Quantcast

The Cruel Prince

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-01-02
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9780316310277
Liczba stron: 370
Język oryginału: angielski

Tom 1 cyklu The Folk Of The Air

Ocena: 5 (2 głosów)

Of course I want to be like them. They’re beautiful as blades forged in some divine fire. They will live forever.

And Cardan is even more beautiful than the rest. I hate him more than all the others. I hate him so much that sometimes when I look at him, I can hardly breathe.

Jude was seven when her parents were murdered and she and her two sisters were stolen away to live in the treacherous High Court of Faerie. Ten years later, Jude wants nothing more than to belong there, despite her mortality. But many of the fey despise humans. Especially Prince Cardan, the youngest and wickedest son of the High King.

To win a place at the Court, she must defy him–and face the consequences.

As Jude becomes more deeply embroiled in palace intrigues and deceptions, she discovers her own capacity for trickery and bloodshed. But as betrayal threatens to drown the Courts of Faerie in violence, Jude will need to risk her life in a dangerous alliance to save her sisters, and Faerie itself.

Kup książkę The Cruel Prince

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - The Cruel Prince

Trzy siostry zostaja porwane ze swiata ludzi do swiata elfow i tam musza nauczyc sie zyc. Problem w tym ,ze elfy nie bardzo chca sie bratac z ludzmi i tu zaczynaja sie problemy.Jude chce zaistniec na dworze krola gdzie mialaby wiecej przywilejow i mogla zyc jak chce ale aby to zrobic musi rzucić wyzwanie Cardanowi najmlodszemu synowi krola czy sprosta wlasnemu zadaniu i zdobedzie pozycje ktorej pragnie.Zabawna choc czasami straszna i pelna magi historia. 

Link do opinii

Ja sama sobie szkodzę! Szkodzę sobie upartym wzbranianiem się przed czytaniem książek, wtedy gdy zaczyna się cały ten hype na nie... Wolę przeczekać aż całe to zamieszanie zmaleje i wtedy dopiero czytam, uważając, że wtedy będę bardziej bezstronna i nie dam sobie wmówić, że coś jest fantastyczne, kiedy tak naprawdę takie nie jest. 

No. A później przychodzi taki moment jak ten i całe to moje podejście gryzie mnie w dupę! Moment kiedy książka okazuje się fenomenalna, a ja nie mam się z kim podzielić swoimi wrażeniami, bo inni czytali ją miesiące temu i zdążyli już 'ruszyć ze swoim czytelniczym życiem dalej', że tak to nazwę. I właśnie taki moment dopadł mnie teraz :( 

Podchodziłam trochę sceptycznie do tej pozycji, bo nie przepadam za wątkami poniżania/znęcania się/zbędnej przemocy w książkach - a tu jak sam tytuł już wskazuje, mamy do czynienia z totalnym dupkiem (a raczej całą ekipą...) 

Ale pewna kwestia była dla mnie oczywista od samego początku - Cardan wcale nie jest taki zły. Jasne - jest arogancki, zapatrzony w siebie, wyniosły, ale nie można powiedzieć, że jest zupełnie pozbawionym skrupułów złem wcielonym. 

Bardziej martwiła mnie postać Jude. Bo o ile na początku, dziewczyna po prostu cierpi po stracie rodziców, chce przynależeć do świata, w którym się nagle znalazła, ale nie może bo ciągle jest poniżana, to później zaczynają się dziać 'niepokojące' zmiany w jej charakterze. Jest twarda, silna i nie daje sobą pomiatać o ile tylko ma nad tym jakąś kontrolę - to są te dobre cechy, ale później dochodzi do tego impulsywność, brak skrupułów, zdrady, ślepe pragnienie władzy, dążenie do celu po trupach i nie zważanie na to czy nie rani przy tym innych. Oj tak - tak naprawdę CRUEL w tej książce to jest właśnie nasza główna bohaterka Jude... I jak już powtarzałam milion razy - lubię silne żeńskie charaktery - nawet takie ze skłonnościami socjopatycznymi, ale Jude przekroczyła granicę nazwijmy to 'dobrego smaku' w kategorii twardych babek...

Co do fabuły, faktycznie można powiedzieć, że nie mamy tu za wiele akcji, ale jeżeli ktoś lubi polityczne zawiłości i psychologiczny rozwój postaci, to tu będzie miał ucztę! 

Ja jestem zachwycona, oczarowana i w ogóle zakochana w tej książce! Chcę więcej Cardana i chcę żeby Jude się w końcu ogarnęła! A po takim zakończeniu, jakie zafundowała nam Holly Black można się w sumie spodziewać wszystkiego! 

2019 roku - PRZYBYWAJ SZYBCIEJ BO JA POTRZEBUJĘ DRUGI TOM NA WCZORAJ!!!

Link do opinii
Inne książki autora
The Lost Sisters
Holly Black0
Okładka ksiązki - The Lost Sisters

Sometimes the difference between a love story and a horror story is where the ending comes . . .  While Jude fought for power in the Court of Elfhame...

Kamienne oko
Holly Black0
Okładka ksiązki - Kamienne oko

To druga część przygód rodzeństwa Grace'ów: miłośniczki floretu, Mallory, Simona, sympatyka zwierząt, i Jareda, wpadającego w szkolne tarapaty...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy