Trzy stygmaty Palmera Eldritcha

Bóg obiecuje życie wieczne. My je dajemy - głosi Palmer Eldritch. Kim - lub czym - jest ten groteskowy mesjasz wdzierający się w ludzkie umysły z narkotykowym erzacem zbawienia? Czy Barneyowi Mayersonowi, nowojorskiemu jasnowidzowi na etacie prognostyka mody, uda się dociec prawdy?

Informacje dodatkowe o Trzy stygmaty Palmera Eldritcha:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

NARKOTYCZNE ŻYCIE WIECZNE

Można nie lubić danego gatunku literackiego, to jak najbardziej zrozumiałe - gusta są różne - ale są tacy autorzy, których dzieła warto znać nawet jeśli traktują o tematach dla nas zupełnie nieatrakcyjnych. Philip K. Dick to zdecydowanie jeden z nich. Pisarz-fantasta wznoszący się wysoko ponad ograniczenia i wymogi gatunkowe, tworzący wyśmienitą literaturę, gdzie szaty science fiction służą autorowi do powiedzenia czegoś ambitnego i skłaniającego do zadumy.

Palmer Eldritch przed laty poleciał na Proximę Centauri. Teraz powraca, a wraz ze sobą przynosi kosmiczny narkotyk, twierdząc, że jest on w stanie zapewnić przyjmującym go życie wieczne. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Konkurencja z branży używek obawia się nowego środka na rynku i utraty zysków. Dlatego jeden ze współpracowników ma się zająć wyjaśnieniem całej sprawy. Co jednak odkryje?

Avatar użytkownika - Van-chan
Van-chan