Taniec z aniołem

W skromnym hotelu w południowym Londynie znaleziono zwłoki młodego Szweda. Wkrótce potem podobne morderstwo wydarzyło się w Göteborgu. Krwawe ślady każą przypuszczać, że w hotelowym pokoju odbył się makabryczny taniec. Dla 37-letniego komisarza Erika Wintera i jego współpracowników te wydarzenia są początkiem najtrudniejszego śledztwa, z jakim mieli do czynienia. Taniec z Aniołem został wyróżniony nagrodą Szwedzkiej Akademii Kryminału w 1997 jako najlepsza powieść kryminalna roku. Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

Informacje dodatkowe o Taniec z aniołem:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Dans med en angel
Język oryginału: szwedzki
Tłumaczenie: Alicja Rosenau

Kup książkę Taniec z aniołem

Taniec z aniołem - opinie o książce

Avatar użytkownika - konwallia
konwallia
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
"Taniec z aniołem" jest tańcem osobliwym. Ake Edwardson zaczyna swoją serię kryminałów dosyć nietypowo i raczej mało zachęcająco. Skandynawski, surowy klimat wylewa się tutaj z każdej kolejnej strony, a zachowawczy, typowo męski styl narracji może odstręczyć niejednego czytelnika. Tematem przewodnim jest seria zabójstw młodych mężczyzn. Szwedzki komisarz Erik Winter łączy siły z Londyńczykiem Stevem Mcdonaldem. Razem próbują rozwikłać zagadkę brutalnych morderstw, które zahaczają o ciemną stronę półświatka porno i filmów snuff. Książka ma potencjał, wielowątkowość i niespójność akcji może jednak odpychać. W tej powieści nic nie jest oczywiste, jasne i przewidywalne. Mimo to, w miarę upływu kolejnych stron, ze zdziwieniem przyznaję, że bardzo polubiłam komisarza Erika Wintera i na pewno wrócę do kolejnych jego przygód. Szorstkość narracji i liczne niedomówienia przemówiły na korzyść twórczości Edwardsona i spowodowały, że książka ta wyróżnia się spośród morza kryminałów skandynawskich, które zalały rynek księgarski. Książka niejednokrotnie zmusza do myślenia, zastanowienia się, refleksji. Polecam wszystkim tym, którzy w literaturze (nawet tej rekreacyjnej) nie lubią sztampy.
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2020-09-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2020, wypożyczone ,

W Londynie zostaje znalezione cało młodego Szweda. Ślady krwi wskazują, że w hotelowym pokoju odbył się makabryczny taniec śmierci. A morderca wszystko nagrywał. W taki sam sposób zamordowany został młody Anglik, którego ciało zostało znalezione w Göteborgu. W obydwu miastach rozpoczynają się równoległe śledztwa, a detektywi z obydwu krajów nawiązują współpracę, by znaleźć winnego, który dopuszcza się kolejnych zbrodni.

Przyznam szczerze, że mam ogromny problem z oceną tej książki. Temat jest niezwykle fascynujący i mógł być z tego kawał dobrego kryminału. Tym bardziej, że do końca nie wiadomo, kto stoi za tymi makabrycznymi zbrodniami. Niestety sposób pisania autora nie przypadł mi do gustu. Miałam wrażenie, że nic się nie dzieje. Brakło mi profilu psychologicznego drugiego z morderców oraz powodów, dla których dopuścił się tego czynu. Bardzo męczyło mnie czytanie tej pozycji i z wielkim trudem dotrwałam do końca. Kiedyś może dam ponownie szansę Edwardsonowi, ale na razie muszę odpocząć.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2018-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

To moja pierwsza przeczytana książka tego szwedzkiego pisarza i na pewno nie ostatnia. Książkę pomimo 400 stron przeczytałam jednym tchem.

Lubię skandynawskich pisarzy, ale z tą książką okropnie się męczyłam. Podpisuję się obiema rękami pod większością opinii. Nie byłam w stanie przebrnąć do końca i doczytać. Ale po jakiejś przerwie dam panu Edwardsonowi jeszcze jedną szansę.

Avatar użytkownika - lourdes
lourdes
Przeczytane:2020-11-10, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,
Niebo to miejsce na ziemi
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Niebo to miejsce na ziemi

Policja w Gothenburgu otrzymuje co jakiś czas raporty, z których wynika, że jakiś nieznajomy zaczepia małe dzieci, proponując im słodycze. Ponieważ nie...

Pokój numer 10
Ake Edwardson0
Okładka ksiązki - Pokój numer 10

W göteborskim pokoju hotelowym znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety. Erik Winter po przybyciu na miejsce uświadamia sobie, że wcześniej tu był....