Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem

My, ludzie, dzielimy 98 procent naszych genów z szympansami. Jesteśmy dominującm gatunkiem na planecie - rozwinęliśmy naukę, skomplikowane i różnorodne formy komunikacji, stworzyliśmy miasta i zapierające dech w piersiach dzieła sztuki - podczas gdy szympansy, mimo że genetycznie blisko, pod każdym innym względem są od nas daleko.

Co jest niezwykłego w tej dwuprocentowej różnicy DNA, która spowodowała taką rozbieżność między ewolucyjnymi kuzynami? W tym fascynującym i prowokacyjnym dziele, uznany naukowiec i laureat nagrody Pulitzera, Jared Diamond odkrywa, jak niezwykłe ludzkie zwierzę, w niezwykle krótkim czasie, rozwinęło zdolność do rządzenia światem... i środki do nieodwracalnego zniszczenia go.

Informacje dodatkowe o Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem:

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Third Chimpanzee: The Evolution and Future of the Human Animal

Tagi: bóg Kognitywistyka

Kup książkę Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem

Strzelby, zarazki i stal Krótka historia ludzkości
Jared Diamond0
Okładka ksiązki - Strzelby, zarazki i stal Krótka historia ludzkości

Błyskotliwe spojrzenie na dzieje ludzkości, które udowadnia, że to czynniki geograficzne i środowiskowe ukształtowały naszą cywilizację. Kilkanaście tysięcy...

Strzelby, zarazki, maszyny
Jared Diamond0
Okładka ksiązki - Strzelby, zarazki, maszyny

Jak to się stało, że pewne ludy uzyskały przewagę nad innymi? Dlaczego strzelby, zarazki i maszyny pomogły właśnie Europejczykom w podboju świata, a...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska