reklama

Test tolerancji

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2021-01-07
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66613-25-6
Liczba stron: 300

Ocena: 6 (1 głosów)

Dwudziestego pierwszego grudnia zabiłem człowieka. To miało być wyrafinowane morderstwo. Morderstwo w białych rękawiczkach.

W zimną, grudniową noc tarnowska policja odnajduje w lesie zwłoki pozbawione głowy. Kim był zamordowany mężczyzna? Kto przeprowadził egzekucję? I dlaczego komisarz Suda nie pamięta, co robiła tamtej nocy?

Tymczasem w Tarnowie umierają bezdomni. Starszy aspirant Widełka próbuje rozwikłać zagadkę ich śmierci. Z pozoru wydaje się, że tych dwóch spraw nic nie łączy... 

Piotr Liana – autor powieści Persona non grata i Echo serca – thrillera rozpoczynającego serię powieści z komisarz Iwoną Sudą.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Test tolerancji

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Test tolerancji

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, ,, Napewno zaczynam wariować", pomyślała. ,, To nie jest przypadkowe wstrząśnienie mózgu. Odchodzę od zmysłów. Widzę rzeczy, których nie ma.""

Ale mega dzieło! Zupełnie męski test tolerancji. Tylko mężczyzna mógłby posiadać tak absurdalnie niezłe poczucie humoru. I strachu. Bałam się, że czytając tą książkę postradam rozum. Siedząc w cichym pokoju wsłuchiwałam się w odgłosy, które odczuwała bohaterka. To dziwne, ale tak realistycznie przedstawione sprawiały, że sama w nie wierzyłam. Ta książka jest zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach i zdrowym sercu. Autor ze zwyczajnej rozmowy dwóch bohaterów potrafił przejść do nagłego strachu. Miałam dreszcze i przyspieszone bicie serca, jakby ktoś nagle nad uchem zrobił mi głośne ,, Buu!". Potem nagle się dowiedziałam, że tej sceny w ogóle nie było... W pewnym momencie zaczęłam się bać o własne zdrowie psychiczne. Wierzyłam bowiem realistycznym opisom bohaterów, gdy nagle potem to znikało. Okazywało się bowiem, że to wytwór czyjejś wyobraźni.
Historia zdawała się iść własnym tempem, a ja nie wiedziałam, która z nich rozgrywała się w psychice bohaterów, a która naprawdę. Teraz wiem jak się czuje człowiek posiadającym rozdwojenie jaźni... No i ten wszechogarniający strach występujący nagle i niezapowiedzianie...
W tej książce okazało się, że można zjeść ciastko i mieć ciastko. W zależności, czy owe ciastko zjadła nasza wyobraźnia, czy my sami. Bohaterowie są przezabawni ze sarkastycznym poczuciem humoru. Momentami opisy bywały bardzo brutalne, gdyż ktoś dopuszczał się niezbyt smacznych zbrodni.
Opowieść sprawi, że wpierw się roześmiejecie, a potem nagła scena zmrozi wam krew w żyłach. Zupełnie jakby powieść z nas kpiła. Czytając ją, nie da się tego robić na spokojnie, bo zanim się rozluźnicie, znów będziecie spięci i przestraszeni. Gra na naszych emocjach jest nieporównywalna do jakiegokolwiek innego działa. Jest to zdecydowanie test tolerancji psychicznej. Czytając ją musicie zdawać sobie sprawę, że nieprędko spodoba wam się styl innego autora. Dla mnie jest chwilowo niezastąpiony:-)

Link do opinii
Inne książki autora
Persona non grata
Piotr Liana0
Okładka ksiązki - Persona non grata

Rodzice Bożydara Szczocarza zostali zamordowani przez nieznanego sprawcę. Zrozpaczony mężczyzna wyjeżdża przed Niedzielą Palmową do Kłobuczki koło Dukli...

Echo Serca
Piotr Liana0
Okładka ksiązki - Echo Serca

Na przedmieściach Tarnowa umiera córka Krzysztofa Roty, kardiologa. Jej śmierci towarzyszą niejasne okoliczności. Mimo to prokuratura nie wszczyna...

Zobacz wszystkie książki tego autora