Pedro Almodóvar z nowym filmem. Produkcja ma nawiązywać do „Tajemnicy Brokeback Mountain”

Data: 2022-07-04 15:57:54 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Niebawem zrealizowany zostanie kolejny film w reżyserii Pedra Almodóvara! Reżyser zdradził pierwsze informacje na temat fabuły jego najnowszej produkcji. 

Obrazek w treści Pedro Almodóvar z nowym filmem. Produkcja ma nawiązywać do „Tajemnicy Brokeback Mountain” [jpg] fot. fotografia ilustracyjna / Pexels

Pedro Almodóvar to jeden z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów. Pochodzący z Hiszpanii filmowiec nie tylko stworzył dotychczas ponad 20 filmów, ale także — doczekał się niemałej liczby nagród. W 2021 roku z udziałem Penélope Cruz reżyser nakręcił Matki równoległe (wcześniej aktorka wystąpiła w innej produkcji Almodóvara, filmie Volver).  Produkcja dystrybuowana była także w polskich kinach. Jak się okazuje, już wkrótce reżyser wróci na plan, by zrealizować kolejną produkcję. 

Strange Way of Life – o czym będzie film?

Strange Way of Life, czyli najnowszy filmowy projekt Almodóvara, nie zobaczymy w popularnych multipleksach, bowiem będzie to krótkometrażowa produkcja westernowa. Tytuł filmu nawiązuje do jednej z piosenek Amálii de Piedade Rodrigues; to powiązanie nie jest przypadkowe, bo — jak zwraca uwagę sam Almodóvar — podobnie jak smutna jest muzyka wokalistki, tak i poruszająca będzie historia bohaterów jego nowego filmu.

Czytaj także: Prawda czy sprawiedliwość? Recenzja serialu „Portland Tower”

Nowa produkcja przedstawiać ma natomiast historię dwóch emerytowanych rewolwerowców żyjących na krańcach pustyni, którzy po 25 latach rozłąki ponownie się spotykają. Obarczeni wzorcami toksycznej męskości, mężczyźni mogą albo naprawić błędy przeszłości, albo ostatecznie skończyć z tkwiącą w zawieszeniu relacją. W rolach głównych w produkcji wystąpią Pedro Pascal oraz Ethan Hawke.

Pierwszy z zaangażowanych w produkcje aktorów dotychczas znany jest widzom m.in. z serialu Gra o Tron, czyli adaptacji niezwykle popularnego cyklu Pieśń Lodu i Ognia George R.R. Martina. W ostatnim czasie aktor wystąpił także w wyprodukowanym specjalnie dla Disney+ serialu The Mandalorian Ethan Hawke również nie jest debiutantem — dotychczas zagrał m.in. w Pierwszym reformowanym, Przed północą czy produkcji Przed zachodem słońca.

Czytaj także:  „Mała doboszka” – adaptacja powieści Johna le Carré już na HBO

Reżyser zdradził, że przesłuchania do roli odbyły się na początku lata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zdjęcia do produkcji ruszczą jeszcze w sierpniu. Póki co data premiery pozostaje nieznana. Wiadomo natomiast, że za kostiumy w krótkometrażowce będzie odpowiadał Anthony Vaccarello, dyrektor kreatywny w słynnym domu mody Yves Saint Laurent.

Strange Way of Life – inspirowane Tajemnicą Brokeback Mountain?

Almodóvar nie kryje tego, że jego produkcja będę niejako odpowiedzią na Tajemnicę Brokeback Mountain — głównym wątkiem produkcji była relacja pomiędzy dwojgiem mężczyzn. Był to jeden z pierwszych filmów kina popularnego, który otwarcie przedstawiał związek nieheteronormatywny. W rolach głównych w produkcji wystąpili Jake Gyllenhaal i Heath Ledger. Produkcja była wielokrotnie nagradzany, a sam Pedro Almodóvar początkowo był jednym z kandydatów, który mógł objąć fotel reżyserski. Po latach Almodóvar wspominał, że nie zaangażował się, ponieważ czuł, że nie dostałby pełnej wolności ze strony wytwórni.

Tajemnica Brokeback Mountain była ekranizacją jednego z opowiadań, które znalazło się w wydanej przez Annie Proulx antologii. Za tekst ten autorka znalazła się w finale Nagrody Pulitzera, a opowiadanie zaadaptowano później także do sztuki wystawianej na deskach opery. W ciągu kolejnych lat filmowcy co pewien czas powracali w swoich filmach do historii osób nieheteronormatywnych. Nieco mniejszą od Tajemnicy Brokeback Mountain popularnością cieszyła się filmowa adaptacja powieści Andre Acimana Tamte dni, tamte noce. W kolejnych latach w realizacje produkcji o osobach LGBT+ włączył się także m.in. Netflix, którego serial Heartstopper okazał się ogromnym sukcesem na początku 2022.  Po ciepłym przyjęciu ze strony widzów, Netflix zapowiedział jego kontynuację w postaci kolejnych sezonów.

Tagi: LGBT+,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Tajemnica Brokeback Mountain
Annie Proulx2
Okładka książki - Tajemnica Brokeback Mountain

Opowiadanie Annie Proulx Tajemnica Brokeback Mountain, nagrodzone przez "National Magazine", zdaniem krytyków i recenzentów należy do najoryginalniejszych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje