Trudny wybór

Tom 2 cyklu Zaufaj i podążaj

Kaja i Maja prowadzą swoją wymarzoną Agencję detektywistyczną. Pewnego dnia Kaja spotyka starszą panią, której wnuczka Ola zniknęła bez śladu. Poruszona Kaja namawia wspólniczkę do wyjaśnienia sprawy. Niebawem dowiadują się, że wnuczka zamieszana jest w śmierć współlokatorki, a policja wyznaczyła za pomoc w jej odnalezieniu wysoką nagrodę. Nikłe wskazówki, jakie udaje im się zebrać, prowadzą je do brutalnego świata, w którym życie człowieka warte jest mniej od porcji dragów. Tam trafiają na trop byłego chłopaka Oli. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

Tak jak poprzedni tom ("Zaufaj i podążaj. To nie przypadek"), również i tu wątki pełne dramatyzmu często okraszone są specyficznym dla Autorki humorem, a pikanterii dodają liczne, acz uzasadnione, sceny erotyczne umieszczone na szerokiej skali spektrum: od romantycznych po brutalne. I jak w I tomie, tak i teraz Autorka swoim stylem sprawia, że Czytelnik podążał będzie za fabułą bez wytchnienia.

Źródło:

Informacje dodatkowe o Trudny wybór :

Wydawnictwo: Liberum Verbum
Data wydania: 2022-04-01

Tagi: kryminalny wątek sprawy kryminalne

Kup książkę Trudny wybór

Trudny wybór - opinie o książce

To już drugi tom cyklu pt.: "Zaufaj i podążaj". Czytałam go z równie dużym zainteresowaniem, co tom pierwszy. Czego tym razem, dowiadujemy się z powieści i jakie są moje odczucia po lekturze? O tym w dalszej części mojej opinii.

Nasze bohaterki - Kaja i Maja, wspólnie prowadzą agencję detektywistyczną. Całkowicie przypadkowe spotkanie Kai ze starszą panią sprawia, że dziewczyny mają całkiem nową sprawę do rozwiązania. Zbierając informacje o zaginionej, dowiadują się, że jest ona zamieszana w morderstwo swojej współlokatorki a policja za jej odnalezienie, wyznaczyła sporą nagrodę pieniężną. Strzępkowe informacje, które udaje im się uzyskać, sprawiają, że dziewczyny trafiają do świata pełnego brutalności, układów oraz różnego rodzaju narkotyków. W historii pojawia się również były chłopak Olu, który może być zamieszany w całą sprawę. Zaczyna się walka z czasem, ale.... Kto okaże się szybszy ? Jakie tajemnice zostaną ujawnione? Kto okaże się dobrym a kto złym ? Jaki finał czeka na naszych bohaterów tym razem ? Odpowiedzi szukajcie w lekturze.

Pani Urszula po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoją powieścią. Choć ta część, jest nieco bardziej brutalna od poprzedniej, to również tutaj jest wyczuwalny cały wachlarz różnorodnych emocji. Mamy i momenty strachu, grozy i przerażenia ale także trochę humoru i erotyki. To wszystko jest w doskonałych proporcjach, dzięki czemu powieść jest spójna i logiczna. Trzymająca w napięciu, wywołująca wiele emocji. I tak jak w przypadku części pierwszej, bardzo trudno jest się oderwać od lektury. Autorka ma tak przyjemny styl, że trudno oderwać się od czytania jej książki. Odkładasz pozycję w momencie jej skończenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, choć początkowo nie byłam zbyt przekonana. Szybko jednak wątpliwości ze mnie uleciały i mogłam całkowicie oddać się czytaniu lektury. Idealna pozycja na pochmurny dzień czy wieczór z dobrym winem. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poznać dalsze losy bohaterów oraz moc przeczytać tę pozycję. Mam nadzieję, że wy również się skusicie, bo naprawdę warto. Kryminał pierwsza klasa ! :) Ja zabieram się za lekturę trzeciego i już ostatniego tomu serii, aby móc mieć pełny obraz sytuacji. Teraz, mogę Wam gorąco polecić tę część ;) Bardzo dziękuję Pani Urszuli za egzemplarz do recenzji i tym razem przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ! ;)

Oblicza miłości
Urszula Pieńkowska0
Okładka ksiązki -  Oblicza miłości

Podczas gdy po rozstaniu z Darkiem Kaja delektuje się życiem singla, dzieląc czas pomiędzy pracę w agencji detektywistycznej (Kajmak Investigation) i imprezy...