Okładka książki - Tajemnice Bostonu

Tytuł oryginału: From this Moment
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Martyna Żurawska
Dodał/a książkę: czytam

Artystyczny talent Stelli West uczynił z niej czołową postać londyńskiej bohemy. Kiedy jednak jej ukochana siostra ginie w tajemniczych okolicznościach, kobieta rzuca wszystko i udaje się do Bostonu. Z determinacją walczy o przerwanie zaklętego kręgu milczenia wokół śmierci Gwendolyn. Gdy spotyka Romulusa White'a, wydawcę posiadającego liczne znajomości wśród miejscowych oficjeli, szybko uświadamia sobie, że mógłby on okazać się ważnym sprzymierzeńcem w jej prywatnym śledztwie.

Wcześniej Romulus przez lata przekonywał Stellę, aby zgodziła się pracować dla jego czasopisma. Tworzone przez nią ilustracje mają mu zapewnić szczyty rynkowej popularności. Mężczyzna nie cofnie się zatem przed niczym, byle tylko ściągnąć Stellę do redakcji.

Między bohaterami dość szybko zaczyna iskrzyć, co zresztą niepokoi samego Romulusa – obawia się, że atrakcyjność Stelli może zagrozić jego wywalczonej z trudem niezależności. Widzi w kobiecie pokrewną duszę, zarazem jednak zadaje sobie pytanie, czy warto udzielać jej pomocy w rozwikłaniu zagadki śmierci siostry, jeśli wiązałoby się to z ryzykiem utraty dorobku całego życia?

ELIZABETH CAMDEN jest autorką ośmiu powieści historycznych i laureatką kilku nagród literackich. Z wykształcenia historyk i bibliotekoznawca, za dnia pracuje w bibliotece, a nocami szlifuje kolejne książki. Mieszka wraz z mężem na Florydzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie elizabethcamden.com.

Kup książkę Tajemnice Bostonu

Opinie o książce - Tajemnice Bostonu

Avatar użytkownika - PatrycjaKuchta
PatrycjaKuchta
Przeczytane:2017-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
http://beauty-little-moment.blogspot.com/2017/04/tajemnice-bostonu-elizabeth-camden.html Ekscentryczna artystka i wydawca z wielkim ego na tropie śmiertelnie niebezpiecznej tajemnicy Przypadkowa śmierć młodej i zdrowej osoby zawsze budzi wątpliwości. Kiedy ciało Gwendolyn zostało wyłowione z bostońskiej rzeki, uznano, że przytrafił się nieszczęśliwy wypadek. Jej starsza siostra, Stella, nie może się z tym pogodzić. Jak to możliwe, że tak znakomita pływaczka jak Gwen, zatonęła w płytkiej rzece? Wątpliwości Stelli potęgują dodatkowo dziwne listy jakie otrzymywała od siostry przed wypadkiem, z których jasno wynikało, że wplątała się w coś bardzo niebezpiecznego. A to jest dla kobiety jednoznacznym dowodem, że jej siostrze wcale nie przytrafił się nieszczęśliwy wypadek, tylko coś o wiele gorszego. Młoda artystka zawiesza swoją karierę ilustratorki i rozpoczyna prywatne śledztwo. W mieście przesiąkniętym korupcją i nieczystymi układami, nie jest jednak prosto czegokolwiek się dowiedzieć i przekonać do swoich racji ludzi, którzy ewidentnie wiedzą więcej niż są w stanie przyznać. Stella zyskuje jednak bardzo wpływowego pomocnika, Romulusa White'a, wydawcę naukowego czasopisma, który już od wielu lat, korzystając ze wszystkich możliwych środków i całego pokładu swojego niezmierzonego uroku, próbował namówić ją do tworzenia ilustracji do swoich artykułów. Kiedy jednak prawda zaczyna pomału wychodzić na światło dzienne okazuje się o wiele bardziej niebezpieczna niż Stella początkowo podejrzewała, a to ściąga na nią i jej nowych przyjaciół śmiertelne zagrożenie. Od pierwszej chwili, kiedy autorka wprowadziła postać Romulusa, w moim umyśle pojawił się obraz Roberta Downey Jr. w charakteryzacji Sherlocka Holmesa. Wizja była na tyle sugestywna, że zaczęłam się zastanawiać, czy autorka, przynajmniej do pewnego stopnia, nie inspirowała się jego kreacją w trakcie tworzenia postaci Romulusa. Nie tylko zewnętrzne cechy takie jak wygląd i ekstrawagancki styl się pokrywają, również charakter obydwu postaci wydał mi się podobny. Nieodłącznymi cechami Romulusa był cięty dowcip, przerośnięte ego, pewność siebie, odważny styl życia, ale także zranione serce i wrażliwa dusza skrzętnie skrywane za ostrym sarkazmem i złośliwością. Tego bohatera wszystkie czytelniczki z miejsca obdarzą gorącym uczuciem, które będzie tym silniejsze im więcej ukrytych cech charakteru będzie ujawniał. Niemniej barwną postacią jest Stella West, która jak przystało na wielką artystkę jest ekstrawagancka, skłonna do szaleństw, pewna siebie i zupełnie nieprzygotowana na to, że ktokolwiek mógłby jej odmówić. Jest niczym egzotyczny ptak, ukrywający się pod przebraniem szarego wróbelka. By dotrzeć do prawdy musi udawać kogoś innego, a podjęcie pracy w urzędzie, na dawnym stanowisku siostry, wydaje się najsłuszniejszym posunięciem. Autorka podjęła się trudnego zadania kreując wyrazistych bohaterów z trudnymi charakterami, których jednak czytelnik mógłby obdarzyć ciepłymi uczuciami. Wyszło jej to jednak doskonale. Ogromnym plusem powieści jest też jej lekkość i dynamizm, które w połączeniu z chwytliwym stylem Elizabeth Camden tworzą odurzającą mieszankę. Nie mam pojęcia jak autorce udało się całkowicie zauroczyć mnie powieścią będącą połączeniem najmniej lubianych przeze mnie gatunków literackich. O CZYM? ,,Tajemnice Bostonu", to doskonały przykład umiejętnego połączenia faktów historycznych z kryminalną zagadką i delikatnym romansem. Każde spotkanie Stelli i Romulusa wzniecało niesamowite iskry, nie tylko w skutek starcia dwóch silnych charakterów, ale także z powodu magnetycznego przyciągania między tą dwójką. Przemyślana fabuła, sprawnie budowane napięcie i wciągająca historia sprawiają, że ciężko oderwać się od tej książki. Zdecydowanie jest to pozycja warta poznania.
Avatar użytkownika - anita_szaniawska
Beatricze
Sekrety róż
Elizabeth Camden0
Okładka ksiązki - Sekrety róż

"Sekrety róż" to wzruszająca, nastrojowa opowieść o sile rodzinnych więzów, szczerych uczuciach i dobrych ludziach. Jest rok 1879. Piękna Libby Sawyer...

Chicago w ogniu
Elizabeth Camden0
Okładka ksiązki - Chicago w ogniu

Amerykańska powieść z polskim akcentem. Jako właścicielka cieszącej się renomą fabryki zegarów, Mollie Knox wydaje się mieć przed sobą świetlaną...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński