Homoseksualność w Polsce przestaje być tematem tabu, a mimo to ciągle budzi kontrowersje. Parady Równości, legalizacja związków przez pary jednopłciowe, rozgrzewa opinię publiczną. Główną przyczyną negatywnego postrzegania mniejszości gejowsko-lesbijskiej są zakorzenione w społeczeństwie liczne mity i stereotypy, które sprytnie wykorzystywane, stanowią element kampanii wyborczej prawicowych partii politycznych. Poprzez proste, błyskotliwe odpowiedzi autor rozprawia się ze wszystkimi uprzedzeniami, z jakimi zmagają się, w życiu codziennym osoby o orientacji bi- i homoseksualnej. Tęczowy elementarz to obowiązkowa lektura poruszająca jedną z najgłośniejszych, najbardziej kontrowersyjnych oraz gorących kwestii zaistniałych w debacie publicznej po 1989 roku.

Informacje dodatkowe o Tęczowy elementarz czyli (prawie) wszystko co chcielibyści wiedzieć o gejach i lesbijkach:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: b.d
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-926199-0-1

Kup książkę Tęczowy elementarz czyli (prawie) wszystko co chcielibyści wiedzieć o gejach i lesbijkach

Tęczowy elementarz czyli (prawie) wszystko co chcielibyści wiedzieć o gejach i lesbijkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-09, Przeczytałam,
Nowy rozdział
Robert Biedroń0
Okładka ksiązki - Nowy rozdział

"Potrzebujemy większej i głębszej zmiany: musimy uruchomić nasze marzenia, przypomnieć sobie, po co nam wspólne państwo i zacząć je razem budować...

Pod prąd
Robert Biedroń0
Okładka ksiązki - Pod prąd

Jestem chłopakiem z Krosna, któremu często idąc pod prąd udaje się spełniać swoje marzenia. Liderem, który umie prowadzić dialog i pociągać...