Szlak Kingi

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2017-10-20
Tytuł oryginału: Szlak Kingi

W życiu Kingi, trzydziestopięcioletniej wielkomiejskiej singielki trudno znaleźć choćby promyki szczęścia. Jej związek z mężczyzną właśnie się zakończył, relacje z bliskimi źle się układają, a praca w redakcji popularnego pisma kobiecego od dawna nie daje jej satysfakcji. Z pozoru zwyczajny wyjazd służbowy do Krościenka, który miał być kolejnym nużącym zadaniem do wykonania, rozpoczyna jednak w życiu Kingi wielką rewolucję. Od tej chwili nic już nie będzie takie jak dawniej. W tej małej miejscowości u podnóża Pienin Kinga nie tylko pozna wyjątkowych ludzi, lecz także będzie musiała zmierzyć się z własną trudną przeszłością. Okolica, która przed wiekami była schronieniem jej świętej patronki, stanie się tłem niezwykłych wydarzeń. Doprowadzą one do ogromnych zmian w życiu głównej bohaterki i jej bliskich. Na szlaku Kingi odnajdą siebie, Boga i prawdziwą miłość.

Szlak Kingi to wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść o tym, że Bóg z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji potrafi wyciągnąć dobro, które daje człowiekowi siły do walki o życie, miłość i szczęście.

Kup książkę Szlak Kingi

Opinie o książce - Szlak Kingi

Drugie spotkanie z OPowieściami z Wiary z pewnościa było udane. Trochę przypominam Kingę z racji podobnych doświadczeń. To pokolenie musiało wchodzić w dorosłość w czasach gdy panował dziki kapitalizm. Nikt nei przygoował ich do nowych wyzwań, do porażek i poczucia niespełnienia gdy nei można było dosta wszystkiego, co nagle stało się dostępne. Kinga ma dobrą prace, przyjaciół na któryh może polegać i niepokornego nastoletniego brata. Rodzice zginęłi w wypadku parę lat wcześniej. Związek z Pawłem chyli się ku upadkowi, a kobieta dostaje temat o Krościenku. Początkowo negatywnie nastawiona do podróży na koniec świata, potem zachwyca się okolicą i senną atmosferą. Pojawia się pokusa zabawy z kartami tarota, ale na szczęście dobra znajoma odstrasza ją od okultyzmu gdy jakieś dziwne wydarzenia zaczynają się kumulować.
Poznaje inwestora Michała, który wbrew mieszkańcom chce otworzyc ośrodek dla bogatych narkomanów. Jest niesympatyczny zaniedbany i przemądrzały.
Sebastian chce ożenić się ze swoją niesympatyczną dziewczyną Darią, choć ma ledwo 20 lat.
Sympatyczna staruszka, wsparcie Szymona, a na dodatek Kinga zaczyna przemieniać serce Michała, ktoremu podpowiada lepsze pomysły na ośrodek, poznaje też cudowną Grację, nastolatkę w ciąży. Choć zostałą zgwałcona, nie chce usuwać dziecka.
Akcja dzieje się szybko, wiele zawirowań  ipoważnych wyzwań, ale Kinga znajduje swój szlak. Na osłodę trudnych momentów dostajemy wiele ciekawostek i . informacji o św. Kindze, okolicznych specjałach, pienińskich legendach. Ciekawe jest śledzenie jak zmienia się perspektywa Kingi, jak zaczyna tęśknić za porządkiem duchowym w życiu, jak zaczyna modlić się o Sebastiana po strasznym wypadku. Na szczęście watek duchowej przemiany jest dyskretnie i nienachalnie poprowadzony, brzmi też wiarygodnie, co jest kolejnym atutem tej powieści. Kinga odnajduje swoją drogę, a także mierzy się z demonami przeszłości. Wiele trudnych tematów jak nieplanowana ciąza, kłopoty młodego pokolenia, nagła niepełnosprawność czy kłamstwo, na którym buduje się życie.

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Szybko się czytało. Dla poszukujacych wiary i nadziei.

Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-12-29, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Wiosna po wiedeńsku
Katarzyna Targosz0
Okładka ksiązki - Wiosna po wiedeńsku

Trudno wyobrazić sobie temperamenty, style życia, poczucie humoru i stosunek do świata bardziej odmienne niż w przypadku Katariny i Leo – artystki...

Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie
Katarzyna Targosz0
Okładka ksiązki - Powierzchnia. W poszukiwaniu prawdziwej siebie

Czterdziestoletnia Kinga znów wkracza na szlak cudów. Opuszcza Krościenko, w którym przed pięciu laty znalazła wiarę, nadzieję i miłość...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna