Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka

Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie.

Kto już wkrótce zastąpi nas w biurze i fabryce? Czy algorytm może mieć emocje? Czy roboty mają świadomość? Kto steruje dzisiejszą polityką z tylnego fotela? Czy zbliżamy się do momentu, w którym będziemy musieli oddać koronę władców Ziemi?
Sztuczna Inteligencja staje się rzeczywistością.

Przyjmujemy wobec niej skrajne stanowiska: od wielkiego technooptymizmu z Doliny Krzemowej do ogromnego lęku, który inspiruje snujących scenariusze rodem z Matrixa i Terminatora. Jak działa? Po co ją stworzono? Jak zmienia nasze życie?

Aleksandra Przegalińska, najbardziej znana w świecie nowych technologii Polka prowadząca badania na MIT, tworzy pasjonującą biografię Sztucznej Inteligencji. Przytacza sylwetki jej twórców i anegdoty związane z jej początkami, które sięgają drugiej wojny światowej. Wyjaśnia zawiłości technologiczne i odpowiada na trudne etyczne pytania. I odważnie podejmuje dyskusję ze specjalistami i teoretykami przyszłości takimi jak Yuval Harari.

Aleksandra Przegalińska – doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital and Networked Societies w Akademii Leona Koźminskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Paweł Oksanowicz – autor książek, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie pracy w mediach. Zajmuje się etyką biznesu, jego relacjami ze społeczeństwem, innowacjami i ludzką stroną technologii.

Informacje dodatkowe o Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka:

Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2020-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Wszystko w tej książce jest naprawdę dobrze wyjaśnione, bowiem Przegalińska to typowa pasjonatka. Udziela naprawdę konkretnych i rzetelnych odpowiedzi na zadawane jej pytania, chociaż nie brakuje w tym również swoistej lekkości, która zdecydowanie ułatwia zrozumienie tych nieco trudniejszych aspektów związanych ze sztuczną inteligencją. To dobra pozycja dla każdego, kto interesuje się technologią i oczekuje spojrzenia na tę tematykę z różnych stron i perspektyw. To książka dla ludzi ciekawych świata, którzy bacznie obserwują rozwój ludzkości i sztucznej inteligencji.

Cała recenzja: bookeaterreality.pl