Tak s這dko

Ocena: 5 (4 g這s闚)

On jest mi這軼i jej 篡cia, chocia o tym nie wie. Ona jest jego chwil wytchnienia w tym wymagaj帷ym przetrwania 篡ciu. By zraniony i dziki, ale potrafi si dostosowa. Ona zawsze by豉 pos逝szna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank sp璠zaj帷 lato w domu nauczy豉 si dwóch rzeczy: Boyce Winn jest uciele郾ieniem wszystkiego, od czego powinna trzyma si z dala i wszystkim tym, co sprawia, 瞠 chce by blisko. Zbuntowany i g這郾y. Nie dbaj帷y o to, co my郵 o nim ludzie. Nami皻ny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, któr chowa przed wszystkimi, ale nie przed ni: S這dki.

Informacje dodatkowe o Tak s這dko:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016-02-22
Kategoria: Dla m這dzie篡
ISBN: 978-83-7686-404-4

wi璚ej

Kup ksi捫k Tak s這dko

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Tak s這dko - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2018-06-28, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Ca貫 szcz窷cie „Tak s這dko...” by這 zupe軟ie inn histori, bo ju si zastanawia豉m czy po ksi捫k si璕a, kiedy okaza這 si, 瞠 „Tak blisko...” i „Tak krucho...” przedstawiaj te same wydarzenia z ró積ej perspektywy. Tym razem jednak poznamy histori przyjaciela Lucasa, którego znacie je郵i przeczytali軼ie któr彗olwiek z poprzednich cz窷ci. Mam na my郵i Boyce'a a tak瞠 mi這嗆 jego 篡cia Pearl.

Autorka tym razem pi瘯nie pokaza豉, 瞠 romantyczn histori mo積a przedstawi z obu stron w jednej ksi捫ce. Jednocze郾ie te wróci do przesz這軼i i pokaza istotne fragmenty z dzieci雟twa bohaterów, które mia造 wp造w na pewne cechy charterów. Jak dla mnie super i w ten sam sposób mog造 by po陰czone obie poprzednie cz窷ci. Tak powsta這 troch marketingowe wyd逝瞠nie ksi捫ki, która si sprzeda豉.

Wró熤y jednak do „Tak s這dko...”. Tre嗆 ksi捫ki równie mi si podoba豉, podoba豉, porusza豉 wa積e tre軼i. By豉 jak na taki tytu przysta這 – s這dka ale nie przes這dzona. Romantyczne chwile przeplatane z trudami 篡cia codziennego.

Mo積a by powiedzie, ze Pearl i Boyce zupe軟ie do siebie nie pasuj. Wr璚z nie ta liga zw豉szcza dla ch這paka. Pochodzi on bowiem z ubogiej rodziny, miesz帷ej w przyczepie, gdzie ojciec alkoholik t逝k swoj 穎n i dzieci. Ju samo to sprawia, 瞠 Boyce ma bardzo ci篹kie dzieci雟two, a jednak los nie odst徙i mu wi璚ej nieszcz窷. Pewnego dnia jego matka maj帷 do嗆 takiego 篡cia postanawia ich opu軼i. M篹czyzna, który jej w tym pomaga nie chce bra do siebie obce dzieciaki, wi璚 kobieta zostawia dwóch swoich synów. Z których starszy jaki czas pó幡iej ginie na froncie. Boyce m這dszy syn zostaje sam z okrutnym ojcem. Historia opisana w ksi捫ce zaczyna si od dnia kiedy ten okrutnik umiera. 妃ier ojca jest dla ch這paka zbawieniem. Od tej pory mo瞠 sam prowadzi warsztat samochodowy i decydowa o sobie. Los jednak nie przestaje mu wciska k這dy pod nogi.

Pearl natomiast wydaje si by dziewczyn, która nie powinna mie wi瘯szych problemów w 篡ciu. Pi瘯na i inteligentna cho odrobin nie鄉ia豉. Dostaje si na studia medyczne. Jej ojczym – lekarz mo瞠 by dumny z córki, ale najbardziej zadowoleni s jej matka i ch這pak. Ju zaplanowali ca貫 篡cie dziewczyny, ona jednak pierwszy raz postanawia im si postawi. Jej marzenie wydaje si by ca趾owicie oderwane od rzeczywisto軼i. Dlaczego tak m康ra dziewczyna, maj帷a przed sob 鈍ietlan przysz這嗆, karier naukow i zawodow chce bada morze.

