Trud i cierpienie

Tom 6 cyklu Schronienie

SZÓSTY TOM CYKLU ,,SCHRONIENIE"

Wojna domowa z religijnymi fanatykami, głód i chaos - jak zapobiec upadkowi republiki?

Kościół Boga Oczekiwanego panował niepodzielnie nad wszystkimi domenami Schronienia. Po wielu stuleciach zastoju wyspiarskie królestwo Charisu zaczęło kwestionować edykty Kościoła Matki - zachęcane do tego przez tajemniczego mnicha-wojownika Merlina Athrawesa.

Ogłoszenie przez Charis deklaracji niepodległości wywołuje krwawy konflikt, a Republika Siddarmarku pogrąża się w chaosie. Bunt przeciw Lordowi Protektorowi doprowadza do wojny domowej.

Cesarz Cayleb z Charisu, jego żona Sharleyan i zaufany Merlin Athrawes próbują ocalić dawną republikę od głodu, posyłając z transportami żywności kolejne oddziały wojska, mające pokonać ,,ochotników" przybywających do Siddarmarku z sąsiednich Ziem Świątynnych.

Sytuacja wewnątrz Świątyni jest równie skomplikowana. Z jednej strony buntowników wychwala się za twardą postawę wobec schizmy, z drugiej podnosi się coraz więcej głosów krytyki ze strony tych, którzy pamiętają, że istnienie Kościoła Matki zależy w dużym stopniu od danin pobieranych w bogatej ongiś republice... i którzy zaczynają się zastanawiać, do czego doprowadzi głód panujący na tamtych ziemiach.

David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (HONOR HARRINGTON, STARFIRE) i rewelacyjnej space opery SCHRONIENIE. Łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy, aż 22 tytuły trafiły na listę bestsellerów ,,New York Timesa".

Informacje dodatkowe o Trud i cierpienie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-08-26

Kup książkę Trud i cierpienie

Trud i cierpienie - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_wolczyk
w_wolczyk
Przeczytane:2017-01-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie - fantastyka 2016,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2014-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014, Fantastyka,
Misja Honor
David Weber0
Okładka ksiązki - Misja Honor

Kolejny tom serii o losach Honor Harrington. Gwiezdne Królestwo Manticore i Republika Haven od lat toczą zażarta wojnę. Po obu stronach dojrzewa...

Honor królowej
David Weber0
Okładka ksiązki - Honor królowej

Drugi tom cyklu o przygodach Honor Harrington. Tym razem bohaterka obejmuje dowództwo konwoju zmierzaj cego do systemu Yeltsin. Przedstawicielem...