Tajemnica mody

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-152-6
Liczba stron: 108
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Ilustracje: Helena Willis

Ocena: 5 (1 głosów)

Światowej sławy kreator mody odwiedza Valleby, żeby wyłonić w konkursie najlepiej ubranych mieszkańców. Nagrodą jest wyjazd do Paryża. Kiedy ukochana kotka projektanta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on sam otrzymuje list, w którym porywacz żąda okupu w postaci teczki z planowaną kolekcją mody, Lasse i Maja muszą wkroczyć do akcji!

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Polecamy również Brązową księgę, Srebrną księgę oraz Złotą księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii. Z kolei w Pamiętniku detektywa zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

Kup książkę Tajemnica mody

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:,
Seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai liczy już dwadzieścia cztery części. Najnowsza z nich, Tajemnica mody, porywa młodego czytelnika w świat blichtru i światowej sławy. Oto do miasteczka Valleby przyjeżdża popularny kreator mody, mistrz w swojej profesji, który spośród mieszkańców ma wyłonić najlepiej ubrane osoby. Konkursowe szaleństwo ogarnia niemalże wszystkich – sklepy, komisariat, kawiarnia, a nawet świątynia są zamknięte – dorośli szyją nowoczesne kreacje, mające stać się ich przepustką do sławy oraz gwarantem nagrody głównej, jaką jest wyjazd do stolicy mody – Paryża. Zamieszanie panujące w Valleby zostaje jednak niecnie wykorzystane – w  niewyjaśnionych okolicznościach gubi się ukochana kotka projektanta, Jeana-Laurenta, a on sam otrzymuje list z żądaniem okupu. Tym zaś nie mają być pieniądze, lecz coś dużo bardziej wartościowego – teczka zawierająca planowaną na kolejny rok kolekcję mody. Lasse i Maja nie wahają się ani chwili – muszą pomóc w poszukiwaniach kotki kreatora mody i udaremnić niecny plan porywacza, mający na celu wyłudzenie sekretów przyszłej kolekcji. Kto może być odpowiedzialny za tak haniebny postępek? Nasi młodzi detektywi odpowiedzą na to pytanie błyskawicznie. Doświadczeni śledczy nie boją się bowiem żadnych zleceń, a to wydaje się szalenie interesujące. Martin Widmark stworzył kolejną ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tajemnica mody

Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2020-07-20, Ocena: 5, Przeczytałem, Lasse i Maja,
Inne książki autora
Pieśń szamana
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Pieśń szamana

Kiedy Dawid i Larisa przybywają na północ Szwecji, by spędzić ostatnie dni wakacji w lapońskiej chacie, nic nie jest takie, jak być powinno. Jej...

Tajemnica zamku
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tajemnica zamku

Hrabia von Farsen zaprasza mieszkańców Valleby do swojego zamku na degustację ekskluzywnej czekolady. Gdy goście, delektując się czekoladą, z zazdrością...

Zobacz wszystkie książki tego autora