Tata Tadzika

Ujmująca lekkość pióra

W zbiorze felietonów publikowanych w miesięczniku ,,Zwierciadło" Maciej Sthur opowiada o swoim doświadczeniu ojcostwa - od momentu tuż przed narodzinami swojego drugiego dziecka, Tadzika, po chwilę, w której syn kończy dwa lata.

Tata Tadzika to kolejna książka, w której Maciej Stuhr potwierdza swój talent literacki i umiejętność oddania rzeczywistości w słowach. Urzeka wyobraźnią, wybornym poczuciem humoru i wrażliwością.

Tata Tadzika to bilet na czytelniczy seans, który rozbawi każdego.

Maciej Stuhr

aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i kabaretowy. Laureat wielu nagród, m.in. Orła za pierwszoplanową rolę męską w filmie Pokłosie. Od 2009 r. felietonista miesięcznika ,,Zwierciadło". Tata dwójki dzieci - 8-letniej Matyldy i 2-letniego Tadeusza oraz przyszywany tata 7-letniego Stanisława. Wielbiciel aktywnego stylu życia, od kilku lat uprawia triathlon. Autor bestsellerowej książki W krzywym zwierciadle (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Tata Tadzika :

Tata Tadzika - opinie o książce

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Macieja Stuhra chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ale kim jest tytułowy Tadzik? W 24 felietonach, które były publikowane na łamach czasopisma „Zwierciadło” poznajemy małego chłopca –syna autora książki. Choć książką ciężko to nazwać. Zdaje się być zaledwie pozycją, która miała wypełnić lukę na bibliotecznej półce. Lukę, która spokojnie mogła pozostać luką. W porządku, styl typu gawędziarz reprezentowany przez Macieja Stuhra zasługuje na uznanie. Czyta się to lekko, łatwo i przyjemnie, ale czy to „czytelniczy seans, który rozbawi każdego”, jak to sugeruje napis na okładce? Wątpię. Mnie pozostawił raczej obojętną. Były zabawne momenty, teksty, które sprawiły, że się uśmiechnęłam, ale czy aby bawiłam się podczas lektury? Nie.

Moja opinia może sugerować, że książka jest całkiem do niczego. Zdecydowanym plusem, przynajmniej dla mnie, jest jej wydanie. Cudowny błękit, który wręcz kipi z książki jest jej zdecydowanym atutem. Rysunki też nie są najgorsze. Cała szata graficzna podoba mi się w stu procentach. Na krytykę jednak zasługuje czcionka. Nie wiem, szesnastka? No, może czternastka. Dla mnie – za duża. Można było zmniejszyć ilość stron, papier powinno się oszczędzać. No ale cóż, taki był zamiar wydawcy.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2022-07-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki w 2022, Legimi,

Macieja Stuhra, a właściwie ,,Młodego Stuhra" przedstawiać nie trzeba. Aktor, publicysta, reżyser, scenarzysta, konferansjer, psycholog i wykładowca akademicki. W zbiorze felietonów ,,Tata Tadzika", poznamy go jeszcze z jednej strony - ojca. W 24 epizodach prześledzimy rozwój relacji ojciec - dziecko, od oczekiwania na dziecko do osiągnięcia przez Tadzika zacnego wieku lat dwóch. Każdy epizod to kolejna anegdota i kolejny krok w rozwoju Tadeusza, to także kolejny pokaz elokwencji autora. Rozważania autora dotyczące ojcostwa i rozwoju dziecka okraszone są sporą dawką humoru oraz ukazują wszechstronne wykształcenie autora.

Bogaty język, wplatanie historii powszechniej i sztuki, humor i sarkazm, powodują, że każdy z epizodów to czytelnicza uczta.

Nie zależnie czy macie dzieci, czy nie, warto sięgnąć po tę pozycję i popatrzeć na kwestię wychowania dziecka z perspektywy ojca.

W krzywym zwierciadle. Ciąg dalszy nastąpił
Maciej Stuhr0
Okładka ksiązki - W krzywym zwierciadle. Ciąg dalszy nastąpił

Nowe, poszerzone wydanie książki ,,W krzywym zwierciadle". A w nim - jeszcze więcej błyskotliwych felietonów, ciętych ripost,  trafnych spostrzeżeń...

Tata 3D. czyli rodzinny triathlon z przeszkodami
Maciej Stuhr0
Okładka ksiązki - Tata 3D. czyli rodzinny triathlon z przeszkodami

O ojcostwie - szczerze i z poczuciem humoru. Tata 3D czyli rodzinny triathlon z przeszkodami to zbiór felietonów, w których Maciej Stuhr opowiada o potrójnym...