Kolekcjonerka muszli dbaj帷a o 鈔odowisko, ch皻na do badania podwodnego 鈍iata. Jej matka z ca豉 pewno軼i nie chce o tym s造sze a ch這pak wr璚z wybucha gniewem, 瞠 jego ukochana nie chce z nim studiowa.

Mimo i problemy dziewczyny wydaja si mniej istotne, trudnej jej sobie z nimi poradzi. Nie jest 豉two gdy dobrze u這穎ne 篡cie nagle zaczyna si sypa. Trudno軼i Boyce'a i Pearl jednak pozostaj na tyle ró積e, ze ci篹ko sobie wyobrazi, by co ich po陰czy這, a jednak... Kiedy dziewczynka by豉 jeszcze ma豉 o ma這 nie uton窸a. Z opresji wybawi ja w豉郾ie Boyce. Od tamtej pory nie potrafi o sobie zapomnie. Czasem, ich spotkania wydaj si troch jak zabaw w kotka i myszk. S przyjació軛i i boj si zacz望 co wi璚ej. Jednak ca趾iem przyjemnie si czyta o ich powolnym, zbli瞠niu, nabieraniu zaufania i chwilowych nami皻no軼iach. Tak jak w poprzednich ksi捫kach Tammary Webber nie zabraknie erotycznych i zmys這wych scen ó磬owych (nie tylko w ó磬u).

Najbardziej jednak mi si podoba這 pokazanie, 瞠 nie mo積a si poddawa i próby odkrycia w豉snej warto軼i przez bohaterów. Nie zawsze 豉two jest d捫y do celu, by sob kiedy trzeba si sprzeciwi innym. Wiele osób trwa w toksycznych zwi您kach i nie potrafi si od nich uwolni, my郵帷, 瞠 nie zas逝guje na prawdziwa mi這嗆. Autorka pokazuje, 瞠 ka盥y z nas na ni zas逝guje, niezale積ie od tego ile mamy s豉bo軼i musimy siebie docenia. Czasem szukaj帷 w豉snej 軼ie磬i trzeba tak瞠 sprzeciwi si osobom które s dla nas bliskie jednak nie rozumiej naszych potrzeb.

„Tak s這dko..” to nie tylko historia Pearl i Boyce'a. Postacie drugoplanowe równie wiele wnosz. Warto si przyjrze rodzicom obu bohaterów, ich znajomym. Troch ich poznali鄉y w poprzednich cz窷ciach lecz tu mamy wi璚ej szczegóów i inn perspektyw. S tak瞠 nowe postacie jak np. pewien pomocnik przy samochodach. Bardzo ciekawa i chyba moja ulubiona posta.

Wielkie fanki Lucasa mog chyba zach璚i do ksi捫ki tym, ze te si pojawi. Co prawda nie du穎 ale jednak :).

Avatar u篡tkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2016, Mam,

Pearl w wieku pi璚iu lat o ma這 nie uton窸a. Z wody wyci庵n掖 j siedmioletni ch這piec – Boyce. Od tamtej pory Boyce zawsze jest, gdzie w pobli簑 Pearl. Stopniowo rodzi si w nich uczucie, które oboje srywaj. Dziewczyna zawsze mo瞠 liczy na pomoc Boyc'a, poniewa jest jej najlepszym przyjacielem. Pearl wyjecha豉 na studia natomiast Boyce zosta w miasteczku, gdzie prowadzi w豉sny warsztat samochodowy. Pewnego dnia Pearl zmienia swoje plany na przysz這嗆 i wraca w rodzinne strony.
Pearl i Boyce to przyjaciele Lucasa ze szkolnych lat. W tej cz窷ci, narracja jest dwutorowa i naprzemienna. Jeden rozdzia opisuje Boyce, kolejny Pearl. Lubi taki zabieg, poniewa mo積a 豉twiej postawi si w danej sytuacji i lepiej pozna my郵i bohaterów. Gównym tematem jest walka o w豉sne zdanie, marzenia oraz nie poddawanie si i d捫enie do celu. Ponownie spotykamy Lucasa i Jacqelin. Wydaje mi si, 瞠 w porównaniu z dwoma poprzednimi w tej ksi捫ce – jest najwi璚ej scen erotycznych.
Reasumuj帷: Cykl Kontury serca zaliczam do lekkich i niezobowi您uj帷ych lektur. Czyta si szybko i przyjemnie. Gdybym mia豉 wybra, która powie嗆 wypad豉 moim zdaniem najlepiej, to wskaza豉bym na Tak blisko… . W tej ksi捫ce najbardziej spodoba豉 mi si fabu豉, która w pewnym stopniu mnie zaskoczy豉, tote nie mog豉m si od niej oderwa. We wszystkich trzech tomach znajd si sceny ó磬owe, romantyczne oraz w徠ki, przy których uronicie 貫zk. Poruszaj tematy: gwa速u, przemocy w rodzinie, alkoholizmu. Bohaterowie s dobrze wykreowani i 豉two jest si do nich przywi您a. J瞛yk jest przyst瘼ny, styl lekki. Mimo, 瞠 stanowi oddzielne lektury, to mog tworzy swego rodzaju uzupe軟ienie. Zastanawiam si, czy nie lepiej wypad這by, gdyby seria ukaza豉 si w jednym tomie, jako jedna wielowarstwowa powie嗆 z rozbudowanymi w徠kami. Wol jednak serie, w których bohaterowie przez wszystkie tomy przechodz swego rodzaju przemiany, a fabu豉 jest ró積orodna. Ksi捫ki zosta造 napisane z my郵 o m這dych kobietach i to w豉郾ie im polecam t seri. To dobre i przyjemne lektury.

Avatar u篡tkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2016-05-20, Przeczyta豉m,

Mi這嗆 ma ró積e oblicza, ka盥e jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Pierwsza mi這嗆, mi這嗆 rodzicielska, mi這嗆 siostrzana i braterska, 郵epa mi這嗆, mi這嗆 dzieci do rodziców, odmienia i nazywa j mo積a wielokrotnie, a i tak na pewno kto znajdzie jeszcze kolejne s這wo j charakteryzuj帷e. Bywa豉 natchnieniem poetów, 廝ód貫m wielkich czynów i tych haniebnych, daje szcz窷cie, ale i mo瞠 by powodem dramatu. Po prostu by豉, jest i b璠zie, czasem cicha, a czasem ha豉郵iwa, kapry郾a lub wprost przeciwnie niewymagaj帷a i skromna. Niekiedy pojawia si wbrew woli, nagle, uderzaj帷 w najczulsz strun i nie pozwalaj帷 zapomnie o sobie.

Kahlen jest pi瘯na, urocza, ma wielkie serce i ... jest syren, tak najprawdziwsz. Od wieków legendy opisywa造 te istoty, lecz prawda jest o wiele bardziej skomplikowana ni ktokolwiek podejrzewa. Ziarno prawdy tkwi w 瞠glarskich opowie軼iach, lecz rzeczywisto嗆 to nie bajka, a co zupe軟ie odmiennego. Dziewczyna wraz z siostrami wype軟ia nakazy Matki Ocean, s one prawie zawszem takie same i nie mo積a ich zignorowa. Up造w czasu nie 豉godzi emocji zwi您anych z prawdziwym przeznaczeniem syren, szczególnie gdy jest si osob tak wra磧iw jak Kahlen. Ka盥orazowo po wype軟ieniu swego obowi您ku dziewczyna odczuwa ci篹ar tego czego by豉 wspó豉utork. Odbieranie komukolwiek 篡cia to trudny moment, nawet wtedy gdy czyni si to zgodnie z odwiecznym prawem i wy陰cznie za pomoc g這su, wzbudzaj帷ego tylko jedno pragnienie jakie zawsze ko鎍zy si 鄉ierci. Kahlen wie kim jest i co musi zrobi, darzy szacunkiem Matk Ocean, wspiera swe siostry, korzysta z 篡cia na tyle ile mo瞠, chocia za czym wci捫 t瘰kni. Jako syrena ma du穎 wi瘯sze mo磧iwo軼i ni zwykli ludzie, lecz zdaje sobie spraw gdzie przebiega granica i czego musi si wystrzega. Przez lata by豉 pos逝szna i wydawa豉 si pogodzona ze swym losem, jednak zakazany owoc kusi by go skosztowa. Czy Matka Ocean pozwoli na z豉manie zasad? Dlaczego Kahlen ryzykuje tak wiele, chocia ma u swych stóp 鈍iat z tak wieloma atrakcjami?

Akinli nawet w naj鄉ielszym snach nie móg豚y przypuszcza, kim jest ta 郵iczna dziewczyna spotkana nad brzegiem morza. Urocza nieznajoma urzeka go nie tylko sw powierzchowno軼i, ale i charakterem, otacza j tajemnica, nieprzenikniona jak morska g喚bia. Liczy si tera幡iejszo嗆 i rysuj帷a si obiecuj帷o przysz這嗆, reszta wydaje si tak ma這 znacz帷a. Jednak sekrety nie sprzyjaj mi這軼i, zw豉szcza tej, która narodzi豉 si przy szumie oceanu.

Czy da si zapomnie o swym sercu, jego trzepotaniu na widok ukochanej osoby? Wierno嗆 zasadom i bliskim czasem wymaga po鈍i璚enia jakie rani tak jak nic wcze郾iej. W marzeniach by這 szcz窷cie i rado嗆 z bycia we dwoje, a wspólne chwile niesko鎍zone d逝gie. Niestety Kahlen jest syren, jej przeznaczenie to wabienie w morskie odm皻y na rozkaz Matki Ocean, pot篹nej i nie pob豉瘸j帷ej w  wype軟ianiu obowi您ków, bez wzgl璠u na to co si czuje. Czy mo積a zapomnie o swym najwi瘯szym pragnieniu i 篡 tak jak wcze郾iej, gdy si nie zna這 jego smaku?

Po raz kolejny Kiera Cass daje swym czytelniczkom do r彗 histori o mi這軼i, która tylko na pierwszy rzut oka wydaje si bajkowa. Pod tym zewn皻rznym p豉szczem kryje si opowie嗆 w jakiej emocje a wr, a bohaterowie okazuj si prawdziwymi lud幟i, jakim nieobcy jest ból. "Syrena" to nie b豉ha opowiastka o mi這軼i w i軼ie disneyowskim stylu, autorka urealni豉 swe postacie, pozostawiaj帷 im cechy mityczne, lecz uwypuklaj帷 ich cz這wiecze雟two. Podczas lektury czytaj帷ych czeka wiele emocji zwi您anych z wyborami gównej bohaterki oraz refleksji nad wag mi這軼i i czym ona jest dla ludzi. Nie mo積a zapomnie równie o podkre郵onym w徠ku przyja幡i, jej sile i znaczeniu. Kiera Cass przedstawia tak瞠 do嗆 niezwyk造 zwi您ek na linii matka - córka, przeno郾ia nie szkodzi w odkrywaniu jego kwintesencji, tak niezwyk豉 perspektywa pozwala dostrzec to co w nim najistotniejsze. "Syrena" jest czym wi璚ej ni uwspó販ze郾ion ba郾i, to uniwersalna opowie嗆 o mi這軼i, rodzinie oraz przyja幡i, w jakiej nie brak aluzji i refleksji.

