The Walking Cat - Apokalipsa zombie oczami kota tom 2

Podczas gdy hordy zombie krążą po świecie, Jin Yahiro ratuje białego kota, Yukiego. Razem wyruszają w podróż na wyspę ocalałych, gdzie może znajdować się żona mężczyzny. Niestety zombie dopadają Yukiego tuż przed dotarciem do celu.
Jin staje w jego obronie i zostaje ugryziony. Udaje mu się jednak przeprawić Yukiego na wyspę, gdzie kot poznaje nową właścicielkę…

Informacje dodatkowe o The Walking Cat - Apokalipsa zombie oczami kota tom 2:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-04-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:
Spiesząc z odpowiedzią na zadane we wstępie recenzji pytanie - tom drugi serii jest równie dobry i interesujący jak początek mangowej trylogii. Czytelnik naprawdę miło jest zaskoczony tym, ile popkulturowej dobroci (rozrywki) idzie wycisnąć z obserwowania losów kota.

Pomimo tego, że pierwszy plan opowieści (teoretycznie) wypełniony jest losami czworonożnego puchatego białego bohatera (Yuki), nie można tutaj nie zwrócić uwagę na ludzi. Wokół kota pojawia się sporo postaci, które stanowią o sile serii. Tomo Kitaoka, wykorzystuje bowiem zwierzaka do zaprezentowania ogromu cierpienia, smutku i szeregu innych emocji, z którymi muszą sobie radzić ludzie w obliczu prawdziwej apokalipsy (sam kot również nie jest pozbawionym uczuć stworzeniem).

Po tym, jak Yahiro bezpiecznie dostarcza Yukiego na wyspę, opiekę nad kotem przejmuje młoda dziewczyna Kaoru ze znajdującego się tam obozu dla ocalałych. Początkowo kot jest trochę zagubiony w nowej rzeczywistości i musi przywyknąć do nowych osób. Wraz z nim poznajemy realia obozowe, piętrzące się tam problemy, czy złożone rozterki ocalałych ludzi. Każdy z tragedią stara się radzić na zupełnie inny sposób, co często prowadzi do uzewnętrzniania jego wewnętrznych „demonów”. Dodatkowo gdzieś w tle całej opowieści pojawiają się drobne odniesienia do poprzedniej części, np. jedna z kobiet zamieszkująca wyspę to żona Yahiro, która nie ustaje w poszukiwaniu męża. Nie można tutaj również zapomnieć o samych „zombie”, które cały czas stanowią zagrożenie i często znacząco podsycają klimat grozy.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOT WĘDRUJĄCY (Z RĄK DO RĄK)

Kitku apokalipsy powraca. Pierwszy tom był przyjemny i nabity całkiem sporym ładunkiem emocjonalnym. I zaskoczyć też potrafił. I drugi podtrzymuje dobre wrażenie, jakie zarobił na mnie poprzednik i szczerze powiedziawszy naprawdę podoba mi się ta kolejna dojrzała seria o kotach i ludziach.

Jin zginął. Przygarnął kota, był już tak bliski, by w świecie po apokalipsie, świecie zamieszkanym przez zombie, odnaleźć ukochaną, ale niestety - poległ. Teraz kot trafia w kolejne ręce i... Właśnie, co czeka go u nowej właścicielki?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 1
Tomo Kitaoka0
Okładka ksiązki - THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 1

Po ulicach zaczynają snuć się żywe trupy, a świat chyli się ku upadkowi… Jin Yahiro w odruchu serca ratuje białego kota podczas poszukiwań żony,...