Tam ci będzie lepiej

Poznań, wiosna 1924 roku. Mieszkańcami miasta wstrząsa fala brutalnych morderstw. Z rąk nieznanego sprawcy giną prostytutki. Śledztwo prowadzi komisarz Antoni Fischer oraz jego zastępca Albin Siewierski. Ten pierwszy to dystyngowany i elokwentny oficer najpierw pruskiej, a potem polskiej armii, przystojny trzydziestokilkulatek, znany ze swojego roztropnego i przemyślanego działania, który ponad wszystko ceni sobie poznański sznyt. Ten drugi, to pochodzący z Kongresówki jegomość, dla którego najważniejsze są szybkie efekty pracy, blichtr i brylantyna. I choć reprezentują zupełnie inne wartości, muszą połączyć siły, żeby złapać bezwzględnego zabójcę. W międzywojennym Poznaniu, gdzie niemal w każdej bocznej uliczce czają się drobni złodziejaszkowie, ale też zwyrodniali mordercy, trudno utrzymać mores i ład. W mieście, które mimo wszystko szczyci się tradycją pruskiego porządku i mieszczańskiej stabilizacji, dochodzi do serii bestialskich morderstw. A jakby tego było mało – śledztwo utrudniają bolszewiccy szpiedzy. Czy zatem uda się powstrzymać mordercę? Tam Ci będzie lepiej to początek nowej, fascynującej serii autora znanego dotychczas z powieści noemilicyjnych, która odsłoni zupełnie inne, mroczniejsze oblicze Poznania. Ryszard Ćwirlej to niekwestionowany mistrz powieści kryminalnej. Światowa liga! Katarzyna Bonda.

Informacje dodatkowe o Tam ci będzie lepiej :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2015-10-21

Kup książkę Tam ci będzie lepiej

Tam ci będzie lepiej - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-05-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Rok 1924 i morderstwa w Poznaniu i Pile. Poznań w Polsce, Piła wtedy po stronie niemieckiej. Niestety zawiodłam się na całej linii. Może to książka dla pasjonata historii. Przez 400 stron męczyłam się bardzo - zbyt dużo wyjaśnień, takich sztucznych. Akcja zaczęła się toczyć na ostatnich 150 stronach, ale zakończenie nie było ani zaskakujące ani rewelacyjne.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-03-21,
Reasumując, "Tam ci będzie lepiej" nie jest lekturą wybitną, można zarzucić jej kilka wad, ale nietrudno doszukać się jej zalet. Ten kryminał retro traci na niewystarczająco dobrej konstrukcji intrygi i lekko żenującym wątku miłosnym. Z drugiej jednak strony czytelnik może doświadczyć wyjątkowego klimatu Poznania z tamtych lat, obrazowych, bardzo dobrze działających na wyobraźnię opisów, czy dobrze nakreślonych postaci. To także gwarancja oryginalnego poczucia humoru i stylu, który frapuje dzięki użyciu elementów gwary. Na pewno nie jest to powieść na światowym poziomie, ale można ją zaliczyć do jednej z lepszych książek na naszym rynku wydawniczym. Wszystkich zainteresowanych książką, zachęcam do lektury. Więcej o książce: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/03/tam-ci-bedzie-lepiej.html
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2016-02-21, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Akcja rozwija się niespiesznie,wielowątkowo. Toczy się w polskim Poznaniu i niemieckiej Pile przed II wojną światową. Mnie jednak nie bardzo wciągnęła, dość się dłużyła.

Nie spodziewałam się, że z taką przyjemnością przeczytam książkę, której akcja rozgrywa się w okresie międzywojennym. Autor odwalił kawał solidnej roboty, czytając miałam wrażenie, że przechadzam się ulicami Poznania, że mogę dotknąć przechodzących obok ludzi. Sam pomysł na fabułę może nie jest nowatorski, dosyć często jest wykorzystywany w kryminałach ale bardzo dobrze poprowadzony. Polubiłam komisarza Antoniego Fischera, czego nie mogę powiedzieć o jego zastępcy. Lubię zaangażowanych w swoją pracę śledczych, którzy cierpliwie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Szukam kolejnego tomu z tego cyklu i będę śledziła dalsze losy komisarza Fischera.

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2018-10-06, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Kryminał retro , dobrze napisany. I co najważniejsze zakończenie zaskoczyło.

Avatar użytkownika - Paola35
Przeczytane:2018-02-19, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Mordercza rozgrywka
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Mordercza rozgrywka

Luty 1986 roku. Młoda studentka wysiada z pociągu na stacji Poznań Garbary. Ma dojść do oddalonego o kilometr akademika, ale nigdy tam nie dociera. Znika...

Śmiertelnie poważna sprawa
Ryszard Ćwirlej0
Okładka ksiązki - Śmiertelnie poważna sprawa

Rok 1983. Grodzisk Wielkopolski to spokojne prowincjonalne miasteczko, które w całym PRL-u znane jest z produkcji piwa i wody mineralnej. Nic więc dziwnego...