Avatar u篡tkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Powiem Wam, 瞠 ta recenzja by豉by szybciej, ale ta historia by豉 tak wspania豉, 瞠 nie chcia豉m si z ni tak szybko rozstawa ? A teraz przejd幟y do mojej opinii :D Tak jak zapowiada opis ona i on s w sobie szale鎍zo zakochani lecz nie przyznaj si do tego. Staraj si obydwoje poskromi uczucia wzgl璠em siebie. Ale od pocz徠ku. Pearl i Boyce znaj si od dzieci雟twa, poniewa to on uratowa jej 篡cia gdy ona o ma這 co sie nie utopi豉. Od tego czasu chodz do tej samej szko造, a p騧niej nawet do klasy, mimo 瞠 Boyce jest od niej dwa lata starszy. S najlepszymi przyjaci馧mi, jednak przy ludziach do tego si nie przyznaj. Jednak ich spojrzenia na sobie, przygryzanie wargi i bawienie si ubraniami jak si widz m闚i same za siebie. Jak to si zako鎍zy? Czy nieokrzesane, zbuntowany ch這pak i m康ra, grzeczna i u這穎na dziewczyn maj szanse na spe軟ienie swoich najskrytszych marze? Sam opis mo瞠 nie do ko鎍a zacheci czytelnika po si璕ni璚ia po t powie嗆, jednak zdecydowanie warto! Wydawa si mo瞠, 瞠 takie historie mo積a spotka w ka盥ych romansach: on grzeczna i pouk豉dana, a on dziki i nieokrzesany. Pomimo tego ta powie嗆 skrywa drugie dno i wiele w徠k闚, na kt鏎e warto zwr鏂i uwag. A na co dok豉dniej? Pearly i Boyce pochodz z malutkiej miejscowo軼i gdzie ka盥y zna ka盥ego, plotki rozchodz si w dymanicznym tempie. Trudno by oryginalnym. Boyce pochodzi z patologicznej rodziny. Mieszka w ma貫j przyczepie z ojcem, kt鏎y tylko pije i ubli瘸 swoim synom, a jego hobby to wy篡wanie si nad nimi. Brat ch這paka zostawia go by s逝篡 marynarce wojennej. A matka? Uciek豉, zostawiaj dzieci na pastw ojca. Za to Pearl jest pod ogromnym wp造wam ambicji matki, kt鏎a uwa瘸 瞠 nauka i pieni康ze s w 篡ciu najwa積iejsze. Kt鏎a matka manipuluje dzieckiem? Bardzo naciska na dziewczyn, kt鏎a nawet przeskoczy豉 jedn klas do przodu, z jej zachcianki. Bohaterowie nie maj 豉twego 篡cia, jednak 陰czy ich jeden sekret, o kt鏎ym wiedza tylko oni i im to wystarcza.
Autorka potrafi tak realistycznie wykreowa bohater闚, 瞠 czasami zoastanawia豉m si czy nie zna豉 w prawdziwym 篡ciu takich os鏏, 瞠 tak dobrze ich opisa豉. Boyce i Pearly urzekli mnie, bo potrafili by zabawni, kochani ale te i racjonalni i powa積i. Pokocha豉m ich za to, 瞠 mieli swoje zalety ale te i wady. Teraz tak jak si zastanawiam to Pani Webber idealnie opisa豉 my郵i i zachowania g堯wnych postaci, bo ja na ich miejscu pewnie zrobi豉bym podobnie, co jak dla mnie daje powie軼i ogromnego plusa! Co jeszcze mo積a znale潭 w tej powie軼i? Na pewno problemy maj徠kowe, problemy z pogodzeniem si straty najbli窺zych, trudna mi這嗆, wkraczanie w doros貫 篡cie, walka o spe軟ianie marze, pikantne sceny 堯磬owe i powa積e decyzje ustatkowanego 篡cia z ukochan osob. Ka盥y znajdzie w niej co dla siebie!
Podsumowuj帷, zakocha豉m si w "Tak s這dko"! ? Historia pomimo tego, 瞠 wydawa si mo瞠 ona ju oklepana, wcale taka nie jest. Autorka bawi si s這wami i tak barwnie opowiada t histori, 瞠 wydawa si mo瞠, 瞠 to my prze篡wamy to wszystko. Narracje prowadz na zmian Boyce i Pearl, wi璚 mo瞠 pozna ich jeszcze lepiej. Do tego dialogi, my郵i i marzenia bohater闚 doprowadzaj czytelnika do czerwono軼i i chichotu zakochanej nastolatki. Boyce to taki ch這pak, kt鏎ego chcia豉by ka盥a dziewczyna ^^ Ale one jest ju m鎩!? Naprawd gor帷o, gor帷o polecam, a ja ju powinnam szuka kolejnych ksi捫ek tej autorki, bo wiem, ze b璠 鈍ietne! :*
Avatar u篡tkownika - magdalenalesz
Inne ksi捫ki autora
Tam gdzie ty
Tammara Webber0
Ok豉dka ksi您ki - Tam gdzie ty

Emma stara si zapomnie o wydarzeniach na planie filmowym. Rezygnuje z kariery w Hollywood i postanawia rozpocz望 studia. Los bywa jednak przewrotny –...

Tak krucho
Tammara Webber0
Ok豉dka ksi您ki - Tak krucho

Drugi tom bestsellerowego "Tak blisko..." Tamary Webber, historia, która wywróci twoje 篡cie do góry nogami. B璠帷 dzieckiem, Lucas...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
R騜a Napoleona