Sztuka. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu

Poznaj piękny i fascynujący świat sztuki!

Jeśli fascynuje Cię wspaniały świat sztuki, ale masz dość żmudnych i nudnych opisów w podręcznikach, których nie polubiłby nawet Leonardo da Vinci, sięgnij po Sztukę. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu. Książka pomija nudne szczegóły, odkrywając tajemnicę największych światowych artystów i ich arcydzieł.

To nieoceniony przewodnik po kierunkach i nurtach w sztuce, takich jak barok, surrealizm czy Impresjonizm. Dzięki niemu poznasz m.in. wyjątkowość malarstwa El Greco, ekscentryzm Marcela Duchampa a także życiowe zakręty Vincenta van Gogha. Udaj się w podróż po zakamarach Luwru, Art Institute of Chicago czy muzeów watykańskich. Dowiedz się, jak to było z perspektywą, co to jest złota proporcja i jaka jest historia fotografii.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym znawcą sztuki, lektura książki pomoże Ci lepiej zrozumieć wielkich artystów i ich fascynujące prace.

EricGrzymkowski

Urodził się w 1984 roku w Fair Lawn w New Jersey (USA).Lata młodości spędził na opanowywaniu Nintendo Entertainment System, zanim w 1995 roku odkrył Internet. Od tego czasu większość wolnego czasu poświęca poszerzaniu swojej wiedzy o wszystkich rzeczach bezużytecznych i niejasnych. Autor kilku książek.

Informacje dodatkowe o Sztuka. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
Tytuł oryginału: : Art 101: From Vincent van Gogh to Andy Warhol, Key People, Ideas, and Moments in the History of Art

Tagi: Historia sztuki

Kup książkę Sztuka. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu