Tajemnica Brokeback Mountain

Opowiadanie Annie Proulx Tajemnica Brokeback Mountain, nagrodzone przez "National Magazine", zdaniem krytyków i recenzentów należy do najoryginalniejszych we współczesnej literaturze. Jest to historia trudnego i niebezpiecznego romansu, który połączył dwóch wiejskich chłopaków miłością zdarzającą się tylko raz w życiu. Odważna próba podjęcia tematu związków homoseksualnych i homofobii. Na jego podstawie Larry McMurtry i Diana Ossana napisali scenariusz do wybitnego i przełomowego w dziejach kinematografii filmu (osiem nominacji do Oscara). Obraz ten zdobył Złote Globy 2006 za najlepszy film, scenariusz, reżyserię i piosenkę oryginalną oraz Złotego Lwa dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Brokeback Mountain:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 83-7301-878-6

Tajemnica Brokeback Mountain - opinie o książce

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam,
Opowiadanie surowe, bezpośrednie, pisane językiem prostym i ostrym - bardzo obrazowym. Historia fascynująca i mocna a dzięki językowi i stylowi pisania niesamowicie realna a emocje niemal namacalne - czuło się ten prąd przechodzący między bohaterami. Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2011-11-24, Ocena: 1, Przeczytałam,
nie wiem czym się ludzie tak zachwycają. Przecież to jakieś zberezeństwo..

Zbyt proste, zbyt bezpośrednie bez jakichkolwiek emocji. Napisane bardzo sucho bez większych emocji. Nie rozumiem i nie chcę rozumieć.

Na początku myślałam że to jakieś streszczenie właściwej książki i jaki był mój zawód gdy okazało się, że to jest właśnie TA książka.

Kilka lat temu widziałam film na tej podstawie i spodziewałam się przynajmniej  rozbudowanych opisów psychologicznych a tu nic....dla mnie to jakaś totalna pomyłka:(

Avatar użytkownika - closterkellerka
closterkellerka
Przeczytane:2018-01-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018,

Książka nie powala niestety, to chyba pierwszy raz gdy film okazał się lepszy. Czytając ją, miałam wrażenie swoistego rodzaju infantylizmu a język jakim została napisania skutecznie mnie do niej zniechęcił. Co jakiś czas odnosiłam wrażenie, jakby książka była napisana 'byle jak'.

Avatar użytkownika - Antosia
Przeczytane:2014-11-02, Przeczytałam, 2014,
Kroniki portowe
Annie Proulx0
Okładka ksiązki - Kroniki portowe

Kroniki portowe to opowieść o człowieku, który na zapomnianej wyspie odnajduje swoją tożsamość i odzyskuje utracone w dzieciństwie poczucie...

Kroniki portowe
Annie Proulx0
Okładka ksiązki - Kroniki portowe

Quoyle, nieatrakcyjny i zahukany trzeciorzędny dziennikarz, traci w wypadku żonę, która była całkowitą pomyłką w jego życiu. Brutalnie wyrwany z kolein...