Okładka książki - Tańczyć może każdy

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: 2006-06-08
ISBN: 83-60222-23-1
Dodał/a książkę: czytam

Poradnik w „pigułce” to przyjemność nauki tańca. Polecana przez profesjonalistów, zawiera przejrzyste porady. Książka plus lekcje tańca uzupełniają się. Połączenie teorii z praktyką da Państwu najlepsze efekty.

To praktyczny przewodnik słynnego profesora Mariana Wieczystego. Jest bestsellerem od lat. Na 408 stronach znajdują się opisy m.in. walca angielskiego, fokstrota, tanga, walca wiedeńskiego, rumby, samba, cha cha cha, paso doble, jive, rock and roll’a, soul dancing, bossa nova, charlestona, zorba-sirtaki, polki, poloneza, krakowiaka, mazurka, tańca góralskiego.

Niby umiemy tańczyć, a jak przyjdzie co do czego, to deptamy partnerowi po palcach, dlatego szczegółowo rozpisano kroki dla Niej i dla Niego. Dołączono schematy jak stawiać stopy. Z ćwiczeniami przygotowawczymi łatwo opanujemy tempo, technikę i rytm.

Format książki wygodny do samodzielnej nauki – zwłaszcza dla nieśmiałych. Zawiera zasady tanecznego savoir-vivre’u. Szybko i z klasą nauczymy się tańczyć. Zrobimy wrażenie nie tylko przed znajomymi. Polecamy dla wymagających, którym brakuje czasu. Dla wybierających się na bal, wesele, osiemnastkę i karnawał. Możemy nauczyć się np. poloneza przed studniówką lub walca przed weselem. Dobra dla nie umiejących tańczyć i dla instruktorów.

Zostań szybko mistrzem tańca – zrobisz wrażenie na innych!
Taniec jest lepszy niż aerobik – zyskasz świetną figurę!
Jesteś singlem – w tańcu znajdziesz drugą połówkę!
Jesteś w związku – w tańcu Twój związek nabierze rumieńców!
Zakochaj się w tańcu! Zatańcz jak gwiazdy!

Uczestniczka kursu tańca Katarzyna Kapusta: „Książka zawiera kroki taneczne dla niej i dla niego. Szczegółowo opisuje: walca, fokstrota, rumbę, cha cha cha, rock and rolla i wiele innych. To spora dawka praktycznej wiedzy, nie tylko dotycząca tańca ale i towarzyszącego mu savoir-vivre. Z tą książką szybko i łatwo nauczyłam się tańczyć!”

Kup książkę Tańczyć może każdy

Avatar użytkownika - Szczepanik
Szczepanik
„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi…” Jak się okazuje, bez względu na rezultat można nie tylko śpiewać, ale i, na przykład, tańczyć. Marian Wieczysty, autor podręcznika „Tańczyć może każdy” przekonuje, że umiejętność tańca jest w każdym z nas, wystarczy tylko ją odkryć i korzystać z niej.   „Tańczyć może każdy” ma wprowadzić największego nawet laika w świat rytmu i odpowiednich kroków – czyli wszystkiego, co z teorii ma zostać przełożone na praktykę. Już ze względu na nazwisko autora warto kupić książkę, bo Marian Wieczysty legendą tańca stał się za życia. Ten Lwowiak, który przyszedł na świat na początku XX wieku, nie miał dobrych warunków do rozwoju swego ogromnego talentu. Mimo to uchodził za króla parkietu i, jak podają różne źródła, potrafił on powtórzyć bezbłędnie wszystkie kroki każdego kolejnego tańca wchodzącego akurat do mody. W wieku 25 lat dostał posadę nauczyciela w szkole tańca u pani Bryś-Ihrantowej. Wtedy też jego kariera zaczęła nabierać tempa.   Podręcznik „Tańczyć może każdy” to owoc wieloletnich zmagań Wieczystego na polu nauczania tańca i wynoszonych z tego tytułu doświadczeń. Książka doczekała się wielu nowych wydań i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Na początku, kiedy podręcznik zostaje otwarty po raz pierwszy na ...

Opinie o książce - Tańczyć może każdy

Dobry pies