Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2018-10-26
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788365345806
Liczba stron: 240

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Los trzynastoletniej przyszłej Królowej wydaje się przesądzony: dziewczynka ma wyjść za mąż i objąć tron. Jednak czuje, że jej miejsce jest gdzie indziej...

Pewnego dnia podczas lektury niezwykłej książki odkrywa, że Czas to człowiek, który decyduje o przeznaczeniu każdego z nas. Postanawia więc go odnaleźć i poprosić, aby odmienił jej los – zatrzymał wskazówki zegara, by nigdy nie została władczynią Krainy Czarów, budzącą strach Królową Kier.

Kup książkę Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-03-06, Przeczytałem,
Przygoda i wolność Do Krainy Czarów trafiła kiedyś pewna dziewczynka, Alicja. Tam poznała zaskakujący świat w którym nie obowiązywały prawa fizyki, a zaludniały go przeróżne zadziwiające postacie. Gadające zwierzęta, zwariowani czy lekko szaleni ludzie. Postacie lepsze lub gorsze, ale z pewnością nietuzinkowe. A jak taki świat mógłby wyglądać „z drugiej strony"? Z perspektywy jego mieszkańców? Ciekawe? Bez dwóch zdań: tak! Każdy pełni jakąś rolę w swoim – mniejszym czy większym – świecie. Jedni muszą ciężko pracować, rolą innych jest wydawanie pieniędzy lekką ręką. Jedni wstają do pracy w środku nocy, inni mogą wylegiwać się do południa. Rolą wielu jest być przeciętnymi, życiową rolą garstki – bycie celebrytami. Nie inaczej jest w Pałacu. Jego mieszkańcy wiodą życie wystawne, choć nieco uciążliwe, bo regulowane tysiącami obyczajów, Prawem. Każdy ma swą rolę do spełnienia i niemile widziane są próby jej zmienienia. Lekceważenie Prawa można przypłacić czymś, bez czego trudno żyć – własną głową. Nawet w bajkowym świecie głowę zasadniczo ma się tylko jedną i trudno się bez niej obejść. Królowa Mieczykowa rządzi zdecydowanie, potulny wobec małżonki król Teobald jest pretendentem, przyszła Królowa przygotowuje się do przejęcia urzędu – a przynajmniej powinna to robić. Kiedy bowiem osiągnie 14 lat – a zbliża się ów ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier

Przyszła Królowa marzy o wielkich podróżach i wolności, lecz jej los jest z góry zaplanowany. W wieku czternastu lat zostanie Królową i otrzyma imię. Podczas lektury pewnej książki odkrywa, że Czas jest człowiekiem, który posiada ogromną władze. Dziewczyna postanawia go odnaleźć i prosić, by zatrzymała czas, by nigdy nie została Królową siejącą postrach w Krainie Czarów. Podróż ta okazuję się większym wyzwaniem niż myślała, a nowe znajomości odmienią jej życie na zawsze.


Ileż to było retellingów „Alicji w Krainie Czarów”, a nawet historię Królowej Kier poznałam niedawno. „Ucieczka z Krainy Czarów” nie wydaję się niczym nowym, a jednak potrafi zaskoczyć. Sięgnęłam po książkę ze względu na świat przedstawiony, lecz nie przypuszczałam, że ta niepozorna książka dla dzieci i młodzieży pochłonie mnie bez reszty.


Przyszła Królowa ma trzynaście lat i jak każde dziecko w tym wieku, boi cię odpowiedzialności i obowiązków, które bez wątpienia na nią spadną w dniu objęcia tronu. Nie pochwala surowych rządów Królowej Mieczykowej, matki, od której nie zaznała nigdy miłości. Ścięcie głowy to wyrok często wykonywany, a najmniejsze błędy są srogo karane. Przyszła Królowa nie chcę takiego życia i dlatego ucieka. W tym momencie zaczyna się przygoda, która potrafi pochłonąć. Kraina Czarów obfituję w niezwykłe miejsca, gdzie zjedzenie dziwnych jabłek, czy jagód, może zmniejszyć lub powiększyć łakomczucha, gadające koty i wiele, wiele dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk. Książka bardzo ciekawa i dobrze się ją czyta. Akcja zawrotna, cały czas coś się dzieję i trudno oderwać się od lektury.

Przyszła Królowa, to sympatyczna bohaterka, z którą łatwo nawiązać więź. Nie tylko ona wzbudza zainteresowanie, bo w całą historię zostają wplątani artyści, którym bliżej do złodziejaszków, i to oni bardzo fajnie rozkręcają akcję i potęgują napięcie. Książka skierowana do młodszych czytelników, lecz mnie bardzo zauroczyła. Autorka pisze lekko, a mimo to w dojrzały sposób, który docenią starsi czytelnicy. Zostają tu poruszone ważne tematy, takie jak odpowiedzialność, zdrada, czy trudna przyjaźń. Co jest dobra, a co złe?  I w końcu: Nie wszystko jest takie, jakie się wydaję. Zawsze warto walczyć o prawdę i nie ocenia zbyt szybko.


„Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier” to pięknie napisana i skłaniająca do refleksji powieść! Czy polecam? Jak najbardziej. Więcej takich książek dla młodzieży, bo pod całą tą magią, jest wiele wartości, które każdy młody czytelnik z łatwością zauważy. I przygoda, piękna, pochłaniająca przygoda, która zabiera czytelnika do niezwykłego świata!
7/10

Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-07-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Przyszła królowa uważa, że życie w pałacu jest za nudne i postanawia uciec w poszukiwaniu Pana Czasu. Chce go prosić, aby zatrzymał jej czas, tak aby nie musiała konczyć 14 lat i obejmowac tronu. Po drodze zyskuje ona przyjaciół i odkrywa niecne sprawki Wielkiego Szambelana Artretyka. By uratować przyjaciół sprzedaje niemal rok ze swojego życia i tak... staje się jednak krolową. W książce występują niektóre postaci znane z "Alicji w Krainie Czarów", takie jak Kot czy Kapelusznik.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2019-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2019,
Avatar użytkownika - karolinarymanow
karolinarymanow
Przeczytane:2018-12-09, Chcę przeczytać, Mam,

Rewelacyjna pozycja. Bardzo polecam. Wciągająca, ciekawa i pełna niespodziewanych wątków. 

Link do opinii
Inne książki autora
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra0
Okładka ksiązki - Czarne serce

Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni...

Papierowe serca
Elisa Puricelli Guerra0
Okładka ksiązki - Papierowe serca

Witaj, kimkolwiek jesteś — tak zaczyna się pełna zagadek korespondencja Dana i Uny. Oboje trafili do szkoły, w której pozornie wolno robić...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje