Tożsamość zbrodni

Niektóre morderstwa sprawiają, że nawet policjant zmienia się nie do poznania.

W niewielkim mieście dochodzi do serii brutalnych zabójstw młodych kobiet. Detektyw Robert Juszcz i jego świeżo upieczony partner, Bartosz Parela, usiłują odkryć, co łączy wszystkie zbrodnie. Sprawca jest jednak profesjonalny i nieuchwytny, sprytnie zaciera wszelkie ślady i bawi się ze stróżami prawa. Gdy policjantom wydaje się, że trafili na właściwy trop, od razu okazuje się, że zabrnęli w ślepą uliczkę i muszą wrócić do punktu wyjścia. Cechą wspólną wszystkich morderstw jest obecność pentagramu i głębokie nacięcia na ciałach ofiar. W międzyczasie do miasteczka po długiej służbie wojskowej niespodziewanie wraca wieloletni przyjaciel Bartka – Michał Majer.

Wkrótce okaże się, kto tak naprawdę stoi po stronie prawa, a kto wciela się w rolę skutecznego zabójcy, którego mianowano Krawcem z Klicji.

Informacje dodatkowe o Tożsamość zbrodni:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017 (data przybliżona)

Kup książkę Tożsamość zbrodni

Tożsamość zbrodni - opinie o książce

"Tożsamość zbrodni" to debiut, dlatego wybaczam drobne niedociągnięcia (zwłaszcza jeśli chodzi o sceny miłosne, ale te, moim zdaniem, mało komu wychodzą dobrze ?).
Małe miasteczko, makabryczne morderstwa młodych dziewczyn i bardzo szczegółowe opisy zbrodni - czyli to co lubię najbardziej :D Jak to bywa w małej mieścinie - wszyscy wszystko wiedzą i każdy każdego zna. Jednak nie do końca, wiele spraw udaje się zatuszować, a po latach trudno do nich wrócić. Nieźle wykreowana postać komisarza, dla którego śledztwo w sprawie morderstw szybko staje się sprawą osobistą. Kto chce mu zaszkodzić? Czy kłamstwa wyjdą na jaw? Kto kłamie?
Ciekawy jest też wątek żołnierza, wracającego do kraju po kilku misjach, trochę szkoda, że nie został bardziej rozwinięty.
Kiedy wydawało mi się, że już wszystko wiem, dałam się zaskoczyć i jak zwykle zagadki nie rozwiązałam! A ta, przyznać trzeba, jest znakomita! Od połowy akcja pędzi i nie zwalnia do ostatnich stron.
Ciekawa jestem drugiej powieści autora.

Gdybym umiał zaśpiewałbym tobie serenadę
Damian Jackowiak 0
Okładka ksiązki - Gdybym umiał zaśpiewałbym tobie serenadę

Tomik poezji współczesnej poświęconej uczuciom towarzyszącym nam w drodze przez życie. Bezkompromisowy, trzymający się nadziei i wielkiej idei romantyzmu...

The Writer
Damian Jackowiak0
Okładka ksiązki - The Writer

Po krótkim czasie spędzonym na dnie młody pisarz otrzymał drugą szansę od życia. Marcin Brodzirz został wybrany do napisania biografii najniebezpieczniejszego...