Toksyczni ludzie

Wszyscy każdego dnia napotykamy na swej drodze osoby toksyczne. Nie sposób tego uniknąć. Któż z nas nie miał do czynienia z szefem-tyranem, wścibskim sąsiadem, zawistnym współpracownikiem lub pełnym pretensji członkiem rodziny? Któż nie był zmuszony stawić czoła kłamcom, bufonom, cholerykom, defetystom? Kontakt z takimi ludźmi wiąże się zawsze z dużym dyskomfortem, a czasami wręcz całkowicie dezorganizuje nasze życie, rujnuje marzenia i niweczy plany.

Jak zatem rozpoznać te osoby?

Co sprawia, że zachowują się w tak destrukcyjny sposób?

Jak się przed nimi ochronić i nauczyć się stawiać im granice?

Bernardo Stamateas, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog kliniczny, w klarowny, przekonywający sposób odpowiada na wszystkie te pytania. Jego praktyczne wskazówki i porady pomogą ci uzdrowić swoje relacje z ludźmi, dzięki czemu będziesz czerpał z nich znacznie więcej satysfakcji i radości. Twoje życie stanie się łatwiejsze, gdy nauczysz się rozpoznawać osoby toksyczne i poznasz metody radzenia sobie z nimi.

Informacje dodatkowe o Toksyczni ludzie:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2018-02-08
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Toksyczni ludzie

Toksyczni ludzie - opinie o książce

Żyjemy otoczeni toksycznymi ludźmi przez cały dzień. Z tej książki możemy dowiedzieć się, jak na nasze życie wpływają te toksyczne zachowania, które ludzie noszą w swoim życiu.

Dobra i ciekawa pozycja. Pomaga nam zidentyfikować i chronić przed różnymi rodzajami toksyn: obwiniaczem, zazdrosnym, dyskwalifikującym, agresywnym werbalnie, fałszywym, psychopatą, miernotą, plotkarzem, autorytarnym szefem, neurotykiem, manipulatorem, dumnym i narzekającym.
Wszyscy znamy kogoś takiego. Opisy są dość kompletne, choć chętnie znalazłbym więcej wskazówek, jak bronić się przed każdym typem.
Zawiera dobre i dosyć dokładne zwroty oraz cytaty do każdego rozdziału.

Książka, którą dałabym niejednej osobie, tym, którzy "cierpią" i (przede wszystkim) toksycznym ludziom, aby zobaczyli swoje odbicie i zdali sobie sprawę z tego, kim są.

Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2024-03-29, Ocena: 2, Chcę przeczytać, 26 książek 2024, Mam,

Jeszcze żaden poradnik mnie tak nie rozczarował. Liczyłam na to, że w każdym rozdziale dostaniemy jasny opis danego rodzaju toksyka wraz z klarowną listą rad jak się przed nim bronić. Tylko kilka rozdziałów można podciągnąć pod ten schemat, ale i tak konkluzja w nich jest jedna - nie wchodź w interakcje i zerwij kontakty z toksykiem.

Wiele fragmentów dotyczy tego, jak zostać "człowiekiem sukcesu" (co autor rozumie jako robienie kariery zawodowej), choć wiadomo, że nie każdy musi zajmować kierownicze stanowisko (wręcz nie każdy może i nie dla każdego to jest miarą sukcesu czy wyznacznikiem szczęścia).

Ogólnie rzecz ujmując- praca nie na temat.

Węzły mentalne
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Węzły mentalne

Nasz umysł pracuje 24 godziny na dobę, nieustannie myślimy. Jakość myśli decyduje o jakości naszego życia. Nie możemy wyjść poza myśli, które mamy. Wiele...

Toksyczne relacje
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Toksyczne relacje

Przemoc emocjonalna i słowna, agresja, tortury psychiczne, manipulacja emocjonalna... Nadużycia występują we wszystkich obszarach naszego życia, a ich...