Teatr węży (#4). Śpiew potępionych

Najnowsza odsłona świata Zmroczy - czwarty tom cyklu ,,Teatr węży"

Krzyczący w Ciemności po zawarciu ugody ze srebrnymi magami wyrusza na Wyspy Śpiewu. Jego tajnej misji od początku towarzyszą kłopoty. Równowaga Zmroczy uległa zaburzeniu, a nad wszystkim wisi widmo szykującej się katastrofy. Co knują demony z Doliny Śniedzi?

Melanż czarnej magii z tropikalną przygodą zaskoczy was, zahipnotyzuje i przyprawi o dreszcze.

Śpiew potępionych to czwarty tom cyklu dark fantasy ,,Teatr węży" - mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością.

Krzyczący w Ciemności na egzotycznych wyspach w towarzystwie piratów? Czemu nie? Pomysł na zmianę scenerii okazał się strzałem w dziesiątkę, historia zyskała na oryginalności, a przy okazji nie straciła tego, z czego cykl jest już znany. Nadal więc możemy spodziewać się emocjonującej, barwnej, choć zarazem mrocznej opowieści o losach jednego z najbardziej fascynujących bohaterów polskiej literatury fantastycznej. Dawno już nic nie sprawiło mi takiej czytelniczej frajdy". - Anna Kańtoch, autorka m.in. cykli ,,Przedksiężycowi", ,,Nina Pankowicz" i o Domenicu Jordanie.

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim. Ten świat (...) tętni bogactwem niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy, zadziwia patentami rodem ze steampunku, igra z demonologią z różnych stron świata i z różnych czasów. Brune Keare zapadł mi w pamięć tak jak Kane z cyklu Wagnera, Ged z Ziemiomorza, Karenira z Gromberlandu czy ten cholerny Geralt Riv. Był charakterystyczny, tajemniczy, mroczny i bezwzględny, ale też na swój sposób honorowy i uczciwy. - Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotny laureat Sfinksa, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, laureat nagrody dla książki roku (fantasy) w Rosji

Informacje dodatkowe o Teatr węży (#4). Śpiew potępionych:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-06-18

Kup książkę Teatr węży (#4). Śpiew potępionych

Teatr węży (#4). Śpiew potępionych - opinie o książce

W Teatrze węży robi się konwencjonalne, zresztą zgodnie z moimi przeczuciami. Demony, magia i... polityka. Oczywiście interesy i interesiki oraz zdrajcy. Prawie jak w polskim Sejmie.

Olga i osty
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Olga i osty

Kogo odnajdziesz po drugiej stronie lustra? Olga Pańkowska to nieśmiała marzycielka, której niezbyt się wiedzie w życiu. Pewnego dnia ratując bezpańskiego...

Królestwo i jego cienie
Agnieszka Hałas0
Okładka ksiązki - Królestwo i jego cienie

Historia o władzy i upadku, o miłości, śmierci i głosach z mroku, pokazująca nieznany dotąd czytelnikom wycinek świata Zmroczy.Źle się dzieje w królestwie...