Trujący ogród

Bestsellerowa seria najważniejszej brytyjskiej autorki kryminałów.

Umiera Robbie Bishop, genialny rozgrywający drużyny futbolowej Bradfield Victoria. Kiedy okazuje się, że został otruty rzadką toksyną, wybitny profiler Tony Hill i nadinspektor Carol Jordan stają przed poważnym zadaniem odnalezienia zabójcy działającego z ukrycia. Sprawę komplikuje zamach bombowy na stadionie Victorii, w którego wyniku zniszczona zostaje cała trybuna dla VIP-ów. Ginie kilkadziesiąt osób. Ale to nie koniec morderstw. Czy te zbrodnie się łączą, czy atak terrorystyczny jest tylko zbiegiem okoliczności? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie utrudnia detektywom jednostka antyterrorystyczna, która podważa prawo policji do rozwikłania tej sprawy.

Val McDermid szkocka autorka bestsellerowych kryminałów, które przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedano w milionach egzemplarzy. Jest laureatką licznych międzynarodowych nagród, między innymi CWA Gold Dagger za najlepszą powieść kryminalną roku i LA Times Book of the Year.

Trujący ogród to piąta po Syrenim śpiewie, Krwawej bliźnie, Ostatnim kuszeniu i Żądzy krwi część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan. Kolejne wkrótce ukażą się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Informacje dodatkowe o Trujący ogród:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-03-21

Kup książkę Trujący ogród

Trujący ogród - opinie o książce

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Polecam tę książkę, bo jest naprawdę dobra. Ma 557 stron, ale czyta się ją bardzo szybko. Ciekawa fabuła i konstrukcja, a z każdą stroną coraz trudniej jest odłożyć książkę na potem. Dlatego jej przeczytanie zajęło mi niewiele czasu. Książka ta zaczyna się od informacji, jak to pełnia księżyca ma wpływ na ludzi z chorobami umysłowymi. Pojawia się szpital psychiatryczny Bradfield Moor, a jednym z pacjentów jest Lloyd Allen. W szpitalu pracuje dr Tony Hill. W szpitalu pracuje też Jerzy Gołąbek z Płocka i zostaje pobity przez Lloyda. Dr Tony próbuje pomóc i sam zostaje ranny. Robbie Bishop, który jest rozgrywającym drużyny futbolowej Bradfield Victoria, trafia do szpitala i zostaje zdiagnozowane u niego ostre zapalenie dróg oddechowych. Ale jego stan cały czas pogarsza się. W tym czasie nadinspektor Carol Jordan idzie na komendę i tam dowiaduje się, że Tony został zaatakowany - dostał siekierą w kolano. Dr Tony o Carol mówi moja lokatorka, współpracowniczka i przyjaciółka. Pojawia się też Yousef Aziz, który zajmuje się przygotowaniem bomby, która ma wybuchnąć na stadionie, gdy będzie rozgrywany mecz. W szpitalu rezydentka dr Elinor Blessing odkrywa, że Robbie mógł zatruć się rycyną, a potem testy to potwierdzają. Piłkarz niedługo potem umiera i rozpoczyna się śledztwo, a prowadzi je Carol Jordan. Przy śledztwie pomaga Tony, który jest również profilerem. W związku ze sprawą odwiedzają byłą narzeczoną - Bindie. Dr Tony leży w szpitalu, ale pomaga przy sprawie i odkrywa, że Danny Wade też został otruty, ale Carol nie bierze tego pod uwagę. Został on otruty pokrzykiem wilczą jagodą. W tym czasie Sam Evans jeden z policjantów w tajemnicy prowadzi swoje dochodzenie i natrafia na Rhysa Butlera, który kiedyś chciał pobić Robbiego i kochał się w Bindie. A teraz jest laborantem w firmie farmaceutycznej. Do wybuchu bombowego dochodzi, gdy jest mecz na Victoria Park i zostaje zniszczona trybuna dla VIP-ów, dużo zabitych, ale policja od razu odkrywa, kto jest za to odpowiedzialny. Pojawia się nowy bohater, nowe zatrucie i śmierć kolejnej osoby, ale nie zdradzę kogo. Bardzo podoba mi się ta książka, ponieważ zabójca miał ciekawe powody do zabójstwa, a przyczyna zamachu bombowego była jeszcze lepsza, ale to dopiero na stronie 549 - 550.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 książki 2015,
Kolejny znakomity tom z serii Tony Hill / Carol Jordan. Tym razem autorka skupia się na problemie terroryzmu, pokazując, że nie zawsze jest tak, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pojawia się także seryjny zabójca, który zabija przy pomocy trucizn. Mamy też niewielki polski wątek i w końcu dowiadujemy się nieco więcej o przeszłości profilera. Pojawia się jego matka, wiele wspomnień i odwołań do dzieciństwa. Polecam fanom dobrego thrillera.
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Odpłata
Val McDermid0
Okładka ksiązki - Odpłata

Siódma część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan. Tony Hill miał dobrą passę. Razem z detektyw Carol Jordan doprowadził do ujęcia mnóstwa groźnych przestępców...

Żądza krwi
Val McDermid0
Okładka ksiązki - Żądza krwi

Martwa dziewczyna leży na zakrwawionym materacu z rękami i nogami rozłożonymi w parodii ekstazy. Zginęła w tych samych okolicznościach, co ofiary serii...