Tajemnice zabrane do grobu

Prędzej czy później każdy sekret ujrzy światło dzienne

Danusia i Rozalia to bliźniaczki, które łączy wyjątkowa więź. Są w stanie zrozumieć każdą swoją decyzję, współodczuwają w cierpieniu i radości, a także przeżywają identyczne emocje. Ich bliska relacja wydaje się niezniszczalna. Istnieją jednak tajemnice, które zabiera się ze sobą do grobu...

Kiedy po śmierci Rozalii jej wnuczka Ksenia przypadkiem odkrywa pudełko z pamiątkami, nie wie jeszcze z czym przyjdzie jej się zmierzyć. Wyrusza w podróż śladami sekretów, jakie jej bliscy zostawili po sobie - podąża tropem czerwonej wstążki, odbiera telefon zmarłej i wsłuchuje się w melodię tajemniczej kołysanki. Nie podejrzewa, że cena za poznanie prawdy może okazać się zbyt wysoka.

Informacje dodatkowe o Tajemnice zabrane do grobu :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-12-19

Kup książkę Tajemnice zabrane do grobu

Tajemnice zabrane do grobu - opinie o książce

Avatar użytkownika - OnTheOtherSide
OnTheOtherSide
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ostatnio miałam okazję zapoznać się z debiutem Jagody Żeromskiej "Tajemnice zabrane do grobu". Zanim przeczytałam tę książkę spotkałam się z nieprzychylnymi opiniami na jej temat. Mimo to podjęłam wyzwanie. I? Nie zawiodłam się. Mnie książka szczerze zaskoczyła.

Pozycja ta podzielona jest na dwie płaszczyzny czasowe. Pierwsza część przedstawia lata 60. Przedstawiona jest historia miłosna Rozalii i Seweryna, którzy mimo wielkiej miłości do siebie nie mogli się pobrać. W konsekwencji chłopak poślubił siostrę bliźniaczkę Rozalii-Danusię. Widać ewidentnie, że spoczywa na tym związku wielka tajemnica. Jaka?!

Następnie akcja przeniesiona jest 50 lat później- do teraźniejszości. I teraz dopiero zaczyna się dziać. Z Rozalią mieszka wnuczka Ksenia wraz ze swoją córką Różą. Są bardzo zżyte ze sobą. Babcia zawsze była wielką ostoją dla Kseni. Wyciągała do niej pomocną dłoń gdy ta tego potrzebowała ale również nauczyła ją jak być twardą ale zarazem delikatną damą. Ksenia mocno przeżyła śmierć Rozalii. W pokoju babci znalazła skrywane listy, z których wynika, że babcia ukrywała ważny i szokujący sekret przed światem. Dodatkowo rodzina Kseni jest nękana głuchymi telefonami, specyficzną muzyką, dochodzi też do niebezpiecznych wypadków, w konsekwencji których zagrożone jest zdrowie i życie rodziny. Każdy zdaje sobie sprawę, że wydarzenia te zdecydowanie się ze sobą łączą.
Kto i dlaczego uprzykrza życie rodziny Kseni? Jaką tajemnicę ukrywała Rozalia? Czy Ksenia wybaczy zmarłej babci to o czym się dowie z listów?

Pierwsza część książki jest mocno obyczajowa z dużym naciskiem na sprawy miłosne. Sądzę, że to mogło odstraszyć czytelników liczących na mocny thriller. Ale jak już wcześniej pisałam - druga część jest taka jakiej się właśnie spodziewałam. Jest i lekki strach, lęk, ataki psychopaty- wszystko to co powinno znajdować się w dobrym klasycznym thrillerze. Warto przebrnąć przez pierwszą część, aby odkryć wraz z Ksenią tajemnicę jaką skrywała Rozalia. Oraz przeżyć z bohaterami ten strach o własne życie.

Dajcie sobie szansę przeżycia niesamowicie zaskakującej historii, pamiętając, że każda tajemnica kiedyś ujrzy światło dzienne!! A osoby, które uważamy za krystaliczne wcale takie do końca nie są.

Gratuluję udanego debiutu!

On The Other Side

www.facebook.com/RodzinnyBlogKulturalny/

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Tajemnice zabrane do grobu" musze przyznać, że mam problem z opinią na temat tej książki, z jednej strony mi się podobała, była ciekawa i stopniująca napięcie, z drugiej strony niektóre rzeczy wydawały mi się nie logiczne. Mamy tu dwa wątki czasowe, w dawnych czasach żyły siostry bliźniaczki Rozalia i Danusia, które łączyła niesamowita siostrzana więź. W niewyjaśnionych okolicznościach znika jednak narzeczony Rozalii, a kiedy pojawia się po 4 miesiącach mówi jej że zawsze będzie ją kochał, po czym zaczyna umawiać się z Danusią a w końcu ją poślubia (wytłumaczenie z jakiego powodu jej siostra postanawia wyjść za niego za mąż jest dla mnie nielogiczne). Druga linia czasowa przedstawia czasy współczesne, Rozalia umiera a jej wnuczka znajduje dziwne dane listy. Wraz z kolegą i bratem stara się zrozumieć co takiego wydarzyło się lata temu. Kiedy natomiast zaczyna dostawać głuche telefony z dziwną muzyką, jej wujek ma wypadek zaczyna się obawiać co takiego się dzieje. Nie ma pojęcia kto tak bardzo uwziął się na jej rodzinę. Kiedy w końcu znika jej brat jest już przerażona (co prawda poinformowanie rodziców dopiero po tygodniu od zaginięcia 18-latka też wydaje się mało prawdopodobne, pewnie sama policja zrobiłaby to wcześniej). Okazuje się, że wszystko się łączy i pewne wydarzenia sprzed lat mają wpływ na to co dzieje się teraz. Ta część mi się podoba, jest tu stopniowanie napięcia, ciekawe zakończenie. Jeśli więc chcesz sprawdzić co takiego wydarzyło się lata temu i kto stara się zgładzić rodzinę Rozalii przeczytaj. Sam pomysł interesujący, ciekawie opisany, dość dobrze czytało się tę książkę.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;