The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment

NAOMI I ETHAN TESTUJĄ GRANICE MIŁOŚCI!

Naomi Grant zbudowała swoje życie zawsze płynąc pod prąd. Po tym, jak seks-pozytywny start-up, którego jest współzałożycielką, stał się międzynarodową sensacją, chce rozszerzyć swoją platformę edukacyjną o wykłady na żywo. Niestety, pomimo obszernej listy kwalifikacji, środowisko akademickie nie chce jej zatrudnić.

Ethan Cohen otrzymał niedawno dwa wyróżnienia: ,,LA Mag" nazwał go jednym z najgorętszych kawalerów w mieście oraz został rabinem własnej synagogi. Podejmując ryzyko w celu przyciągnięcia większej liczby millenialsów do świątyni, zarząd zatrudnił Ethana ze względu na jego nietradycyjne pochodzenie.

Naomi i Ethan łączą siły, by poprowadzić barwną serię seminariów na temat współczesnej intymności, idealnego rozwiązania ich problemów - dopóki nie odkryją nowego - rosnącego wzajemnego pociągu.

Zbudowali program dla najnowszego eksperymentu miłosnego, ale żadne z nich nie spodziewało się, że to właśnie oni będą brać w nim udział.

Informacje dodatkowe o The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-08-09
Tytuł oryginału: The Intimacy Experiment

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment

The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment - opinie o książce

Czego nie powiedzieć o książkach Rosie Danan, z całą pewnością jest mistrzynią budowania gorącej atmosfery. I tak też jest w najnowszej powieści autorki, która ukazała się w Polsce. Atmosfera między bohaterami jest napięta do granic możliwości, tak bardzo, że można ją kroić nożem. Iskrzy niesamowicie, co jest trochę zadziwiające, jeśli spojrzeć na to, jak bardzo niedobraną parą są Naomi Grant i Ethan Cohen. Ona to była aktorka filmów porno, która obecnie zajmuje się edukacją seksualną. Seks-pozytywny start-up, którego jest współzałożycielką, stał się międzynarodową sensacją, dlatego Naomi chce rozszerzyć swoją platformę edukacyjną o wykłady na żywo. Niestety środowisko akademickie nie chce jej zatrudnić. On był kiedyś nauczycielem, a obecnie jest rabinem nowoczesnej synagogi. Uzyskał to stanowisko ze względu na swoje nietradycyjne pochodzenie. Aby przyciągnąć większą liczbę osób do świątyni, Ethan decyduje się poprowadzić z Naomi serię seminariów na temat współczesnej intymności, randkowania i związków. I tak oto ta dwójka zupełnie różnych osobowości łączy siły i zaczyna się dziać.

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, momentami nawet z rumieńcami na twarzy. Jest lekka, idealna na zakończenie wakacji. Już sam pomysł na fabułę wydaje się nietuzinkowy, a i poprowadzony został całkiem zgrabnie. Autorka wyciągnęła z niego wszystko to, co wyciągnąć się dało. Słowem, to dobrze napisana książka. Do tego ciekawa, bo bohaterowie niosą na swoich barkach pewien bagaż doświadczeń i zmagają się z demonami z przeszłości. I zanim ruszą dalej z życiem, muszą sobie wszystko jakoś poukładać. Dlatego nie wszystko kręci się wokół prowadzonych przez nich seminariów i pomysłu na miłosny eksperyment, swoją drogą równie intrygujący.

Dobra kreacja bohaterów to kolejny plus dla tej powieści. Z każdym z nich można się w jakiś sposób utożsamić, chociaż są to z pewnością barwne i dość nieoczywiste postaci. Romans, jakim raczy nas powieść jest równie nieoczywisty i w pewnym sensie nawet zakazany. Dlatego, jeśli lubicie ten wątek, książka jest dla Was idealna. Akcja toczy się wartko, jednak zdarzają się momenty, kiedy myślami odlatuje się gdzieś daleko. Osobiście nie jestem zbyt dużą fanką wątków religijnych w książkach, szczególnie tych obszernie opisanych, dlatego ta powieść czasem mnie nużyła. Na szczęście nie dochodziło do tego zbyt często.

Trochę jest to romans, jak już pisałam, nieoczywisty, trochę komedia romantyczna. Powieść jest zabawna, ale potrafi również wzruszyć, a przede wszystkim nie jest o niczym. Przekazuje uniwersalne prawdy i wartości w bardzo lekki, przystępny sposób. Dobrze się z tą książką bawiłam. Podobała mi się chyba nawet bardziej niż pierwszy tom serii ze względu na pomysł i bohaterów, którzy są zupełnie inni od tych, których spotykam w większości czytanych przeze mnie książek. Dlatego oczywiście polecam!

The Roommate. Współlokatorzy
Rosie Danan0
Okładka ksiązki - The Roommate. Współlokatorzy

Clara Wheaton to dziewczyna z dobrej rodziny. Jest ambitna, ma dobre maniery, jest przewidywalna. Kiedy szkolna miłość Clary zaprasza ją do przeprowadzki...