Tryptyk wschodni. Tybet, Mongolia, Chiny

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 9788381171472
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Elżbieta Sęczykowska - artysta fotografik, członek ZPAF, twórca kilkudziesięciu wystaw prezentowanych w kraju i za granicą, autorka obyczajowej książki Randka z jeleniem, czyli pałac z widokiem na bagno, kolekcji puzzli z Dalekiego Wschodu oraz nagrodzonych książek podróżniczych: Tybet. W drodze do Kumbum (Magazyn Literacki ,,Książki"), Mongolia. W poszukiwaniu szamanów (Travelery). Z pasji podróżniczka zafascynowana odmiennymi kulturami świata.

Tryptyk wschodni to droga przez trzy krainy - Buddy, Konfucjusza i smoka, lamaizmu, taoizmu i szamanizmu... To droga przez wielkie pustynie, najwyższe góry świata i rozległe równiny. To droga do źródeł wielkich rzek i ich dopływów zasilających swymi wodami morza i oceany. To także  droga do ludzi, tradycji, obyczajów i religii, do ich wartości, pamięci przodków i wielkiej prawdy o życiu!

Nagłe niebosiężne marzenia, podziw. Ja, stary wyga książkowy, zostałem w sensie przenośnym i dosłownym Tryptykiem wschodnim, książką autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej, UNIESIONY. Książka ta jest w jakimś sensie wielowymiarowa - bajeczne fotografie, świetna polszczyzna, no i erudycja. Dałem się porwać w sfery podniebnej obyczajowości. Z moimi ,,podbojami" Beskidów, Bieszczad, Tatr czuję się ceprem spacerującym po zakopiańskich Krupówkach. W dodatku Tryptyk polskiej autorki tekstu i zdjęć to zarazem wnikliwa praca naukowa, pasjonująca lektura, no i przemienne kadry filmowe. Jakże ponadto, pięknie i dyskretnie, ten ,,serial" mówi o wielkiej miłości! Gratuluję czytelnikom takiej lektury.

                                                                                                                      Jerzy Przeździecki

Kup książkę Tryptyk wschodni. Tybet, Mongolia, Chiny

Zobacz także

Opinie o książce - Tryptyk wschodni. Tybet, Mongolia, Chiny

Recenzje miesiąca
Escape book
Ivan Tapia
Escape book
Post scriptum
Milena Wójtowicz
Post scriptum
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
Maja Lidia Kossakowska
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
O Chinach
Henry Kissinger
O Chinach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy