERSTWO I ZAGADKI

 

,,Szkodliwy szpital" - no tytuł, jak z książki omawiającej naszą rodzimą służbę zdrowia. A to po prostu jeszcze jeden tom ,,Serii niefortunnych zdarzeń". I od razu powiem, że tom świetny, nawet lepszy niż poprzednio. Dlaczego? Bo autor trochę przełamał schemat znany z doczasowych odsłon, jednocześnie oczywiście pozostając mu wiernym, podkręcił akcję, podsycił naszą ciekawość i sprawił, że jeszcze bardziej chce się więcej i... No chciałby się z miejsca rzucić na tom dziewiąty, a tu trzeba poczekać na jego wznowienie, ale coś czuję, że będzie na co.

 

No to się w życiu naszych bohaterów poplątało, posypało i w ogóle. Uciekli z wioski, ale to, co tam przeżyli, choć straszne, teraz nie wydaje się wcale takie złe. Bo to, co dzieje się teraz, to już całkowite szaleństwo. Przez Hrabiego Olafa nasze dzieciaki uznawane są za... morderców! A tu jeszcze szpital, niepotrzebna operacja, balonik... No i jeszcze zagadka Snicketa, która może wywrócić wszystko do góry nogami! Oj dzieje się i będzie się działo, ale co z tego wyniknie?

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2023/09/seria-niefortunnych-zdarzen-szkodliwy.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2019-10-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ta część będąca tak naprawdę bezpośrednią kontynuacją wydarzeń jakie miały miejsce w 7 tomie nie zawiodła jeśli chodzi o fabułę mamy tutaj o wiele lepiej przemyślaną treść niż np.: w części 6, motyw ze sklepem ostatnia szansa gdzie sierotą udaję się uciec dzięki zjawieniu się „WZS” które potem okazuje się nie być tym jakiego szukają Baudelaireowie jest ciekawy, jednak nie podoba mi się powtórne użycie motywu uciekania między regałami tym razem w archiwum.

Link do opinii
Avatar użytkownika - isil
isil
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 3, Przeczytałem,
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy