Tajemnice zamku

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-09-16

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności i odkupieniu. Emilie zawsze odcinała się od swojego arystokratycznego pochodzenia i starała się żyć zupełnie inaczej niż jej przodkowie. Studiowała weterynarię i zajęła się opieką nad chorymi zwierzętami. Nie potrafiła wybaczyć matce, że przez jej zaniedbanie nigdy nie będzie mieć dzieci, dlatego po jej śmierci chce jak najszybciej spieniężyć spadek i wrócić do swojego skromnego mieszkania i pracy. Robi się jej jednak żal zamku z biblioteką i kolekcją starych książek, w którym wraz z tak wcześnie utraconym, ukochanym ojcem spędziła najszczęśliwsze chwile swojego dzieciństwa. Postanawia więc odrestaurować popadający w ruinę zabytek. W starym zamku znajduje notes, który zmobilizuję ją do okrycia tajemnic z przeszłości swojej rodziny i pozwoli zrozumieć własne doświadczenia.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Tajemnice zamku

Opinie o książce - Tajemnice zamku

Avatar użytkownika - mamawswiecieksia
mamawswiecieksia

Każdą recenzję książki Lucindy Riley mam ochotę zacząć słowami "Uwielbiam pióro Riley" dzisiaj jest dokładnie tak samo. Ale przejdźmy najpierw do opisu książki.

Dziś...

Emilie, mimo, że pochodzi ze starej arystokratycznej rodziny zawsze starała się żyć inaczej niż jej przodkowie. Od małego nie wykazywała chęci do bycia "na salonach". Marzyła by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczało jej małe mieszkanie, skromne zarobki i miłość do zwierząt. Aż do śmierci matki, kiedy to została jedyną spadkobierczynią majątku de la Martinieres.

Wspomnienia z dzieciństwa oraz stara biblioteka należąca kiedyś do jej ojca powstrzymują ją przed sprzedażą posiadłości na południu Francji.

Dzięki mężczyźnie w podeszłym wieku o imieniu Jean, Emilie poznaje historię Eduardo oraz Constance, która w czasie wojny przebywała w rezydencji de la Martinieres a wraz z opowieściami dziewczyna dowiaduje się wielu innych rzeczy na temat swojej rodziny...

Kiedyś...

Constance to młoda mężatka, która czeka na powrót swojego ukochanego z wojny. Kiedy mężczyzna zostaje uznany za zaginionego, kobieta musi zadbać o własne życie. Dziewczyna zostaje agentką wywiadu. Gdy rząd wysyła ją na tajną misję do Francji natychmiast zostaje odcięta od łączników. Dzięki pewnemu mężczyźnie trafia do domu arystokratycznej rodziny de la Martinieres. W samą paszczę siedliska kłamstw, tajemnic i Esesmanów. Constance musi zmierzyć się intrygami i niebezpieczeństwami oraz przed wyborami, których konsekwencje wyznaczą dalsze losy przyszłych pokoleń...

Książka jest po prostu niesamowita. Mogłabym to napisać wielkimi literami. Powieść napisana jest dwutorowo. Uwielbiam takie połączenia. Z jednej strony współczesność, a z drugiej nieodległa przeszłość. Intrygi, tajemnice... Pani Riley zawsze mi to daje, dlatego jej książki mogę brać bez czytania opisu. Fragmenty rozgrywające się w teraźniejszości są dość podobne do typowego romansu. Natomiast część, gdzie ukazana jest wojna były mocno emocjonujące. W tle historycznych wydarzeń mamy tu również poruszone ważne wątki. Jednym z nich są przyjaźń i miłość. Do czego może się posunąć człowiek aby uratować drugą osobę? Jeszcze raz chcę podkreślić, że książka jest świetna i warta spędzenia z nią każdej wolnej minuty. Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoalbatros

Znakomita powieść obyczajowa dla lubiących tajemnice z przeszłości. Akcja toczy się dwutorowo (bardzo lubię ten zabieg), współcześnie i pod koniec II wojny światowej. Znajdziemy tu prawdziwą, piękną miłość, która niestety, ze względu na czasy w jakich dane jej się było wydarzyć, wydaje się skazana na niepowodzenie. Mamy bardzo wyraźny i ciekawy obraz Francji tuż przed końcem II wojny światowej, działania francuskiego ruchu oporu i brytyjskiego wywiadu (autorka posiłkowała się źródłami historycznymi, powieść ma więc rzetelne tło historyczne). Przede wszystkim jednak mamy w tej powieści znakomity obraz człowieka, z jego słabościami i silnymi stronami, człowieka uwikłanego w historię, zmuszonego wybierać między rodziną i ojczyzną. "Tajemnice zamku" to lektura raczej "kobieca". Chociaż domyślałam się zakończenia długo przed końcem książki, nie przeszkodziło mi to w czytaniu. Polecam lubiącym odkrywanie rodzinnych sekretów, dwutorowość akcji i dobrze napisaną powieść obyczajową.
Piękna opowieść krążąca między historią z losami obecnymi potomkini bogatego rodu. Wzorowo utrzymana równowaga między teraźniejszością a retrospekcjami, a do tego oba wątki bardzo wciągające. Po raz kolejny historia - tym razem umieszczona w trakcie II Wojny Światowej - otwiera przed bohaterką drzwi do prawdy na temat losów jej bliskich. Może nie porywa wątkiem sensacyjnym, ale zdecydowanie daleko jej do romansidła. Mnie bardzo przypadła do gustu. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/tajemnice_zamku_recenzja
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2022-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Ta historia dosłownie mnie porwała

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-06-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021, 52 książki 2021,

Emilie otrzymuje w spadku dom .W ogromnej domowej bibliotece znajduje notatnik za zapiskami o kobiecie ktora zmienila losy jej rodziny. Co odkryje Emili zaglebiajac sie w przeszlosc i jak to wplynie na jet terazniejszosc i przyszlosc?! Dobra ksiazka, fajnie sie czyta .

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Powieść o kobiecie Emilie de la Martinieres ostatiej z wielkiego rodu francuskich arystokratów. Emilie po śmierci matki zaczyna sięgąć w przeszłość i odkrywa tajemnice swojego rodu. Niekochana przez matkę, szuka miłości i plątuje się w zły związek z niewłaściwym mężczyzną, który jej nie kocha.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki wypadło pozytywnie. Książka trafiła w moje zainteresowania. Jest dwutorowa akcja i tajemnice sprzed lat. Jedynie co mnie tu raziło to określanie Niemców jako "szkopy" czego nie lubię,bo aż razi stereotypem,że każdy Niemiec jest zły z czym całkowicie się nie zgadzam,bo w każdym kraju są ludzie dobrzy i źli.

Książka wciąga i intrygująca jest tajemnica tytułowego zamku co sprawia,że czyta się tę historię z napięciem i ciekawością co będzie dalej.

Powieść o tajemnicach i radzeniu sobie w życiu mimo trudnych przeżyć.Mimo wspomnianego mankamentu sięgnę jeszcze po inne powieści tej autorki.

Siostra Perły
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra Perły

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego...

Dom orchidei
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Dom orchidei

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada