Tajemnica Małego Pioruna, tom 6

Szósty album przygodowo-humorystycznych opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach.

Yakari codziennie szaleje na swoim niewielkim mustangu Małym Piorunie, który z dnia na dzień staje się coraz szybszy. Jednak pewnego ranka chłopiec nie zastaje konika w plemiennym stadzie... Co się stało? Gdzie się podział wierny przyjaciel? Mały Piorun dostał tajemnicze wezwanie i musiał podążyć do odległej krainy, gdzie czekają go niebezpieczne próby. Przebrnąć je zdołają tylko najdzielniejsze z dzielnych mustangów. Czemu owe próby mają służyć i czy po ich pokonaniu konik będzie takim samym wesołym towarzyszem zabaw jak wcześniej?

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 ,,Yakariego" (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Małego Pioruna, tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-01-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

CHŁOPIEC I JEGO KOŃ

W końcu jest. Bodajże najbardziej wyczekiwany przez fanów tom „Yakariego” ukazał się właśnie na polskim rynku. Dlaczego tak na niego czekałem? Bo to najbardziej doceniony, wyróżniony nawet nagrodą Festiwalu Komiksowego w Angoulême album, który najbardziej spodoba się co prawda dzieciom, ale i niejeden dorosły – oczywiście jeśli lubi europejskie komiksy tego typu i filmy Disneya – znajdzie tu coś dla siebie.

Do tej pory to Yakari dostawał dziwne wezwania do działania i przechodził różne próby. Teraz jednak to jego wierny koń Mały Piorun znika, by przejść podobną ścieżkę. Ale wyprawa do odległej krainy i wyzwania, które na niego czekają, mogą odmienić go na zawsze…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/yakari-tajemnica-maego-pioruna-job-derib.html

Okładka ksiązki - Koloruj, czytaj, naklejaj. My Little Pony the Movie. Koloruj, czytaj, naklejaj. Opowieść filmowa

Twilight Sparkle i jej towarzysze wyruszają poza granice Equestrii, by stawić czoła groźnemu wrogowi, którym jest nieobliczalny Storm King. Na swojej...

Conan. Szlak krwi. Tom 8
Okładka ksiązki - Conan. Szlak krwi. Tom 8

Zła wiedźma podszyła się pod powszechnie kochaną królową Khauranu - i tylko Conan, lojalny kapitan gwardii prawowitej władczyni, przejrzał jej intrygę...