Truchlin

Wydawnictwo: Afera
Data wydania: 2020-05-11
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-65707-31-4
Liczba stron: 280

Ocena: 5 (1 głosów)

Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność: nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.

Jirka, zupełnie przypadkiem, zostaje wplątany w rozgrywkę, od której zależy los miasta. Wraz z przyjaciółką, En, musi odkryć największą tajemnicę Truchlina i zapobiec zbliżającej się katastrofie. To nie lada wyzwanie, bo mroczna dzielnica nie lubi zdradzać swoich sekretów obcym, a do tego śladem dzieci podąża gang bezwzględnego biznesmena Klementa Hroudy.

Co skrywa niegościnna dzielnica? Kim był Dalibor Nápravník? Do czego służą żarówki wypełnione zielonym płynem? Dlaczego dziadek Jirki nie mówi wszystkiego? I czy cała Praga pogrąży się w ciemności?

Szczypta grozy, detektywistyczne zacięcie autora i podkreślające pełną napięcia atmosferę czarno-białe ilustracje to tylko niektóre z zalet powieści, która szybko uzyskała w Czechach status bestsellera. Książka otrzymała nominacje do najważniejszych nagród literackich (Magnesia Litera, Zlatá Stuha) i znalazła się na liście Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek.

W Czechach wydano już drugą część tej historii, a na podstawie serii powstaje pełnometrażowy film fabularny.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Truchlin

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Truchlin

Avatar użytkownika - AnnaMaria
AnnaMaria
Przeczytane:2020-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, Ebook,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy