Terapia rysowaniem

Terapia rysowaniem pomoże ci wprowadzić codzienny zwyczaj szkicowania, który zmieni twoje nastawienie i uwolni cię od negatywnego myślenia oraz niekontrolowanych emocji, otworzy przed tobą sferę nieograniczonych możliwości. Używając sztuki, aby stworzyć połączenie między lewą i prawą półkulą mózgu, Terapia rysowaniem uwolni w tobie pod­stawową ludzką potrzebę tworzenia, wyrażania i odczuwania – niezależnie od tego, czy uważasz się za artyst(k)ę czy nie.

Autorka Sheila Darcey odkryła, że akt szkicowania i swobodnego rysowania – nadawanie formy fizycznej swojemu światu wewnętrznemu – stanowi potężne narzędzie przepraco­wywania uczuć. Jeden prosty szkic zainicjował codzienną praktykę rysowania i rozwinął w metodę medytacji oraz terapii, którą Sheila dzieli się z tysiącami uczniów.

W KSIĄŻCE TERAPIA RYSOWANIEM ZNAJDZIESZ:

PRZEWODNIK, KTÓRY POZWOLI CI SIĘ POŁĄCZYĆ ZARÓWNO Z EMOCJAMI, JAK I Z CIAŁEM, ĆWICZYĆ UWAŻNOŚĆ I NEGOCJOWAĆ ZMIANY,

PONAD 40 ĆWICZEŃ DOTYCZĄCYCH RYSOWANIA RÓŻNYCH TEMATÓW, OD NADZIEI I SPOKOJU PO ZABAWĘ I INSPIRACJĘ, KTÓRE POMOGĄ CI ROZPOCZĄĆ PRAKTYKĘ CODZIENNEGO SZKICOWANIA,

WIZUALNĄ BIBLIOTEKĘ WZORÓW, KTÓRA ZAINSPIRUJE CIĘ DO CODZIENNEGO RYSOWANIA,

MIEJSCE NA TWOJE WŁASNE RYSUNKI, ABY TWOJA KREATYWNOŚĆ ROZWIJAŁA SIĘ PODCZAS CZYTANIA KSIĄŻKI,

„KOŁO EMOCJI”, KTÓRE POZWOLI CI ROZWINĄĆ WŁASNY SŁOWNIK EMOCJONALNY.

Z każdym kolejnym rysunkiem będziesz odkrywać, że potrafisz przetworzyć swoje doświadczenia w nowy, imponujący sposób.

Krok po kroku, szkic po szkicu, na kolejnych kartkach odnajdziesz spokój, kreatywność i uzdrowienie.

Wyjątkowa podróż w najgłębsze zakamarki własnego wnętrza.

— Pedram Shojai, lekarz medycyny naturalnej, autor książki Miejski mnich z listy bestsellerów dziennika „New York Times”

Wydawnictwo: Purana

Rok wydania: 2022