Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach

Tuba i Patefon to dwójka przyjaciół, chodzą do jednej klasy i mieszkają w tej samej kamienicy. Są fanami Sherlocka Holmesa i maja bzika na punkcie tajnych detektywów. Wszędzie szukają tajemnic i zagadek do rozwiązania, dedukują, szukają śladów i... zawracają głowę policjantowi dzielnicowemu. Zazwyczaj bowiem rozwiązanie kryminalnej zagadki okazuje się banalnie proste. Ba! Kryminalna zagadka okazuje się zwyczajnym zbiegiem okoliczności, nieporozumieniem, przypadkiem... Aż przychodzi dzień, w którym na drodze młodych detektywów staje prawdziwy niebezpieczny przestępca, który zaczepia dzieci w parku. Tuba i Patefon zachowają zimną krew i przyczynią się do jego schwytania.

Informacje dodatkowe o Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788328091931

Kup książkę Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach

Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach - opinie o książce

Tuba i Patefon udają się na plażę. Miał być to miły, odprężający wypad, jednak dość szybko zauważają, że są śledzeni. Postanawiają odkryć, kto to jest i dlaczego podąża ich śladem. Jednak to nie takie proste, a na dodatek młodzi chłopcy wpadają w sam środek pewnej afery. Jakie?

Pierwszy tom przygód o małych detektywach podobał się Ksaweremu, dlatego z zaciekawieniem zaczął czytać kolejny. Po przeczytaniu stwierdził, że był fajny, a on dobrze się bawił, czytając o przygodach bohaterów.

Historia w książce dostosowana do młodego czytelnika. Moim zdaniem odnajdzie się w niej dziecko 6-10 lat. Dla nich książka będzie ciekawa i wciągająca, a przygody przyjaciół będą śledzili z wypiekami na twarzy.

Tekst dość prosty, a przy tym ciekawy. Książka doskonale posłuży do ćwiczenia samodzielnego czytania.

Ilustracje czarno białe, dość ładne. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Naszym zdaniem książka jest ciekawa, wciągająca i pełna przygód. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„To nie jest tak, że się umawiamy: ty będziesz złodziejem, a ja policjantem. Prawdziwe życie jest nieprzewidywalne”.

Tuba (Ola) i Patefon (Michał) to dwójka przyjaciół, którzy chodzą do jednej klasy i mieszkają w tej samej kamienicy. Ona – inteligentna dziewczyna potrafiąca grać na saksofonie. On – cichy, rozsądny chłopak, który zawsze może liczyć na dobre pomysły przyjaciółki. Oboje są fanami Sherlocka Holmesa.
Tym razem bohaterowie wakacje spędzają na obozie językowym nad morzem. Tuba, głodna nowych przygód, pilnie obserwuje otoczenie, aż w końcu przyciąga kolejną zagadkę do rozwiązania i to na samym początku obozu.
Nie wszystkie sprawy, które rozwiązują okazują się „przestępstwami”. Przyjaciele nie zrażają się tym jednak, są cierpliwi. Czy to wystarczy w ujęciu prawdziwych przestępców?

To książka dla wszystkich małych i większych "detektywów". Wprowadzenie jest świetne, a to jak później rozkręca się akcja, to prawdziwy majstersztyk.
Autorka przemyca w książce ważne wartości, tj. pomoc ludziom i zwierzętom, szacunek do innych, przyjaźń i fakt, że osób nie należy oceniać po wyglądzie. Neguje zawiść, chciwość i miłość do pieniędzy.
Książka napisana jest "łatwym" językiem. Humor w niej zawarty bardzo mi odpowiada. Choć mam naście lat, to uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać kolejnej części.

Polecam. Mam nadzieję, że Was zachęciłam do sięgnięcia po tę książkę.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Tuba i Patefon. Detektywi na wakacjach" to druga część serii o dwójce przyjaciół, którzy mieszkają w tej samej kamienicy i chodzą do jednej klasy. Po szkole wcale się nie nudzą. Są fanami Sherlocka Holmesa i podobnie jak słynny detektyw, uwielbiają rozwiązywać zagadki. Mają głowę pełną pomysłów i nie boją się być dociekliwymi.

W tej części bohaterowie spędzają wakacje na obozie językowym w Sopocie. Jest to ich nagroda za pomoc w złapaniu przestępcy. Ale podobnie jak w części pierwszej, przyjaciele zamiast odpoczywać i się świetnie bawić nad morzem, wolą wcielić się w detektywów i śledzić... No właśnie. Kogo tym razem? I jaki będzie wynik ich śledztwa? Koniecznie musicie przeczytać.

Książeczka była dla nas miłą rozrywką, która przyniosła nam dużo radości. Bowiem dwójka przyjaciół potrafiła wymyślać rzeczy nie z tej ziemi. Po przeczytaniu mój syn stwierdził, że też pobawi się w detektywa, więc u nas lektura była doskonałym narzędziem, by rozwinąć wyobraźnię i wymyśleć zabawy polegające na odnalezieniu ,,czegoś".

Książeczka jest napisana prostym językiem i dużymi literami, dzięki czemu dziecko łatwo wciąga się w akcje i razem z bohaterami rozwiązuje różne zagadki. Dużym plusem tej lektury są czarno- białe ilustracje, dzięki czemu w trakcie wakacji, książeczkę można czytać na świeżym powietrzu, co mu uwielbiamy robić. Przezabawne ilustracje pomagają młodszemu czytelnikowi na zrozumieniu tekstu. Bo chociaż lektura przeznaczona jest dla dzieci od 6-8 lat, to według mnie młodsze dziecko, które lubi zabawne historie z dreszczykiem, również miło spędzi czas z Tubą i Patefonem.

Jeżeli Twoje dziecko jest dociekliwe i ciekawe świata, to ten tytuł jest właśnie dla niego.

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Czy można wejść po raz drugi do tej samej rzeki? Czy da się przywrócić dawny czas, łudząc się, że wszystko pozostało po staremu? Ewelina zabiera Adama...

Bajdy Bajbary
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Bajdy Bajbary

Mam na imię Barbara, ale wszyscy w szkole nazywają mnie Bajbarą, i to nie dlatego, że piszę bajki, ale dlatego, że notorycznie kłamię. Kłamstwo to jedyne...